downsendrompoz_2102

Ünlülerden, Down Sendromlu çocuklara poz!

Ünlüler, Down Sendromlu çocuklarımızla güzel bir çalışmaya imza attı… Onlar poz verdi, çocuklarımız fotoğraflarını çekti… 

23 ünlü, Down Sendromluların sesini duyurmak, onların eğitim ve sağlıklı yaşam hakkını korumak-geliştirmek için Down Sendromlu çocuklara poz verdi.

En basit tanımıyla Down Sendromu, çocuğun vücudundaki hücrelerin 46 yerine fazladan bir kromozoma, yani 47 kromozoma sahip olmasıdır. Down Sendromu bir hastalık değil genetik bir farklılıktır. 

Ünlülerin fotoğraflarının yer aldığı sergi, 18-23 Şubat tarihlerinde Forum İstanbul, 24 Şubat-1 Mart tarihlerinde Carrefour İçerenköy, 2-8 Mart tarihlerinde Akmerkez, 9-15 Mart tarihlerinde Pendik Via Port, 16-21 Mart tarihlerinde İstinye Park’ta ziyaret edilebilecek.

downsendrompoz1_2102

 

 

 

Kampanyanın yüzü olan ünlü isimler ise şöyle:

Ayşe Arman, Bahadır Efe, Bülent Şakrak, Begüm Birgören, Burçin Terzioğlu, Cem Hakko, Power FM Cenk&Erdem, DJ Funky C, İnci Türkay, Faruk Süren, Gözde Kansu , Hazar Ergüçlü, Leyla Alaton, Mustafa Üstündağ, Menderes Samancılar, Nail Kırmızıgül, Nebahat Çehre, Saba Tümer, Selim Erdoğan, Selim Bayraktar, Özge Uzun ve Yusuf Çim.

 

 

bud280616

Bud Spencer kimdir?

Ünlü İtalyan aktör Bud Spencer, 86 yaşında hayatını kaybetti.

???????????????????????

Sicilya Adası nerededir?

Akdeniz’in en büyük adası olan Sicilya’da gezilecek yerler…

Kalori

Kalori nedir, nasıl hesaplanır?

Diyetlerde sıklıkla duyduğumuz kalori nedir, nasıl hesaplanır, günlük kalori ihtiyacımız ne kadardır, ne işe yarar ve kalorinin zararları nelerdir?

Babalar Günü

Babalar Günü’ne özel Doodle!

Babaların bu özel gününü unutmayan Google, Babalar Günü’nü Doodle ile kutladı. Siz de hala babanıza hediye düşünmediyseniz ya da kendiniz yapmak istiyorsanız oldukça pratik bu hediyelere göz atın…

Adile Naşit

Adile Naşit Doodle oldu!

Adile Naşit’in 86. doğum gününü Google yaptığı Doodle ile kutladı. Adile Naşit kimdir, gerçek adı neydi ve hakkında sıklıkla duymadığımız yönleri nelerdi?

En son baktıklarımız

Reykjavik

İzlanda nasıl bir ülkedir?

Avrupa Futbol Şampiyonası Euro 2016′daki başarısıyla adından söz ettiren İzlanda’yı merak ediyor musunuz?

seferihisar270616

Sakin şehir nedir?

Sakin şehir özellikleri nelerdir? Türkiye’deki sakin şehirler hangileridir?

dondurma25061603

Dondurmalı tatlı tarifleri

Sıcak yaz günlerinde evde yapılacak en güzel tatlılar, dondurmalı olanlardır. İşte, sizler için derlediğimiz dondurmalı tatlı tarifleri…

sabun240616

Evde sabun nasıl yapılır?

Doğal ürünler kullanmayı seviyorsanız, evde sabun yapımı tam size göre…

hongkong23061601

Dünyanın en pahalı şehri neresi?

Dünyanın en pahalı şehri Hong Kong’tur. Peki, Hong Kong nasıl bir yer? Hong Kong ülke mi şehir mi? Hong Kong hakkında bilgi…  

icecek21061601

Yazın serinleten sağlıklı içecekler

İşte, evinizde hazırlayabileceğiniz yazın serinleten, üstelik de sağlıklı içecekler…