twitter yeni özellikler

Twitter yeni özellikler edindi!

Twitter bir hafta içinde ikinci yeni özellikle kullanıcılarını hayrete düşürdü. Bir nevi Twitter yeni özellikler ile rakiplerine göz dağı veriyor…

Twitter yeni özellikler ile kullanıcı sayısını artırmayı hedefliyor. Kullanıcı sayısı Instagram’ın gerisinde kalan Twitter, bunun için son olarak video hizmetini devreye sokmaya hazırlanıyor. Mikro blog sitesi, kullanıcılarının 10 dakikadan uzun olmayan videoları Twitter’a yükleyebileceğini duyurdu.

twitter yeni özelliklerGeçtiğimiz günlerde aktif kullanıcı sayısında Instagram’ın gerisinde kalan Twitter, “While you were away” isimli yeni özelliğini kullanıma sunmuş ve kullanıcılarına sitede yapılan paylaşımların özetini sunmaya başlamıştı. 1 hafta içinde 2’nci yeni özelliğini de tanıttı. Sosyal medyadaki kullanılırlığını artırmayı hedefleyen mikro blog sitesi, 10 dakikadan uzun olmayan MP4 ve MOV formatındaki videoların siteye yüklenmesine izin verecek.

Bir süredir site üzerinden reklam yayınına ağırlık veren Twitter’ın bu yeni hizmet vasıtasıyla videolu reklamların önünü açtığı ve bu yöntemle gelirlerini artırmaya çalıştığı ortaya atılan iddialar arasında.

Önde gelen sosyal ağlardan Twitter, yeni özellikler sunarak hem kullanıcı sayısını artırmak hem de mevcut kullanıcılara daha kolay kullanım hizmeti vermeyi amaçlıyor. Kısa bir süre önce  ‘Timeline Hihglights’ adını verdiği yeni bir özellik geliştirdi.

Söz konusu yenilik şimdiden bazı kullanıcılarda görülmeye başlandı. Bu özellik sayesinde kullanıcılar artık Twitter’ı kapattıktan sonra atılan önemli Tweet’leri daha kolay bir şekilde görebilecek. Twitter’a yeniden bağlanan kullanıcı, ilk etapta çevrimdışı iken atılan birkaç önemli Tweet ile karşılaşıyor. “While you were away” (uzaktayken) başlığı altında gösterilen Tweet’lerin, önemli olup olmadığı ise analiz ile tespit ediliyor. Bu sayede kullanıcılar, gündemdeki güncel önemli olaylara daha çabuk ulaşıyor.

twitter yeni özelliklerEski Tweet’leri bir arada toplayıp yayınlayan Timeline özelliği, birçok kişiyi kızdırdı bile. Masum bir özellik ile başlayan Timeline özelliği, birçok kullanıcı tarafından büyük bir tepki ile karşılandı. Nedeni de, sahip olduğu algoritma sayesinde kullanıcıların isteği dışında eski yazılanları tekrar gündeme getirmesi ve bu sayede de tekrar bir tartışmaya yol açması.

Twitter’ın bu konudaki ilk denemeleri Kasım ayında başlamıştı. Timeline’da yer alan Tweet’ler kullanıcıların attığı Tweet’lerin Retweet oranı ve Tweet’lerin Favori edilip edilmediğine göre belirleniyor. Twitter’ı az kullanan kişiler için oldukça kullanışlı olan Timeline özelliğinin, sürekli Twitter’da olan kişiler için tam bir eziyet olduğu söyleniyor.

1 haftada 2 yeni özelliği devreye sokan Twitter’ın sosyal medya kullanıcıları arasındaki popülerliğini artırıp artıramayacağı ise büyük merak konusu… Bekleyip göreceğiz…

İskelet Sistemi, İskelet Sisteminin Özellikleri ve Görevleri

İskelet sistemi nedir? Vücuttaki görevi ve özellikleri nelerdir?

mega man

Mega Man mobil cihazlara geliyor!

Herkesin severek oynadığı Mega Man, mobil cihazlardaki yerini alıyor. Peki Mega Man nedir?

Pokemon Go için yeni Pokemonlar geliyor!

Günümüzde oldukça popüler olan Pokemon Go oyunu için yeni Pokemonlar geliyor. Peki Pokemon Go nedir, nasıl oynanır?

Tiftik keçisi

Tiftik keçisi ve özellikleri

Tiftik keçisi nasıl bir hayvan türüdür? Türkiye’de tiftik keçisi yetiştiriciliği nerelerde yapılır?

ekvatoral iklim

Ekvatoral iklim ve özellikleri!

Ekvatoral iklim nedir, özellikleri nelerdir? Ekvatoral iklim nerelerde görünür?

süper mario run

Süper Mario Run geliyor!..

Süper Mario Run Iphone ve İpad kullanıcılarıyla buluşuyor!.. Peki Süper Mario nedir?

En son baktıklarımız

Gökkuşağı Dağları

Gökkuşağı Dağları nerede?

Görenlerin ilk bakışta gözlerine inanamadığı ve insana gerçek olmadığı izlenimi veren Gökkuşağı Dağları hangi ülkede?

ilginç bilgiler

Nadir bilinen ilginç bilgiler

Hayatınızda birçoğunu belki de ilk defa duyacağınız ilginç bilgileri sizin için bir araya getirdik…

hindistan cevizi

Neden hindistan cevizi yemeliyiz?

Hindistan cevizinin birçok faydası vardır. Peki faydaları nelerdir ve hindistan cevizi nasıl yenir?

Einstein’dan altın öğütler!

Albert Einstein’ın sözleri ve görüşlerinden, girişimcilik ile ilgili uygulanabilir çıkarımlar! 

ejder meyvesi

Ejder meyvesi nedir?

Ejder meyvesi ilginç yiyecekler arasında yer alıyor. Peki, bu meyvenin yararlarını biliyor musunuz?..

Çınar Ağacı ve özellikleri

Uzun ömürleri ve heybetli görünüşleri ile bilinen çınar ağaçlarının özellikleri nelerdir? Nerelerde yetişir? Kaç türü bulunur?