Bu ay hangi eğitim etkinliklerine katılabilirsin?

Tatilden sıkıldıysan ya da farklı etkinliklere katılmak istiyorsan İstanbul Modern sana bu ay birbirinden eğlenceli programlar sunuyor…

Türkiye’nin ilk modern sanat müzesi İstanbul Modern, sizlere yaratıcılığınızı geliştirmek, keşfederek öğrenmek ve eğlenmek için sanatla dolu programlar hazırlıyor.

Bu atölyelerde yalnızca resim, boyama yapmıyor, edebiyat ve mimarlık alanlarında da uygulamalar yapabiliyorsunuz.

Birbirinden güzel ve eğlenceli etkinliklere sen de katılmak istemez misiniz, o zaman hadi hemen okuyup sana uygun etkinliği seç…

Müze Çanta

Müzelerin eşsiz olanaklarını erişilebilir kılmayı amaçlayan bu program sana deneyip, karşılaştırıp, araştırıp, keşfetme, tartışma ve örnekleri inceleme olanakları sunuyor.

“Müze Çantam” isimini taşıyan program, İstanbul Modern giriş katında bulunan sürekli sergi salonunda, yapıtların daha kolay anlaşılmasını sağlayan eğitim araçlarıyla dolu bir çantanın kullanılmasıyla gerçekleştiriliyor.

Sergide yer alan sanat yapıtlarında kullanılan malzemelere benzerleriyle, sanatçıların yaşamları hakkında bilgiler veren ipuçlarıyla, hayal gücünü geliştiren oyuncaklarıyla, sanat yapıtlarının yorumlanmasına aracı olan çalışma kâğıtları ve boyalarıyla Müze Çantam, senin için keşfederek öğrenmeye dayalı, eğlenceli ve bir sergi faaliyeti.

Pazartesi hariç hafta içi her gün okul grupları, hafta sonları ise senin için uygulanan Müze Çantam, farklı yaş gruplarına yönelik farklı etkinlikleri içeriyor. Ayrıntılı bilgi için tıkla…

7-12 Yaş Yaz Sanat Atölyeleri

İstanbul Modern, tatilde olduğun yaz döneminde 7-12 yaş grubundakiler için, sanatla dolu, eğlenceli bir program hazırladı. Her gün farklı bir etkinliğin düzenlendiği 7-12 Yaş Grubu İçin Yaz Sanat Atölyeleri’nde resim, heykel, fotoğraf, animasyon, yerleştirme ve performans gibi yapabileceklerinin yanı sıra edebiyat ve mimarlık alanlarını da içeren uygulamalar yapabilirsin.

Yaz Sanat Atölyeleri’ne katılmadan önce kayıt yaptırman yeterli. Ayrıntılı bilgi için tıkla…

Sanat Labirenti

İstanbul Modern, Erol Akyavaş Retrospektif ( bir sanatçının kariyeri boyunca yaratmış olduğu eserlerden derlenmiş sergi) sergisine paralel olarak, sen ve ailen için “Sanat Labirenti” adlı özel bir eğitim programı tasarladı. Program Akyavaş’ın sanat yaşamının farklı dönemlerinde ürettiği çalışmalarından, kullandığı malzemelerden ve odaklandığı konulardan esinlenerek hazırlandı. Programa katıldığında hem Erol Akyavaş’ın yapıtlarını uzman eşliğinde gerçekleştirilen özel sergi gezisinde tanıyor hem de onun izinden giderek sanat atölyelerinde üretimler yapabiliyorsun.

Pazartesi günleri hariç hafta içi her gün okul gruplarına hafta sonları ise sana ve ailene yönelik düzenlenen programa katılım ise ücretsiz. Ayrıntılı bilgi için tıkla…

Ailemle Maket Atölyesi

İstanbul Modern, The Museum of Modern Art MoMA / MoMA PS1 işbirliğiyle yürüttüğü YAP İstanbul Modern: sen ve ailen için “Aile YAPıları” adlı bir eğitim etkinliği hazırladı.

Aile YAPıları programında, 6-12 yaş grubundakiler aileleriyle birlikte İstanbul Modern’in dış alanı için dinlenme ve eğlenme amaçlı, çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapabilecek, doğayla uyumlu, mekanlar tasarlıyor ve tasarımlarını karton ve renkli teller kullanarak maketlere taşıyorlar. Programda senin hayal dünyandan çıkacak fantastik (hayal gücü ile oluşturulan), yaratıcı, sıra dışı fikirler ailenin de yardımlarıyla hazırlanan maketlerde gölgeliklere, oturma alanlarına dönüşüyor. Ayrıntılı bilgi için tıkla…

begenfbtwittakip
 

 

İskelet Sistemi, İskelet Sisteminin Özellikleri ve Görevleri

İskelet sistemi nedir? Vücuttaki görevi ve özellikleri nelerdir?

mega man

Mega Man mobil cihazlara geliyor!

Herkesin severek oynadığı Mega Man, mobil cihazlardaki yerini alıyor. Peki Mega Man nedir?

Pokemon Go için yeni Pokemonlar geliyor!

Günümüzde oldukça popüler olan Pokemon Go oyunu için yeni Pokemonlar geliyor. Peki Pokemon Go nedir, nasıl oynanır?

Tiftik keçisi

Tiftik keçisi ve özellikleri

Tiftik keçisi nasıl bir hayvan türüdür? Türkiye’de tiftik keçisi yetiştiriciliği nerelerde yapılır?

ekvatoral iklim

Ekvatoral iklim ve özellikleri!

Ekvatoral iklim nedir, özellikleri nelerdir? Ekvatoral iklim nerelerde görünür?

süper mario run

Süper Mario Run geliyor!..

Süper Mario Run Iphone ve İpad kullanıcılarıyla buluşuyor!.. Peki Süper Mario nedir?

En son baktıklarımız

Gökkuşağı Dağları

Gökkuşağı Dağları nerede?

Görenlerin ilk bakışta gözlerine inanamadığı ve insana gerçek olmadığı izlenimi veren Gökkuşağı Dağları hangi ülkede?

ilginç bilgiler

Nadir bilinen ilginç bilgiler

Hayatınızda birçoğunu belki de ilk defa duyacağınız ilginç bilgileri sizin için bir araya getirdik…

hindistan cevizi

Neden hindistan cevizi yemeliyiz?

Hindistan cevizinin birçok faydası vardır. Peki faydaları nelerdir ve hindistan cevizi nasıl yenir?

Einstein’dan altın öğütler!

Albert Einstein’ın sözleri ve görüşlerinden, girişimcilik ile ilgili uygulanabilir çıkarımlar! 

ejder meyvesi

Ejder meyvesi nedir?

Ejder meyvesi ilginç yiyecekler arasında yer alıyor. Peki, bu meyvenin yararlarını biliyor musunuz?..

Çınar Ağacı ve özellikleri

Uzun ömürleri ve heybetli görünüşleri ile bilinen çınar ağaçlarının özellikleri nelerdir? Nerelerde yetişir? Kaç türü bulunur?