Aziz Nesin’in Birbirinden Değerli Edebi Kişiliği Ve Eserleri

Aziz Nesin mizah, şiir dinletileri, kısa öykülr, tiyatro ve şiir gibi pek çok dalda yapıtı bulunan yazarlardandır. Aziz Nesin  20 Aralık 1915 İstanbul/ Heybeliada doğumludur. Edebi alanda çok başarılı olan yazar, pek çok dalda kitap yazmıştır. Yazı dizimiz aziz nesin sözleri hakkında da bilgi verecektir. Yeni nesile sermaye gibi gelen aziz nesin sözleri ise oldukça dikkat çekicidir. Kitapları ve hikayeleri ile gelecekte gerçekten çok değerli olan söz ve yapıtlar sizleri bekliyor olacaktır.

Aziz Nesin Kitapları

Hayatı boyunca birçok kitap yazan Aziz Nesin’den ve eserlerinden bahsediyor olacağız. Ünlü yazar, mansiyon ve madalya ile ödüllendirildi. En ünlü olan kitap isimleri Rıfat Bey Neden Kaşınıyor, Vatan Sağ olsun, İnsanlar Uyanıyor, Büyük Grev süreci, Aşkım benim dinimdir, Herkesin İşi Gücü Var, Hayvan Deyip de Geçme, Mahallenin Kısmeti, Aferin, Gıdı Gıdı, Gözüne Gözlük, Yeşil Renkli Namus Gazı, Sosyalizm Geliyor Savunun, Yüz Liraya Bir Deli, Nazik Alet, Bay Düdük, Rüyalarım Ziyan Olmasın, Gözünüz Aydın Efendim gibi kitaplardır.

Aziz Nesin Kitapları

Aziz Nesin Aşk Şiirleri

Şiirler romanlar ve edebi yazılarla geçen aziz nesin hayatı aslında çok ilgi çekici bir hayattır. Susarak, Sen Söylemedende Biliyorum, Bende Kal , Özlem Bitmiyor, Yokluğunda Sen, Yaşıyorum Demek, Sevgi Durağı, Yüzün, Hoşçakal Güzel  Dünyam, Kimim Varki, Güneş Doğunca, Söz, Yokluğumdaki Sen, Ölüme Eğilmek, Aslında Bu Denli Güzel Kokmaz, Dar Sevgim gibi şiirlerdir. Makalemizde, aziz nesin şiirleri, hakkında çok net bilgiler alacaksınız. Şiirler dışında makalemiz,  aziz nesin kimdir sorusu içinde yanıt verecektir.

Aziz Nesin Aşk Şiirleri

Aziz Nesin Şiirleri

Aşk şiirleri ve normal şiirleri bulunan yazar çok değerli yazarlardandır. Ayrıca aziz nesin kitapları dünya çapında da ödüllendirildi. Susarak, Sen Söylemedende Biliyorum, Bende Kal , Özlem Bitmiyor, Yokluğunda Sen, Yaşıyorum Demek, Sevgi Durağı, Yüzün, Hoşçakal Güzel  Dünyam, Kimim Varki, Güneş Doğunca, Söz, Yokluğumdaki Sen, Ölüme Eğilmek, Aslında Bu Denli Güzel Kokmaz, Dar Dünya, Badem Ağaçları, Acılı Gecenin Bitiminde, Çocuklarıma, Derinlik Çekimi, Boğulan Şair Serüvenleri, En Uzun Maraton, Konser, 67,Yaş Sesler Zorla, Çoğalmak, Sol El Konçertesu gibi şiirleri çok ünlüdür. Yazarımızın şiirleri dışında çocuk oyun yazıları, çizgi roman, gizli not yazıları da oldukça dikkat çekicidir. En çok dikkat çeken eserleri Gözünüz Aydın Efendim, Ölmüş Eşek, Kazan Töreni, Koltuk, Film Hamdi gibi eserlerdir. Ünlü yazar kitapları ve araştırma yazıları ile gerçekten çok değerlidir.

Aziz Nesin Şiirleri

Aziz Nesin Sözleri

Aziz Nesin öykü, anı, çocuk kitapları mektupları ve meşhur sözleri ile bilinen yazardır. Aziz nesin iki yıl Darüşşafaka lisesinde eğitim alan yazarlardandır. Lise dönemlerinde de birçok ünlü sözleri bulunuyor. Aziz Nesin farklı kalemlere imza atan yazardır. Türkçe eserler veren yazardır. Aziz Nesin Askeri Fen lisesinde eğitim alırken birçok değerli sözler yazdı. Osmanlı İmparatorluğuna dayanan bir yakın geçmişe hitap eden  sözleri de oldukça fazladır. Bireysel ağır koşulların zorluğunu aldırmadan çok değerli sözleri halkımız ile paylaştı. Yakın gelecekte Türkiye, Aydınlık yarınlar gibi anlamlı sözleri bulunur. Demokrasi açılımı ile alakalı olan sözü ise, Hiç bitmeyecek olan bir demokrasi istiyoruz gibi sözlerdir.

 Aziz Nesin Sözleri

Aziz Nesin Hikayeleri

İstanbul Heybeliada’da dünyaya gelen Aziz Nesin’in  hikayeleri herkesi memnun edecek kalitededir. Hikeyeleri Yüz Liraya Bir Deli, Nazik Alet, Bay Düdük, Rüyalarım Ziyan Olmasın gibi hikayelerdir. Kitaplarında bir politikacı edası olduğunu es geçemeyiz. Çok politik hikayeleri ve sözleri bulunuyor. Sanatın işleyişi için faklı düşünceleri deneyen yazarımızın hikayeleri genelde ağırdır.

İskelet Sistemi, İskelet Sisteminin Özellikleri ve Görevleri

İskelet sistemi nedir? Vücuttaki görevi ve özellikleri nelerdir?

mega man

Mega Man mobil cihazlara geliyor!

Herkesin severek oynadığı Mega Man, mobil cihazlardaki yerini alıyor. Peki Mega Man nedir?

Pokemon Go için yeni Pokemonlar geliyor!

Günümüzde oldukça popüler olan Pokemon Go oyunu için yeni Pokemonlar geliyor. Peki Pokemon Go nedir, nasıl oynanır?

Tiftik keçisi

Tiftik keçisi ve özellikleri

Tiftik keçisi nasıl bir hayvan türüdür? Türkiye’de tiftik keçisi yetiştiriciliği nerelerde yapılır?

ekvatoral iklim

Ekvatoral iklim ve özellikleri!

Ekvatoral iklim nedir, özellikleri nelerdir? Ekvatoral iklim nerelerde görünür?

süper mario run

Süper Mario Run geliyor!..

Süper Mario Run Iphone ve İpad kullanıcılarıyla buluşuyor!.. Peki Süper Mario nedir?

En son baktıklarımız

Gökkuşağı Dağları

Gökkuşağı Dağları nerede?

Görenlerin ilk bakışta gözlerine inanamadığı ve insana gerçek olmadığı izlenimi veren Gökkuşağı Dağları hangi ülkede?

ilginç bilgiler

Nadir bilinen ilginç bilgiler

Hayatınızda birçoğunu belki de ilk defa duyacağınız ilginç bilgileri sizin için bir araya getirdik…

hindistan cevizi

Neden hindistan cevizi yemeliyiz?

Hindistan cevizinin birçok faydası vardır. Peki faydaları nelerdir ve hindistan cevizi nasıl yenir?

Einstein’dan altın öğütler!

Albert Einstein’ın sözleri ve görüşlerinden, girişimcilik ile ilgili uygulanabilir çıkarımlar! 

ejder meyvesi

Ejder meyvesi nedir?

Ejder meyvesi ilginç yiyecekler arasında yer alıyor. Peki, bu meyvenin yararlarını biliyor musunuz?..

Çınar Ağacı ve özellikleri

Uzun ömürleri ve heybetli görünüşleri ile bilinen çınar ağaçlarının özellikleri nelerdir? Nerelerde yetişir? Kaç türü bulunur?