Ananas Nasıl Yenir? Ananasın Faydaları Hakkında Bilgi

Ananas  çam ağacı familyagilden gelen meyvedir. Ananas zngin vitamin içerikli olan meyvedir. çam ağacı şeklinde saçaklı dalları bulunuyor. Faydaları saymakla asla bitmez. aşağıda ananas faydaları hakkında maddeler bulunuyor. Ananas yeşil yaprakları olan bütün bir yıl tüketilen meyvedir. Makalemizde ananas kaç kalori sorusu içinde yanıt alacaksınız. Yazımız ananas kalori miktarını merak edenler içinde çok aydınlatıcıdır. Soluk yeşil renkli olan ananas bazen açık yeşil de olabilir.

Ananas meyvesi elin avucuna sıkılarak nazikçe basınç uygulanarak da sıkılabilir. Kullanımı üstüne limon sıkılarak yapılır. Pek çok ülkede olduğu gibi ülkemizde de  iştah açıcı olarak bilinir. Ananas meyvesi zengin içerikleri olan meyvedir. Ayrıca kullanılan ananas meyvesi çok lezzetlidir. Ananası asla yumuşamadan yiyemeyiz.

 • Kabukları Soyulup : Kabukları yeşil koyu renklidir. Çam ağaç şeklindedir. Kabukları soyarız ve sonra meyveyi güzelce rendeleriz. Meyvenin yumuşaması ve olgunlaşması için daha öncesinde uzun süre de güneşte bekletilmesi uygundur . Meyve kolay bozulmaz.
 • Kabukları İle Birlikte Suda Haşlama:  Kabukları İle Birlikte suda haşlama demek ise, ananas suyunun çekirdeklerini çıkarıp suyunu içmek demektir. Kabuklarını soymadan da suda haşlarsanız çok daha kolay kabukları soyuluyor. el ile de soyulabilir.
 • Limonlu tüketim: Ananas Meyvesi Almanya, Amerika, Meksika ve Arjantin gibi ülkelerde limon ile birlikte tüketilir. Kullanımı üstüne limon sıkılarak yapılır. Pek çok ülkede bu şekilde tüketilmesi uygun oluyor. Mutfakta çok popüler olan ananas bağırsak hastalıkları içinde çok iyi geliyor.

Ananasın Faydaları Hakkında Bilgi

Ananas 120 kalorilik bir meyvedir. Ananasun kendisini de yeseniz suyunu da içseniz kalori miktarı değişmez. Ananas suyuaç karna da tüketilebilirAşağıdaki maddeler ananas suyu faydaları hakkında da bilgi veriyor. Ayrıca makalemizde, ananas zayıflatırmı sorusu içinde yanıt alacaksınız. Ananasın olgunlaşması için kalem veya göz aşıları denilen aşılar yapılmaktadır.

Sağlık açısından zaten faydaları saymakla bitmez. Tropikal iklimde yetişir. Pazarlarda veya bazı alışveriş merkezlerinde satılır. Migors veya Carrefuar gibi Avmlerde bulabiliriz. Migros ve bunun gibi alışveriş merkezlerinde tropikal içerikleri olan meyveleri yılın her günü zaten bulabiliriz. Ananas görünümü açısından da çok lezzetlidir. Yelpaze şeklindedir. Zengin potasyum içeriklidir. A ve C vitamini destekler. Kalsiyum olarak bakıldığı zaman da Ananas oldukça zengindir. Suyunu içebiliriiz. Ayrıca ananas suyu da çok faydalıdır.

 Ananasın Faydaları Hakkında Bilgi

 • Ananas Vücuttaki Şekeri Dengeler: Ananas içindeki madde bilim ve tıbbı açıdan değerli kılındı. Ananas içinde bulunan dört madde çok yaygın olan şeker hastalıklarını yok eder.
 • Ananas Bağırsak içindeki Koliti Yok eder: Ananas vücut içerisinde oluşan  ve bağırsaklara sıçrayan polip ve kolit sorunlarını yok eder. Ayrıca ananas suyuidrar yolu iltihaplarını da temizler.
 • Enzim Hareketi: Genelde açık yeşil renk tonlu olan meyve bayanlara enerji verir. Ayrıca bayanlarda enzimleri hızlı çalıştırır. Ananas şekeri dengelemek ve sağlıklı kalmak için bile önemlidir.
 • Vücut Enfeksiyon Düşmanı: ananas vücut içerisinde oluşan iltihaplanmaları kısa sürede yok eder. Ananas vücudu kısa sürede tedavi etmektedir.

Ananasın Faydaları Hakkında Bilgi 1

 • Kabızlık ve Reflü Sorunu: Ananaskabızlığa iyi gelir. Kabızlık giderici olan ananas besin değeri yukarıda da belirtildiği üzere oldukça fazladır.
 • Mide Asitine Dengeleme:  Ananas midedeki fazla asiti alır.
 • Bakteriyi Azaltır: Ananas vücut içerisinde oluşan kirli ve zehirli bakterileri yok eder ve kanı temizler. Bakteri temizleme görevi ananas suyunun faydaları olarak bilinen en önemli görevidir.
 • İnsülün Azaltımı: Ananas  tıp için çok önemli olan insülünü dengeler. Fazla şeker kullanımını sonucu oluşan nedenleri yok eder ve şekeri dengeler.

Ananasın Faydaları Hakkında Bilgi 2

İskelet Sistemi, İskelet Sisteminin Özellikleri ve Görevleri

İskelet sistemi nedir? Vücuttaki görevi ve özellikleri nelerdir?

mega man

Mega Man mobil cihazlara geliyor!

Herkesin severek oynadığı Mega Man, mobil cihazlardaki yerini alıyor. Peki Mega Man nedir?

Pokemon Go için yeni Pokemonlar geliyor!

Günümüzde oldukça popüler olan Pokemon Go oyunu için yeni Pokemonlar geliyor. Peki Pokemon Go nedir, nasıl oynanır?

Tiftik keçisi

Tiftik keçisi ve özellikleri

Tiftik keçisi nasıl bir hayvan türüdür? Türkiye’de tiftik keçisi yetiştiriciliği nerelerde yapılır?

ekvatoral iklim

Ekvatoral iklim ve özellikleri!

Ekvatoral iklim nedir, özellikleri nelerdir? Ekvatoral iklim nerelerde görünür?

süper mario run

Süper Mario Run geliyor!..

Süper Mario Run Iphone ve İpad kullanıcılarıyla buluşuyor!.. Peki Süper Mario nedir?

En son baktıklarımız

Gökkuşağı Dağları

Gökkuşağı Dağları nerede?

Görenlerin ilk bakışta gözlerine inanamadığı ve insana gerçek olmadığı izlenimi veren Gökkuşağı Dağları hangi ülkede?

ilginç bilgiler

Nadir bilinen ilginç bilgiler

Hayatınızda birçoğunu belki de ilk defa duyacağınız ilginç bilgileri sizin için bir araya getirdik…

hindistan cevizi

Neden hindistan cevizi yemeliyiz?

Hindistan cevizinin birçok faydası vardır. Peki faydaları nelerdir ve hindistan cevizi nasıl yenir?

Einstein’dan altın öğütler!

Albert Einstein’ın sözleri ve görüşlerinden, girişimcilik ile ilgili uygulanabilir çıkarımlar! 

ejder meyvesi

Ejder meyvesi nedir?

Ejder meyvesi ilginç yiyecekler arasında yer alıyor. Peki, bu meyvenin yararlarını biliyor musunuz?..

Çınar Ağacı ve özellikleri

Uzun ömürleri ve heybetli görünüşleri ile bilinen çınar ağaçlarının özellikleri nelerdir? Nerelerde yetişir? Kaç türü bulunur?