ücretsiz çocuk oyunları

Çocuk Bayramı’nda ücretsiz çocuk oyunları!

Devlet Tiyatroları bünyesinde sergilenen oyunlar, Çocuk Bayramı haftasında ücretsiz olacak. İl il ücretsiz çocuk oyunları…

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü; Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği, dünyadaki ilk çocuk bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı ücretsiz çocuk oyunları ile kutlayacak.

Kutlamalar kapsamında 19-28 Nisan tarihleri arasında Devlet Tiyatroları’nın farklı şehirlerdeki 14 sahnesinde 12 farklı çocuk oyunu ücretsiz sahnelenecek. Geleceğin tiyatro izleyicisini oluşturmayı amaçlayan Devlet Tiyatroları, hem Türkiye’nin dört bir köşesindeki çocukların 23 Nisan coşkusunu ücretsiz oyunlarla ikiye katlamayı, hem de çocuklara tiyatro sevgisi aşılamayı hedefliyor.

İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda da bu kapsamda, ‘Çiçeğim Solmasın’ oyunu 24 Nisan Cuma günü saat 12.00’de ve 25 Nisan Cumartesi günü saat 14.00’te Cevahir Salon 1’de ve ‘Küçük Karabalık’ adlı oyun 22, 23, 24 ve 26 Nisan tarihlerinde saat 11.00’de Üsküdar Stüdyo Sahne’de ücretsiz sahnelenecek.

ücretsiz çocuk oyunlarıOluşturulan program çerçevesinde; 19-28 Nisan arasında, Devlet Tiyatroları’nın 10 bölgesindeki 14 sahnesinde 12 eser sahnelenecek. Ayrıca Ankara, Konya ve Van’da düzenlenecek festivallerde temsil edilecek oyunların bir kısmı da bedava izlenebilecek. Çocuklara keyifli anlar yaşatmanın yanı sıra onların kültürel ve kişisel gelişimine de katkıda bulunmayı amaçlayan Devlet Tiyatroları’nın bu oyunlarının biletleri gişeler ya da ilgili müdürlüklerden temin edilebilinecek.

İstanbul Devlet Tiyatrosu oyuncuları, “Çiçeğim Solmasın”ı 24 Nisan Cuma günü 12:00’de, ertesi gün 14:00’te Cevahir Salon 1’de, “Küçük Karabalık”ı ayın 22-23-24-26’sında saat 11:00’de Üsküdar Stüdyo Sahne’de oynayacak.

İzmir Devlet Tiyatrosu, “Neşeli Kampçılar” oyunu ile 19 Nisan’da 11.00 ve 14.00’te Konak Sahnesi’nde izleyici karşısına çıkacak.

Bursa Devlet Tiyatrosu, 23 Nisan Perşembe günü saat 11.00’de Ahmet Vefik Paşa Sahnesi’nde “Sihirli Kapı”yı minik seyircilerle buluşturacak.

Trabzon Devlet Tiyatrosu, “Gogo” adlı oyunu 23 Nisan saat 13:30’da Atapark Haluk Ongan Sahnesi’nde, 28 Nisan’da ise saat 14.00’te Ankara Küçük Hanımlar Küçük Beyler Uluslararası Çocuk Tiyatroları Festivali kapsamında Şinasi Sahnesi’nde izleyicinin beğenisine sunacak.

ücretsiz çocuk oyunlarıAntalya Devlet Tiyatrosu oyuncuları, “Güneydeki Orman” oyunu ile 22 Nisan günü 11:00 ve 13:00’te, 23 Nisan’da 11:00’de, 24’ünde 11:00’de, ayın 26’sında da 14:00’te Haşim İşcan Kültür Merkezi Sahnesi’nde küçük tiyatroseverler için ter dökecek.

Konya Devlet Tiyatrosu ekibi, 22 Nisan günü 10:30 ve 14.00’te, 26’sında da saat 14:00’te Ankara’daki festival nedeniyle Çayyolu Sahnesi’nde “Pinokyo” ile perde açacak.

Erzurum Devlet Tiyatrosu, “Nasreddin İnadın Sonu” adlı eseri 20-21 Nisan’da saat 14:00’te kendi sahnesinde; “Karagöz’ün Rüyası”nı ise 25 Nisan günü 11:00’de Ankara’da sahneleyecek.

Van Devlet Tiyatrosu, “Kurbağa Prens”i, 23-27 Nisan günleri saat 13:30’da, Kültür Merkezi Sahnesi’nde; “Kurşun Askerin Utancı”nı da ayın 25’inde saat 14:00’te, Ankara Küçük Tiyatro’da oynayacak.

Diyarbakır Devlet Tiyatrosu oyuncuları da “Gökkuşağı Altında” oyunu ile 25 Nisan günü saat 11:00’de Orhan Asena Sahnesi’nde boy gösterecek.

İskelet Sistemi, İskelet Sisteminin Özellikleri ve Görevleri

İskelet sistemi nedir? Vücuttaki görevi ve özellikleri nelerdir?

mega man

Mega Man mobil cihazlara geliyor!

Herkesin severek oynadığı Mega Man, mobil cihazlardaki yerini alıyor. Peki Mega Man nedir?

Pokemon Go için yeni Pokemonlar geliyor!

Günümüzde oldukça popüler olan Pokemon Go oyunu için yeni Pokemonlar geliyor. Peki Pokemon Go nedir, nasıl oynanır?

Tiftik keçisi

Tiftik keçisi ve özellikleri

Tiftik keçisi nasıl bir hayvan türüdür? Türkiye’de tiftik keçisi yetiştiriciliği nerelerde yapılır?

ekvatoral iklim

Ekvatoral iklim ve özellikleri!

Ekvatoral iklim nedir, özellikleri nelerdir? Ekvatoral iklim nerelerde görünür?

süper mario run

Süper Mario Run geliyor!..

Süper Mario Run Iphone ve İpad kullanıcılarıyla buluşuyor!.. Peki Süper Mario nedir?

En son baktıklarımız

Gökkuşağı Dağları

Gökkuşağı Dağları nerede?

Görenlerin ilk bakışta gözlerine inanamadığı ve insana gerçek olmadığı izlenimi veren Gökkuşağı Dağları hangi ülkede?

ilginç bilgiler

Nadir bilinen ilginç bilgiler

Hayatınızda birçoğunu belki de ilk defa duyacağınız ilginç bilgileri sizin için bir araya getirdik…

hindistan cevizi

Neden hindistan cevizi yemeliyiz?

Hindistan cevizinin birçok faydası vardır. Peki faydaları nelerdir ve hindistan cevizi nasıl yenir?

Einstein’dan altın öğütler!

Albert Einstein’ın sözleri ve görüşlerinden, girişimcilik ile ilgili uygulanabilir çıkarımlar! 

ejder meyvesi

Ejder meyvesi nedir?

Ejder meyvesi ilginç yiyecekler arasında yer alıyor. Peki, bu meyvenin yararlarını biliyor musunuz?..

Çınar Ağacı ve özellikleri

Uzun ömürleri ve heybetli görünüşleri ile bilinen çınar ağaçlarının özellikleri nelerdir? Nerelerde yetişir? Kaç türü bulunur?