downsendrompoz_2102

Ünlülerden, Down Sendromlu çocuklara poz!

Ünlüler, Down Sendromlu çocuklarımızla güzel bir çalışmaya imza attı… Onlar poz verdi, çocuklarımız fotoğraflarını çekti… 

23 ünlü, Down Sendromluların sesini duyurmak, onların eğitim ve sağlıklı yaşam hakkını korumak-geliştirmek için Down Sendromlu çocuklara poz verdi.

En basit tanımıyla Down Sendromu, çocuğun vücudundaki hücrelerin 46 yerine fazladan bir kromozoma, yani 47 kromozoma sahip olmasıdır. Down Sendromu bir hastalık değil genetik bir farklılıktır. 

Ünlülerin fotoğraflarının yer aldığı sergi, 18-23 Şubat tarihlerinde Forum İstanbul, 24 Şubat-1 Mart tarihlerinde Carrefour İçerenköy, 2-8 Mart tarihlerinde Akmerkez, 9-15 Mart tarihlerinde Pendik Via Port, 16-21 Mart tarihlerinde İstinye Park’ta ziyaret edilebilecek.

downsendrompoz1_2102

 

 

 

Kampanyanın yüzü olan ünlü isimler ise şöyle:

Ayşe Arman, Bahadır Efe, Bülent Şakrak, Begüm Birgören, Burçin Terzioğlu, Cem Hakko, Power FM Cenk&Erdem, DJ Funky C, İnci Türkay, Faruk Süren, Gözde Kansu , Hazar Ergüçlü, Leyla Alaton, Mustafa Üstündağ, Menderes Samancılar, Nail Kırmızıgül, Nebahat Çehre, Saba Tümer, Selim Erdoğan, Selim Bayraktar, Özge Uzun ve Yusuf Çim.

 

 

Yararlı uygulamalar ve ilginç siteler

robbynovak_2112

Çocuk Başkan, Robby Novak!

Kampanyalarıyla Amerika’yı sallayan Çocuk Başkan, Robby Novak’ın hayat dersleriyle dolu videoları izlenme rekorları kırıyor…

3dprotezbacak2_2112

3D yazıcıdan Derby’e protez bacak!

Ön ayakları yeterince gelişmediği için yürümekte ve koşmakta problem yaşayan sevimli köpek Derby’nin hayatını 3D yazıcı ile üretilen protez bacak değiştirdi.

truva-2012

Truva Efsanesi nedir?

Truva Savaşı nedir, kimler arasında ve neden olmuştur?

tekteker_2012

‘Tek Teker’ pek yakında Türkiye’de!

İngiltere merkezli bir firmanın Türkiye’de satışa sunmaya hazırlandığı “Tek Teker” Airwheel, İTÜ Maslak kampüsünde düzenlenen fuarda meraklılarıyla buluştu.

animasyon-2012

Pixar’dan yeni animasyon filmi; Inside Out!

Pixar’ın yeni animasyon filmi Inside Out’un fragmanı yayınlandı!..

turkan-soray-1912

Türkan Şoray kimdir?

Türkan Şoray kimdir, çalışmaları ve ödülleri nelerdir?

En son baktıklarımız

buckingham-sarayinda-sihirli-mantar-saskinligi_93

Sihirli mantar nedir?

Çanakkale’nin Bayramiç ilçesi sınırlarında kalan Kaz Dağları’nın kuzey yamaçlarında “sihirli mantar” türüne rastlandı. Peki, sihirli mantar nedir?

dis_agrisi-08

Diş ağrısı nasıl geçer?

Diş ağrısı yaşanması durumunda herkesi oldukça rahatsız eden bir durumdur. İşte diş ağrısını geçirmek için 10 öneri!..

poz_1812

Poz vermenin püf noktaları neler?

Herkes her yerde fotoğraf çekip paylaşıyor ama herkes fotojenik mi? Poz vermek kolay mı? Poz vermenin püf noktaları neler?

bayramsekeri270714

Şekerin zararları nelerdir?

Şeker insanlar için vazgeçilmez bir besindir. Fakat fazla şeker ve kimyasal işlemlerle beyazlatılmış şekerin zararları saymakla bitmez!

isim_1712

İsmimizdeki harfler yaşamımızı etkiler mi?

Birçoğumuz en azından bir kez olsun içinden geçirmiştir, ismim bu değil de şu olsaydı diye!.. Acaba ismimizdeki harfler yaşamımızı etkiler mi?

islak-sac-01

Islak saçın zararları!

Islak saçın sağlığımız üzerindeki zararlı etkileri hiç de küçümsenmeyecek boyutta!..