League of Legends Şampiyonluk Ligi başladı!

Türkiye’nin ilk profesyonel eSpor ligi olan “League of Legends Şampiyonluk Ligi” başladı. Beşiktaş, eSpor liginde mücadele edecek dünyadaki ilk spor kulübü oldu!

eSpor, dünyanın dört bir yanından kişilerin internet aracılığıyla buluşup oyun oynayabileceği ya da belli zamanlarda düzenlenen uluslararası büyük elektronik spor organizasyonları aracılığıyla dünyanın farklı yerlerinden gelen insanların buluşup, oyun oynayabilecekleri bir spor olarak tanımlanabilir. eSpor’un geleneksel sporlardan tek farkı elektronik ortamda yapılıyor olmasıdır. Diğer sporlarda olduğu gibi hem fiziksel hem de zihinsel çaba ve beceri gerektirir.

Türkiye’nin ilk profesyonel eSpor ligi olan ‘League of Legends Şampiyonluk Ligi’nin başladığı düzenlenen basın toplantısıyla duyuruldu. Sezon boyunca Türkiye’nin önde gelen profesyonel eSpor takımlarının çekişmeli mücadelelerine sahne olacak ligde, Ağustos’ta gerçekleştirilecek muhteşem finalle şampiyonluk kupası sahibini bulacak.

Dünyada milyonlara hitap eden eSpor heyecanını Türkiye’ye taşıyan League of Legends Şampiyonluk Ligi, sezon boyunca profesyonel takımların çekişmeli mücadelesine sahne olacak. İnternet üzerinden canlı yayınlanacak lig boyunca gerçekleştirilecek müsabakalar sonucunda final mücadelesine hak kazanan takımlar, Ağustos’ta gerçekleştirilecek muhteşem finalde Türkiye Şampiyonluğu için mücadele edecek. Şampiyon takım ise uluslararası arenada Türkiye’yi temsil edecek.

leagueoflegendssampiyonlukligi1_250115Tüm dünyada kısa sürede büyük hayran kitlelerine ulaşan eSpor, ülkemizde de büyük bir ilgiyle karşılanıyor. Türkiye’de eSpor adına 7 bin 757 kayıtlı takım, 42 bin 664 takıma kayıtlı oyuncu ve 2 bin 560 lisanslı sporcu yer alıyor. Riot Games eSporun gelişmesi için 2014 yılı içerisinde 700’den fazla turnuva gerçekleştirdi. Beşiktaş, eSpor liginde mücadele edecek dünyadaki ilk spor kulübü oldu!

Bütün lig karşılaşmaları, her zaman olduğu gibi LoL TV ekranlarından canlı yayınlanacak. Cumartesi ve Pazar günleri 4’er maçtan oluşan fikstürde canlı yayınlar saat 14.00’da başlayacak. Aynı zamanda sezon boyunca lolespor.com adresinden günlük skorlar, analizler ve çok daha fazlasına ulaşabileceksiniz.

Takımlar, her hafta sonu Riot Games Türkiye ofisine gelerek rakipleriyle tek maç üzerinden karşılaşacak. Her takımın birbiriyle toplamda iki maç yapacağı normal sezonun ardından, ligin ilk 6 sırasında yer alan takımlar mevsim finaline ilerlerken, son sıradaki takım doğrudan yükselme ligine düşecek. Sonraki mevsimde ligde yer alacak diğer takımlar ise mevsim finalini 6. ve normal sezonu 7. sırada bitiren takımlarla, yükselme liginden gelen 2 takımın mücadelesi sonucunda belirlenecek.

LoL TV canlı yayın adresi:
http://www.twitch.tv/riotgamesturkish

İskelet Sistemi, İskelet Sisteminin Özellikleri ve Görevleri

İskelet sistemi nedir? Vücuttaki görevi ve özellikleri nelerdir?

mega man

Mega Man mobil cihazlara geliyor!

Herkesin severek oynadığı Mega Man, mobil cihazlardaki yerini alıyor. Peki Mega Man nedir?

Pokemon Go için yeni Pokemonlar geliyor!

Günümüzde oldukça popüler olan Pokemon Go oyunu için yeni Pokemonlar geliyor. Peki Pokemon Go nedir, nasıl oynanır?

Tiftik keçisi

Tiftik keçisi ve özellikleri

Tiftik keçisi nasıl bir hayvan türüdür? Türkiye’de tiftik keçisi yetiştiriciliği nerelerde yapılır?

ekvatoral iklim

Ekvatoral iklim ve özellikleri!

Ekvatoral iklim nedir, özellikleri nelerdir? Ekvatoral iklim nerelerde görünür?

süper mario run

Süper Mario Run geliyor!..

Süper Mario Run Iphone ve İpad kullanıcılarıyla buluşuyor!.. Peki Süper Mario nedir?

En son baktıklarımız

Gökkuşağı Dağları

Gökkuşağı Dağları nerede?

Görenlerin ilk bakışta gözlerine inanamadığı ve insana gerçek olmadığı izlenimi veren Gökkuşağı Dağları hangi ülkede?

ilginç bilgiler

Nadir bilinen ilginç bilgiler

Hayatınızda birçoğunu belki de ilk defa duyacağınız ilginç bilgileri sizin için bir araya getirdik…

hindistan cevizi

Neden hindistan cevizi yemeliyiz?

Hindistan cevizinin birçok faydası vardır. Peki faydaları nelerdir ve hindistan cevizi nasıl yenir?

Einstein’dan altın öğütler!

Albert Einstein’ın sözleri ve görüşlerinden, girişimcilik ile ilgili uygulanabilir çıkarımlar! 

ejder meyvesi

Ejder meyvesi nedir?

Ejder meyvesi ilginç yiyecekler arasında yer alıyor. Peki, bu meyvenin yararlarını biliyor musunuz?..

Çınar Ağacı ve özellikleri

Uzun ömürleri ve heybetli görünüşleri ile bilinen çınar ağaçlarının özellikleri nelerdir? Nerelerde yetişir? Kaç türü bulunur?