Alman Kurdu Özellikleri

Günümüzde çoğu kişi evde kedi ve köpek gibi hayvanlar beslemektedir. Bu canlılar sahiplerine arkadaş olurken bazı köpek türleri çocukları, ev ve iş yerlerini korumak amaçlı da yetiştirilmektedir. Bunlardan birisi olan Alman kurdunun asıl adı Alman Çoban Köpeğidir. Bu köpek cinsi güçlü, cesur, zeki, itaatkar, dikkatli ve sadık yapısı nedeni ile en çok tercih edilen köpek cinslerinin başında gelmektedir. Diğer köpeklere oranla daha zeki ve öğrenmeye hevesli oldukları için çoğunlukla iş köpeği olarak da kullanılırlar. Siyah Alman kurdu özellikleri arasında dikdörtgen yapıdaki vücudu, güçlü kemik yapısı ve keskin dişleri sayılabilir. Ön ve arka bacakları adaleli, ayakları sert bir yapıya sahip olup, kulakları öne doğru ve dik bir şekildedir. Cinslerine göre uzun ya da kısa tüyleri olabilir. Alman kurdunun bazı cinsleri de gösteri yapabilecek şekilde eğitilerek şov köpeği olarak kullanılmaktadır.

Alman kurdu zeki bir köpek cinsi olduğu için eğitilmesi diğer köpeklere göre daha kolaydır. Yavru Alman kurdu özellikleri nedeni ile düzgün bir eğitim aldığı zaman zeki ve kendine güvenen bir yapısı vardır. Sahiplerine çok düşkün ve sadık olan hayvanlardır. Alman kurdu çok havlayan bir cins olmayıp sadece gerektiği zaman havlaması ile bilinir. İş köpeği olarak kullanılacağı zaman küçük yaşlarda alınarak gerekli eğitim verilmelidir. Başka hayvanlarla beraber yaşamaları için onlarla küçük yaştan itibaren bir arada olmaları gerekmektedir. Alman kurdu ülkemizde çok popüler bir köpek cinsi olup özellikle koruma, polis ve asker köpeği olarak da bilinmektedir. İyi bir ırktan gelen Alman Çoban Köpeği, küçük yaşta alınarak itaat konusunda eğitildiği zaman görevini çok iyi bir şekilde yapabilir.

Alman kurdu eğer yeterli egzersizi yaptırabilecek zaman varsa evde beslenebilen bir cinstir. Bu tür köpekleri eğitirken sabırlı olunmalı ve onlarla sevgiye dayalı bir bağ oluşturulmaya çalışılmalıdır. Cezaya dayalı bir eğitim Alman kurdu için pek de uygun değildir. Hareketli bir yapıya sahip olan bu köpek bahçeli bir evde daha rahat yetiştirilebilir. Köpeği çok fazla yıkamaz gerekmez. Mevsimsel tüy dökme dönemi dışında da biraz tüyleri dökülebilmektedir. Tüyleri düzenli olarak fırçalandığı zaman bu dökülme sorunu daha az yaşanabilir. Her köpek cinsinde olduğu gibi bu türde de dişi ve erkekler arasında bazı farklılıklar bulunmaktadır. Dişi Alman kurdu özellikleri olarak erkeklerden biraz daha farklıdır. Erkek Alman kurtları ortalama 63 santim boy ve kilo olarak da 35 ile 42 kilo arasındadır. Dişileri ise yaklaşık olarak 58 santim boy, 25 ile 35 kilo ağırlığında olmaktadır.

Alman Kurdu Özellikleri 1

Alman kurtları türlerine göre farklı renklere sahip olabilirler. Çoğunlukla sarı-siyah ve siyah-kırmızı renkte olsalar da siyah gri kırçıllı hatta beyaz olanları bile vardır. Bu köpek türünün ortalama yaşam süresi 15 yıl kadardır. Yüksek bir alın yapısına sahip olan bu köpekler sert görünümleri ile dikkat çekmektedir. Burun kısımları siyah renkte ve çene yapıları da oldukça güçlüdür. Gözleri orta büyüklükte ve dikkat çekicidir. Bu köpek cinsi arasında bulunan beyaz Alman kurdu özellikleri nedeni ile çok fazla tercih edilmemektedir. Koruma amacı ile bu köpeklerden almak isteyenler bu konuda dikkatli olmalıdır.

Alman Kurdu Özellikleri 2

Alman kurdu özellikleri ve bakımı yönünden en ideal köpek cinsi olarak bilinmektedir. İş yerlerinin ve evlerin güvenliğini sağlamak için de bu köpekler kullanılmaktadır. Küçük yaşlardan itibaren alınıp eğitildiği zaman sahibini zorlamayan ve yormayan bir köpek cinsidir. Alman kurdu satın almak isteyenler eğer bu köpekler hakkında yeterli bilgiye sahip değillerse mutlaka güvenilir yerlerden satın almalılar. Bu köpeklerde dış görünümün yanı sıra ırk özellikleri de son derece önemlidir.

Alman Kurdu Özellikleri 3

 

İskelet Sistemi, İskelet Sisteminin Özellikleri ve Görevleri

İskelet sistemi nedir? Vücuttaki görevi ve özellikleri nelerdir?

mega man

Mega Man mobil cihazlara geliyor!

Herkesin severek oynadığı Mega Man, mobil cihazlardaki yerini alıyor. Peki Mega Man nedir?

Pokemon Go için yeni Pokemonlar geliyor!

Günümüzde oldukça popüler olan Pokemon Go oyunu için yeni Pokemonlar geliyor. Peki Pokemon Go nedir, nasıl oynanır?

Tiftik keçisi

Tiftik keçisi ve özellikleri

Tiftik keçisi nasıl bir hayvan türüdür? Türkiye’de tiftik keçisi yetiştiriciliği nerelerde yapılır?

ekvatoral iklim

Ekvatoral iklim ve özellikleri!

Ekvatoral iklim nedir, özellikleri nelerdir? Ekvatoral iklim nerelerde görünür?

süper mario run

Süper Mario Run geliyor!..

Süper Mario Run Iphone ve İpad kullanıcılarıyla buluşuyor!.. Peki Süper Mario nedir?

En son baktıklarımız

Gökkuşağı Dağları

Gökkuşağı Dağları nerede?

Görenlerin ilk bakışta gözlerine inanamadığı ve insana gerçek olmadığı izlenimi veren Gökkuşağı Dağları hangi ülkede?

ilginç bilgiler

Nadir bilinen ilginç bilgiler

Hayatınızda birçoğunu belki de ilk defa duyacağınız ilginç bilgileri sizin için bir araya getirdik…

hindistan cevizi

Neden hindistan cevizi yemeliyiz?

Hindistan cevizinin birçok faydası vardır. Peki faydaları nelerdir ve hindistan cevizi nasıl yenir?

Einstein’dan altın öğütler!

Albert Einstein’ın sözleri ve görüşlerinden, girişimcilik ile ilgili uygulanabilir çıkarımlar! 

ejder meyvesi

Ejder meyvesi nedir?

Ejder meyvesi ilginç yiyecekler arasında yer alıyor. Peki, bu meyvenin yararlarını biliyor musunuz?..

Çınar Ağacı ve özellikleri

Uzun ömürleri ve heybetli görünüşleri ile bilinen çınar ağaçlarının özellikleri nelerdir? Nerelerde yetişir? Kaç türü bulunur?