Akciğeri Güçlendiren 5 Besin

Vücudumuzda kendi kendini temizleyen bir sistem olsa da yine de beslenme ve yaşam koşullarına dikkat ederek bu sisteme destek vermek gerekiyor. Akciğerler de nefes almamızı ve kanın tüm vücuda oksijen taşımasını sağlayan bir organ olduğu için sağlığı koruma konusunda son derece önemli bir yere sahip. Kendini temizleme özelliği olan akciğerlerimiz özellikle coronavirüsün tüm dünyayı korkuya boğduğu bir dönemde bu virüsle birebir mücadele eden yegane organ ve akciğerin güçlü olması hayati açıdan son derece önemli. Akciğer hastalıkları ile mücadelede elbette ilk çare olarak modern tıbbı tercih etsek de bazı bitkilerden destek alırız. Genel vücut sağlığı için akciğeri temizliği oldukça önemli. Peki akciğer temizleme işlemini nasıl yapabiliriz, akciğer temizleme kürü nedir ve nasıl yapılır işte yanıtları…

Akciğeri Güçlendiren 5 Besin 1

Akciğeri Temizleyen Besinler

Bazı bitkilerin yardımıyla akciğer detoksu yapmak mümkün. Okaliptüs, kekik, siyah havuç, öksürük otu, tere gibi bitkilerin de akciğer temizliğinde etkili olduğunu biliyoruz. Peki akciğer temizliği ve akciğer detoksu denildiğinde ilk akla gelen 5 bitki hangileridir? İşte yanıtları…

ZERDEÇAL

Zerdeçalin anti enflamatuar ve antioksidan özelliği akciğerlerdeki oksijen üretimine zarar veren radikallerle savaşır. Zerdeçal, içeriğindeki curcumin sayesinde hem bağışıklığı yükseltir hem de akciğerlerin temizlenmesi ve güçlenmesini destekler. Pek çok kronik hastalıktan korunmak ve akciğerlerinizi güçlendirmek için zerdeçaldan faydalanabilirsiniz.

SARIMSAK

Sarımsağın bin derde deva olduğu ve bağışıklık sistemi üzerinde yapıcı etkileri olduğu bilinen bir gerçek. Doğal şifa kaynağı olan sarımsak çok güçlü bir antioksidandır ve içeriğindeki alisin maddesi ile akciğerlerin temizlenmesini sağlar. Alisin, akciğerlerde bulunan mukusu temizleyerek bu organın direncini artırır ve aynı zamanda soğuk algınlığına da iyi gelir.

ZENCEFİL

Akciğerlerin temizlenmesine destek veren bitkilerden birisi de zencefildir. Zencefil akciğerde bulunan toksinlerin atılmasını sağlar ve nefes darlığına iyi gelir. 

KEÇİ BOYNUZU

Akciğerlerin toksinlerden arındırılması onun sağlıklı olmasının ilk şartlarından birisidir. İşte keçiboynuzu da akciğerlerde temizlenme ve arınma sağlayan bitkilerden birisidir. Yani bir nevi akciğer detoksu sağlar. Hem kansere karşı koruyan hem de akciğerlerin toksinlerden arınmasını sağlayan keçiboynuzu başta astım olmak üzere pek çok akciğer hastalığında destekleyici tedavi olarak kullanılabilmektedir.

ÜZÜM ÇEKİRDEĞİ

Kuvvetli antioksidanlardan birisi de üzüm çekirdeğidir. Üzüm çekirdeği vücudun oluşturduğu serbest radikallere karşı savaşarak akciğerleri korur ve güçlendirir. Üzüm yerken çekirdeği ile birlikte tüketmek, çekirdekteki tüm etkin maddeleri alabilmek açısından önemlidir. Özellikle siyah üzüm mutlaka çekirdekleri ile birlikte tüketilmelidir.

İskelet Sistemi, İskelet Sisteminin Özellikleri ve Görevleri

İskelet sistemi nedir? Vücuttaki görevi ve özellikleri nelerdir?

mega man

Mega Man mobil cihazlara geliyor!

Herkesin severek oynadığı Mega Man, mobil cihazlardaki yerini alıyor. Peki Mega Man nedir?

Pokemon Go için yeni Pokemonlar geliyor!

Günümüzde oldukça popüler olan Pokemon Go oyunu için yeni Pokemonlar geliyor. Peki Pokemon Go nedir, nasıl oynanır?

Tiftik keçisi

Tiftik keçisi ve özellikleri

Tiftik keçisi nasıl bir hayvan türüdür? Türkiye’de tiftik keçisi yetiştiriciliği nerelerde yapılır?

ekvatoral iklim

Ekvatoral iklim ve özellikleri!

Ekvatoral iklim nedir, özellikleri nelerdir? Ekvatoral iklim nerelerde görünür?

süper mario run

Süper Mario Run geliyor!..

Süper Mario Run Iphone ve İpad kullanıcılarıyla buluşuyor!.. Peki Süper Mario nedir?

En son baktıklarımız

Gökkuşağı Dağları

Gökkuşağı Dağları nerede?

Görenlerin ilk bakışta gözlerine inanamadığı ve insana gerçek olmadığı izlenimi veren Gökkuşağı Dağları hangi ülkede?

ilginç bilgiler

Nadir bilinen ilginç bilgiler

Hayatınızda birçoğunu belki de ilk defa duyacağınız ilginç bilgileri sizin için bir araya getirdik…

hindistan cevizi

Neden hindistan cevizi yemeliyiz?

Hindistan cevizinin birçok faydası vardır. Peki faydaları nelerdir ve hindistan cevizi nasıl yenir?

Einstein’dan altın öğütler!

Albert Einstein’ın sözleri ve görüşlerinden, girişimcilik ile ilgili uygulanabilir çıkarımlar! 

ejder meyvesi

Ejder meyvesi nedir?

Ejder meyvesi ilginç yiyecekler arasında yer alıyor. Peki, bu meyvenin yararlarını biliyor musunuz?..

Çınar Ağacı ve özellikleri

Uzun ömürleri ve heybetli görünüşleri ile bilinen çınar ağaçlarının özellikleri nelerdir? Nerelerde yetişir? Kaç türü bulunur?