Astral Seyahat Hakkında Bilinmeyenler: Astral Seyahat Nedir? Tehlikeli Midir?

Astral seyahat nedir sorusunun en basit bir şekilde ruh ve bedenin birbirinden ayrılarak ruhun başka bir boyuta geçmesi olarak tanımlanabilmektedir. Son dönemlerde adını sıkça duyduğumuz astral seyahatte ruh bedenden bağını koparmadan bedeni terk ederek beşinci boyut denilen boyuta geçer. Uyku esnasında gerçekleşen bu durum 5 dakika ile 2 saat arasında sürebilmektedir. Konu hakkında en detaylı araştırmayı Robert Monroe adında bir yazar yapmıştır.

Henüz tam olarak çözülemeyen ve araştırmaları devam eden asrtral seyahat, genellikle aşırı stres dolu bir günden sonraki uykuda veya çok gevşek olan bir uyku sırasında meydana gelmektedir. Özellikle Amerika Birleşik Devletlerinde konu üzerinde araştırmaların olduğu ve hatta savaş konusunda tekniklerin geliştirildiği iddia edilmektedir. Astral seyahat gerçek mi diye merak edenler için bu çalışmaların gün yüzüne çıkmasını beklemek gerekecek.

Astral Seyahat Nasıl Yapılır

İddiaya göre Amerika’da bir öğenci sınavdan bir gün önce uykusunda sınav sorularının bulunduğu odaya girdiğini ve sınav sorularını gördüğünü söylemiş, gördüğü soruları söyleyen öğrenciye kimse inanmamış fakat sınavda aynı soruların çıkması ilginç bir detay oluşturmuştur.

Astral seyahat yapmak için birkaç teknik geliştirilmiştir. Astral seyahat teknikleri arasında, gevşeme ve uygulama en önde gelmektedir. Gevşeme tekniğinde rahat bir yatak ve sessiz bir ortam seçilir ve yatağa yattıktan sonra karşıdaki bir tablo veya sade bir şeye odaklanır. Daha sonra gözler kapalı iken ruhen kendini telkin edici cümleler 4 – 5 kez tekrarlanır ve gözler açılır. Bu aşamada astral seyahate hazırsınız demektir.

Uygulama yönteminde ise yine sessiz ve raht bir ortamda ruhun seyahat edeceği yer belirlenir. U yer bedeninize 2 metre mesafede belirgin bir yer olmalıdır. Daha sonra gözler kapatılarak karşınıza çıkan karanlığa konsantre olunur ve bir gücün sizi yukarı çekmek istediği düşünülür.

Astral seyahat henüz tam olarak çözülemeyen bir durumdur ve astral seyahate çıkmak konusunda henüz net bir açıklama bulunmamaktadır. Bu konuda daha detaylı bilgileri yazışmış kitaplardan da elde edebilirsiniz.

Astral Seyahat Hakkında Bilinmeyenler: Astral Seyahat Nedir? Tehlikeli Midir? 1

Astral Seyahat Tehlikeleri

Astral seyahat yapanlar için ölümle sonuçlanabileceği söylense de ölümün gerçekleşmesi için gümüş bağı denen bağın kopması gerekmektedir. Bu durum astral seyahatte söz konusu olmamaktadır. Astral seyahatin tehlikeli olduğuna dair bir ibre bulunmamaktadır. Ancak astral seyahat denemelerinde uyku sorunları, işlerin aksaması gibi sorunlar görülebilmektedir. Ayrıca sinir ve kalo hastalarının da denememeleri gerekmektedir.

Astral Seyahat Tehlikeleri

Astral Seyahat Deneyimleri

Astral seyahate ilişkin denemeler yapan ve araştıran bazı kişilerin bunu başardığını ve gerek isteyerek, gerekse istemeden astral seyahate çıktıklarını belirtmektedirler. Bu konuda internette ve forum sitelerinde paylaşımlar bulunabilmektedir. Tabi ki bunların ne derece doğru olduğu kişileri bağlamaktadır.

Astral Seyahat Deneyimleri

Astral Seyahat İle İlgili Filmler

Astral seyahat filmi, olarak nitelendirilebilecek bir çok film bulunmaktadır. Bu filmler arasında en dikkat çekicileri Inception, Insidious, Vanilla Sky, Chronicle ve The Fountain dir.

Astral seyahat çok geniş ve detaylı bir konudur. Henüz araştırmaların devam ediyor olması ve henüz kesin bir şekilde yöntem, uygulanış, sonuç ve diğer bilgilerin ortaya çıkartılamaması nedeni ile bilinçsizce bu konulara eğilim gösterilmemesi, iyice incelenmesi ve araştırılması gerekmektedir.

İskelet Sistemi, İskelet Sisteminin Özellikleri ve Görevleri

İskelet sistemi nedir? Vücuttaki görevi ve özellikleri nelerdir?

mega man

Mega Man mobil cihazlara geliyor!

Herkesin severek oynadığı Mega Man, mobil cihazlardaki yerini alıyor. Peki Mega Man nedir?

Pokemon Go için yeni Pokemonlar geliyor!

Günümüzde oldukça popüler olan Pokemon Go oyunu için yeni Pokemonlar geliyor. Peki Pokemon Go nedir, nasıl oynanır?

Tiftik keçisi

Tiftik keçisi ve özellikleri

Tiftik keçisi nasıl bir hayvan türüdür? Türkiye’de tiftik keçisi yetiştiriciliği nerelerde yapılır?

ekvatoral iklim

Ekvatoral iklim ve özellikleri!

Ekvatoral iklim nedir, özellikleri nelerdir? Ekvatoral iklim nerelerde görünür?

süper mario run

Süper Mario Run geliyor!..

Süper Mario Run Iphone ve İpad kullanıcılarıyla buluşuyor!.. Peki Süper Mario nedir?

En son baktıklarımız

Gökkuşağı Dağları

Gökkuşağı Dağları nerede?

Görenlerin ilk bakışta gözlerine inanamadığı ve insana gerçek olmadığı izlenimi veren Gökkuşağı Dağları hangi ülkede?

ilginç bilgiler

Nadir bilinen ilginç bilgiler

Hayatınızda birçoğunu belki de ilk defa duyacağınız ilginç bilgileri sizin için bir araya getirdik…

hindistan cevizi

Neden hindistan cevizi yemeliyiz?

Hindistan cevizinin birçok faydası vardır. Peki faydaları nelerdir ve hindistan cevizi nasıl yenir?

Einstein’dan altın öğütler!

Albert Einstein’ın sözleri ve görüşlerinden, girişimcilik ile ilgili uygulanabilir çıkarımlar! 

ejder meyvesi

Ejder meyvesi nedir?

Ejder meyvesi ilginç yiyecekler arasında yer alıyor. Peki, bu meyvenin yararlarını biliyor musunuz?..

Çınar Ağacı ve özellikleri

Uzun ömürleri ve heybetli görünüşleri ile bilinen çınar ağaçlarının özellikleri nelerdir? Nerelerde yetişir? Kaç türü bulunur?