downsendrompoz_2102

Ünlülerden, Down Sendromlu çocuklara poz!

Ünlüler, Down Sendromlu çocuklarımızla güzel bir çalışmaya imza attı… Onlar poz verdi, çocuklarımız fotoğraflarını çekti… 

23 ünlü, Down Sendromluların sesini duyurmak, onların eğitim ve sağlıklı yaşam hakkını korumak-geliştirmek için Down Sendromlu çocuklara poz verdi.

En basit tanımıyla Down Sendromu, çocuğun vücudundaki hücrelerin 46 yerine fazladan bir kromozoma, yani 47 kromozoma sahip olmasıdır. Down Sendromu bir hastalık değil genetik bir farklılıktır. 

Ünlülerin fotoğraflarının yer aldığı sergi, 18-23 Şubat tarihlerinde Forum İstanbul, 24 Şubat-1 Mart tarihlerinde Carrefour İçerenköy, 2-8 Mart tarihlerinde Akmerkez, 9-15 Mart tarihlerinde Pendik Via Port, 16-21 Mart tarihlerinde İstinye Park’ta ziyaret edilebilecek.

downsendrompoz1_2102

 

 

 

Kampanyanın yüzü olan ünlü isimler ise şöyle:

Ayşe Arman, Bahadır Efe, Bülent Şakrak, Begüm Birgören, Burçin Terzioğlu, Cem Hakko, Power FM Cenk&Erdem, DJ Funky C, İnci Türkay, Faruk Süren, Gözde Kansu , Hazar Ergüçlü, Leyla Alaton, Mustafa Üstündağ, Menderes Samancılar, Nail Kırmızıgül, Nebahat Çehre, Saba Tümer, Selim Erdoğan, Selim Bayraktar, Özge Uzun ve Yusuf Çim.

 

 

derinliksarhoslugu010516

Derinlik sarhoşluğu nedir?

Asıl adı nitrojen (azot) narkozu olan derinlik sarhoşluğu nedir? Derinlik sarhoşluğu tehlikeli midir?  Nitrojen narkozunu, alkol zehirlenmesi haline benzer bir durum olarak da tanımlanabilir mi?

Unregistered RawShooter essentials 2005 1.1.3 build 15

Böcek yiyen bitki: Sinek kapan

Etobur bitkiler arasında en çok bilineni sinek kapandır. Sinek kapan nasıl bir bitkidir? Neden böceklerle  beslenir?

kuvertür çikolata

Kuvertür çikolata nedir? Faydalı mıdır?

 Kuvertür çikolata nedir? Kuvertür çikolata nerelerde kullanılır ve faydalı mıdır?

murenbaligı300416

Müren nasıl bir balıktır?

Çok keskin dişleri ve kocaman ağzı ile ürkütücü bir görüntüye sahip olan müren nasıl bir balıktır? Tehlikeli midir? Müren balığından korkmalı mıyız? 

denis290416

Deniz kızı nedir?

Deniz kızı nedir, gerçek midir? Deniz kızları belden yukarısı insan görünümünde, diğer kısımları ise balık kuyruğu şeklinde olan düşsel canlılardır.

als nedir

ALS nedir, belirtileri nelerdir?

ALS nedir, belirtileri nelerdir ve nasıl tedavi edilir?

En son baktıklarımız

kuzukulagi300416

Kuzukulağı nedir? Faydaları nelerdir?

Ekşimsi tadı nedeniyle bazı yerlerde ekşi ot olarak da bilinen kuzukulağı unutulmaya yüz tutmuş, ancak sağlık açısından çok faydalı bir bitkidir.    

Turpun faydaları

Turp nedir? Faydaları nelerdir?

Her mevsim sofraların vazgeçilmezi olan turp, turp gibi olmak isteyenlerin mutlaka tüketmesi gereken bir sebze. İşte turpun saymakla bitmeyen yararları…

okaliptus nedir

Okaliptüs nedir, faydaları nelerdir?

Okaliptüs nasıl bir bitkidir ve faydaları nelerdir?

zürafalar

Zürafalar hakkında ilginç bilgiler!

Uzun boylu, zarif hayvan dostlarımız zürafalar hakkında neler biliyoruz? İşte zürafalar hakkında ilginç bilgiler!..

balon balığı

Balon balığı nasıl şişer?

İlginç özellikleriyle bilinen balon balığı nasıl ve neden şişiyor?

mağara

Dünyanın en büyük mağarası!

Dünyanın en büyük mağarası sizce kaç kilometre uzunluğunda ve kaç metre derinliğinde olabilir? İşte dünyanın en büyük mağarası Son Doong…