ikiz

Benzemeyen ikiz olur mu?

Biri açık tenli ve mavi gözlü, diğeri ise koyu tenli ve kahverengi gözlü olan bu bebeklerin ikiz olduklarına inanmak biraz zor. Peki, birbirine benzemeyen ikiz olur mu?

Milyonda bir olabilen bu durum Bobby ve Riley kardeşlerin başına geldi. Bobby ve Riley, dört yaşında iki kardeş. Doğduklarında birbirlerine gerçekten benzeyen bu iki kardeş, şimdilerde 4 yaşındalar ve artık birbirlerinden oldukça farklı görünüyorlar. Bobby açık tenli ve mavi gözlü, Riley ise kahverengi gözlü ve daha koyu tenli…

İkiz olmalarına rağmen farklı ten renklerine sahip olan çocuklar 2011’de Batı Londra , Feltham’da dünyaya geldi. İkizlerin annesi Abigail beyaz, babaları Richard ise melez. İlk doğduklarında birbirlerine çok benzeyen ikizlerin görünümü altı ay sonra değişmeye başladı. Artık Bobby çok daha açık tenli ve mavi gözlü, Riley ise kahverengi gözlü ve daha koyu tenli bir çocuk oldu.

ikiz30 dakika arayla dünyaya gelen ikizler Bobby ve Riley, ilk doğduklarında ikiz olduklarına hiç şüphe yoktu. Geçen dört yıl içinde, Bobby’nin mavi gözleri ve açık teni, Riley’in ise babasını andıran koyu teni ve saçları onları birbirlerinden tamamen farklı iki bebek yaptı.

Tongue ve George ikiz bebekler beklediklerini ilk öğrendiklerinde, doktorları milyonda bir bile olsa birbirinden farklı ten renklerine sahip bebeklere sahip olabileceklerini onlara söylemişti. Fakat çift bu durumun olabileceğine ihtimal vermemişti.

İkizler 2011’in Ekim ayında Batı Londra Isleworth’taki West Middlesex University Hastanesi’nde dünyaya geldi. Altı hafta sonra Bobby’nin saçları kıvırcıklaşmaya ten rengi açılmaya başladı. Aynı anda Riley’nin ise teni koyulaşıyor ve saçları düzleşiyordu. Bobby artık daha başına buyruk ve hareketli, Riley ise ilgiye muhtaç bir çocuktu. Baba George’un Sunday People’a verdiği demeçte, “Eşim hamile kaldığında ikizlerimizden birinin siyahi diğerinin ise anneleri gibi beyaz olma ihtimaline hiç inanmadık” diyor.

İkizlerin annesi ve babası sokakta şaşkın bakışlara maruz kaldıklarından bahsediyor, insanlar George’un Riley’nin babası olduğuna inanmıyor. İki yıl önce Bobby bacağını kırınca gittikleri hastanedeki doktorlar onların ikiz olduğuna inanmamış ve emin olmak için hastane kayıtlarını kontrol etmişler. Tongue gazeteye verdiği bir demeçte, “Ben bile farklı ten renginde iki bebeğim olduğuna inanmıyorum. Ama insanların, onların benim çocuklarım olduğuna inanmaması beni çok üzüyor. Biz çok özel bir aileyiz, milyonda biriz.” diyor.

İskelet Sistemi, İskelet Sisteminin Özellikleri ve Görevleri

İskelet sistemi nedir? Vücuttaki görevi ve özellikleri nelerdir?

mega man

Mega Man mobil cihazlara geliyor!

Herkesin severek oynadığı Mega Man, mobil cihazlardaki yerini alıyor. Peki Mega Man nedir?

Pokemon Go için yeni Pokemonlar geliyor!

Günümüzde oldukça popüler olan Pokemon Go oyunu için yeni Pokemonlar geliyor. Peki Pokemon Go nedir, nasıl oynanır?

Tiftik keçisi

Tiftik keçisi ve özellikleri

Tiftik keçisi nasıl bir hayvan türüdür? Türkiye’de tiftik keçisi yetiştiriciliği nerelerde yapılır?

ekvatoral iklim

Ekvatoral iklim ve özellikleri!

Ekvatoral iklim nedir, özellikleri nelerdir? Ekvatoral iklim nerelerde görünür?

süper mario run

Süper Mario Run geliyor!..

Süper Mario Run Iphone ve İpad kullanıcılarıyla buluşuyor!.. Peki Süper Mario nedir?

En son baktıklarımız

Gökkuşağı Dağları

Gökkuşağı Dağları nerede?

Görenlerin ilk bakışta gözlerine inanamadığı ve insana gerçek olmadığı izlenimi veren Gökkuşağı Dağları hangi ülkede?

ilginç bilgiler

Nadir bilinen ilginç bilgiler

Hayatınızda birçoğunu belki de ilk defa duyacağınız ilginç bilgileri sizin için bir araya getirdik…

hindistan cevizi

Neden hindistan cevizi yemeliyiz?

Hindistan cevizinin birçok faydası vardır. Peki faydaları nelerdir ve hindistan cevizi nasıl yenir?

Einstein’dan altın öğütler!

Albert Einstein’ın sözleri ve görüşlerinden, girişimcilik ile ilgili uygulanabilir çıkarımlar! 

ejder meyvesi

Ejder meyvesi nedir?

Ejder meyvesi ilginç yiyecekler arasında yer alıyor. Peki, bu meyvenin yararlarını biliyor musunuz?..

Çınar Ağacı ve özellikleri

Uzun ömürleri ve heybetli görünüşleri ile bilinen çınar ağaçlarının özellikleri nelerdir? Nerelerde yetişir? Kaç türü bulunur?