Apple Music Türkiye fiyatı ne olacak?

Yıllardır beklenen müzik dinleme platformu Apple Music, tüm dünya ile aynı anda Türkiye’de de yayında olacak. Peki, platformun Türkiye fiyatı belli mi?..

Şu an için dünyada en çok kullanılan çevrimiçi müzik uygulaması Spotify’a rakip olarak tasarlanan ve arkasına da iTunes’un gücünü alan Apple Music için tüm dünyada fiyatlandırma belli oldu. Uygulama Türkiye’de 9.99 TL’den kullanıcılarla buluşturacak.

Ay başında tanıtılan uygulama, 30 Haziran günü iOS 8.4 güncellemesiyle birlikte tüm dünyada kullanılabilir olacak. İlk üç ay ücretsiz bir şekilde herkesin deneyebileceği Apple Music, sonrasında Türkiye’de aylık 9,99 TL karşılığında hizmet verecek.

Müziklerim sekmesi üzerinden şarkıların aranabileceği yeni serviste, “Sizin için” sekmesi ile de dinlenilen şarkılara göre öneriler sunacak. Ek olarak shuffle modunda dahi olsa bir sonraki şarkı gösterilecek. Sizin için özelliğini çalıştırmak için, Apple Music size şarkılar, sanatçılar ve playlistler odaklı müzik tercihlerinizi soracak. Apple Music üzerinden en çok yükselenler, son çıkanlar, en iyiler gibi listelere ulaşmak da mümkün olacak.

Siri de Apple Music ile birlikte çalışacak. Kişisel asistana “Bana 80’lerin en iyi şarkılarını çal” veya “Güzel ve Çirkin’in soundtrack’ini çal” dediğinizde istediğiniz şarkılar kulağınıza gelecek.

İşte, Beats Music’i satın alması çok konuşulan Apple’ın müzik platformu, Apple Music hakkında her şey!

Kapsamlı bir müzik platformu olan Apple Music, basit görünümüne kıyasla gelişmiş bir müzik çalar uygulaması ve internet radyosu.

Apple’ın kısa süre önce güncellenen müzik çalar uygulaması arayüzünü sunan Apple Music, iPhone ve iPad modellerindeki varsayılan müzik çalar uygulamasının yerine geliyor. Ana ekranında, en altta 5 adet sekme yer alıyor. Bu sekmeler ile telefondaki dahili müzikler, radyo ya da çeşitli online müzikler takip edilebiliyor.

Apple Music ile internette dinlediğiniz müzikleri, sonradan çevrimdışı olarak dinleyebilmek için kaydedebiliyorsunuz. Ancak şu an için müziklerin ne şekilde kaydedileceği ve kalitesinin nasıl olacağı bilinmiyor.

apple-music-1_180615Apple Music’in bir diğer dikkat çeken özelliği ise 7/24 global olarak dinlenebilecek Beats One radyo. Apple’ın uzun zaman önce BBC Radio ekibinden kendi bünyesine kattığı Zane Love tarafından yönetilecek Beats One, her kullanıcıya hitap eden müzikleri ile beğenilebilir.

Daha önce sahip olunan müziklerin korunacağı Apple Music, aranan parçaların hızla bulunması ve oynatılması konusunda halihazırdaki pek çok güçlü online müzik çalar uygulamasının önüne geçiyor.

Apple Music, iOS, OS X, Watch OS gibi Apple işletim sistemlerinin yanı sıra Windows ve Android için de kullanıma sunulacak. iOS 8.4 ile iPhone ve iPad modellerine, Apple Watch, Mac ve Windows modellerine gelecek olan Apple Music, sonbaharda Android için de yayınlanacak.

İlk 3 ay ücretsiz deneneme olanağı sunan, sonraki aylarda 9,99 Dolar abonelik ücreti ile kullanılabilecek Apple Music, 30 Haziran’dan itibaren tüm dünyada kullanıma sunulacak.

İskelet Sistemi, İskelet Sisteminin Özellikleri ve Görevleri

İskelet sistemi nedir? Vücuttaki görevi ve özellikleri nelerdir?

mega man

Mega Man mobil cihazlara geliyor!

Herkesin severek oynadığı Mega Man, mobil cihazlardaki yerini alıyor. Peki Mega Man nedir?

Pokemon Go için yeni Pokemonlar geliyor!

Günümüzde oldukça popüler olan Pokemon Go oyunu için yeni Pokemonlar geliyor. Peki Pokemon Go nedir, nasıl oynanır?

Tiftik keçisi

Tiftik keçisi ve özellikleri

Tiftik keçisi nasıl bir hayvan türüdür? Türkiye’de tiftik keçisi yetiştiriciliği nerelerde yapılır?

ekvatoral iklim

Ekvatoral iklim ve özellikleri!

Ekvatoral iklim nedir, özellikleri nelerdir? Ekvatoral iklim nerelerde görünür?

süper mario run

Süper Mario Run geliyor!..

Süper Mario Run Iphone ve İpad kullanıcılarıyla buluşuyor!.. Peki Süper Mario nedir?

En son baktıklarımız

Gökkuşağı Dağları

Gökkuşağı Dağları nerede?

Görenlerin ilk bakışta gözlerine inanamadığı ve insana gerçek olmadığı izlenimi veren Gökkuşağı Dağları hangi ülkede?

ilginç bilgiler

Nadir bilinen ilginç bilgiler

Hayatınızda birçoğunu belki de ilk defa duyacağınız ilginç bilgileri sizin için bir araya getirdik…

hindistan cevizi

Neden hindistan cevizi yemeliyiz?

Hindistan cevizinin birçok faydası vardır. Peki faydaları nelerdir ve hindistan cevizi nasıl yenir?

Einstein’dan altın öğütler!

Albert Einstein’ın sözleri ve görüşlerinden, girişimcilik ile ilgili uygulanabilir çıkarımlar! 

ejder meyvesi

Ejder meyvesi nedir?

Ejder meyvesi ilginç yiyecekler arasında yer alıyor. Peki, bu meyvenin yararlarını biliyor musunuz?..

Çınar Ağacı ve özellikleri

Uzun ömürleri ve heybetli görünüşleri ile bilinen çınar ağaçlarının özellikleri nelerdir? Nerelerde yetişir? Kaç türü bulunur?