19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun!

Türk tarihinin yön değiştirdiği günlerden biri olan 19 Mayıs, Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı olarak tüm Türkiye’de kutlanıyor…

Tarih kitaplarında Kurtuluş Savaşı’nın başladığı gün olarak belirtilir 19 Mayıs! Evet, öyledir ama öncesi ve sonrası düşünüldüğünde çok büyük anlamlar taşır 19 Mayıs. Millet olma duygusunun ağır bastığı, esarete hayır deme zamanıdır 19 Mayıs. Özgürlük için canını siper etmek, malını feda etmek, gençliğinden vazgeçmek, gücünü tüm dünyaya göstermektir 19 Mayıs. Tam da bu sebeptendir ki, bu yola baş koyan, millete önderlik eden Atatürk‘ü anma ve Atatürk’ün güvendiği, istikbal dediği gençliğin günüdür. Diğer milli bayramlarımız gibi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı tüm Türkiye’de büyük coşkuyla kutlanır.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

Bu sene de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Türkiye’nin birçok ilinde etkinlikler düzenleniyor.

Türkiye’nin megastarı İstanbul’da sahneye çıkacak. Tarkan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda Beşiktaş’ta konser verecek. Beşiktaş Belediyesi’nin düzenlediği etkinlik, Ortaköy Dereboyu Camii önündeki fener alayı ile başlayacak. Ünlü şarkıcı Tarkan 21:00’da sahne alacak.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor BayramıAnkara’da gençler buluşacak… Sıhhiye Meydanı’nda yapılacak “Gençlik Buluşması” konulu açık hava toplantısı dolayısıyla, 19 Mayıs Salı günü saat 10.00’dan itibaren, Atatürk Bulvarı, Necmettin Erbakan Meydanı ile Kızılay Kavşağı arası, Mithat Paşa Caddesi, Necatibey Caddesi ile Sıhhiye Meydanı’na açılan tüm cadde ve sokakların araç trafiğine kapatılacak.

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında ise Hande Yener konser verecek. Konser, Cumhuriyet Meydanı’nda saat 20.00’de başlayacak.

Adana Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’nca, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Anadolu Rock ve Modern Halk Müziği ezgilerinin usta yorumcusu Kıraç Adanalılar’ı şarkılarıyla coşturacak. Kıraç, 20 Mayıs Çarşamba günü saat 20’de, Uğur Mumcu Meydanı’nda (İstasyon Meydanı) Adanalılarla buluşacak.

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında geleneksel olarak düzenlediği ilk Gençlik Konseri bu yıl Acıpayam’da gerçekleştirildi. 18 Mayıs Pazartesi günü Acıpayam ilçesinde Gençlik Konseri’nde Pop müziğin sevilen isimlerinden Atiye sahne aldı. Ünlü sanatçı, Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin üçüncü Gençlik Konseri’nde ise bu kez 20 Mayıs’ta Çivrilliler için söyleyecek.

İskelet Sistemi, İskelet Sisteminin Özellikleri ve Görevleri

İskelet sistemi nedir? Vücuttaki görevi ve özellikleri nelerdir?

mega man

Mega Man mobil cihazlara geliyor!

Herkesin severek oynadığı Mega Man, mobil cihazlardaki yerini alıyor. Peki Mega Man nedir?

Pokemon Go için yeni Pokemonlar geliyor!

Günümüzde oldukça popüler olan Pokemon Go oyunu için yeni Pokemonlar geliyor. Peki Pokemon Go nedir, nasıl oynanır?

Tiftik keçisi

Tiftik keçisi ve özellikleri

Tiftik keçisi nasıl bir hayvan türüdür? Türkiye’de tiftik keçisi yetiştiriciliği nerelerde yapılır?

ekvatoral iklim

Ekvatoral iklim ve özellikleri!

Ekvatoral iklim nedir, özellikleri nelerdir? Ekvatoral iklim nerelerde görünür?

süper mario run

Süper Mario Run geliyor!..

Süper Mario Run Iphone ve İpad kullanıcılarıyla buluşuyor!.. Peki Süper Mario nedir?

En son baktıklarımız

Gökkuşağı Dağları

Gökkuşağı Dağları nerede?

Görenlerin ilk bakışta gözlerine inanamadığı ve insana gerçek olmadığı izlenimi veren Gökkuşağı Dağları hangi ülkede?

ilginç bilgiler

Nadir bilinen ilginç bilgiler

Hayatınızda birçoğunu belki de ilk defa duyacağınız ilginç bilgileri sizin için bir araya getirdik…

hindistan cevizi

Neden hindistan cevizi yemeliyiz?

Hindistan cevizinin birçok faydası vardır. Peki faydaları nelerdir ve hindistan cevizi nasıl yenir?

Einstein’dan altın öğütler!

Albert Einstein’ın sözleri ve görüşlerinden, girişimcilik ile ilgili uygulanabilir çıkarımlar! 

ejder meyvesi

Ejder meyvesi nedir?

Ejder meyvesi ilginç yiyecekler arasında yer alıyor. Peki, bu meyvenin yararlarını biliyor musunuz?..

Çınar Ağacı ve özellikleri

Uzun ömürleri ve heybetli görünüşleri ile bilinen çınar ağaçlarının özellikleri nelerdir? Nerelerde yetişir? Kaç türü bulunur?