Çocuk yatak odası modelleri

2015 çocuk yatak odası modellerini sizin için derledik. Çocuk odalarını döşerken hangi mobilyaları ve hangi renkleri tercih etmeliyiz?..

Çocukların hayal dünyası herkesten daha farklıdır. Çocuk odaları da bu dünyaya renk katmalı ve çocukların sıkça vakit geçireceği alanlar olduğu düşünülerek döşenmelidir. Sizin işinizi biraz kolaylaştıralım dedik ve çocuk yatak odası modellerinden bazı örnekleri bir araya getirdik.

 

çocuk yatak odası Kitaplarından asla vazgeçmeyenler için, her yeri kitaplık olarak kullanılabilen bir oda ideal olabilir. Yatağın alt kısmı ve ayrı bir kitaplık alanı olan bir odaya sahip olmayı kim istemez ki? Yatağınızın alt kısmını farklı eşyalarınızı koymak için de kullanabilirsiniz. Bununla birlikte geniş bir odada çok fazla eşya olmaması çok daha iyidir. Böylece çocuklar daha rahat hareket edecek alan bulabilirler.

çocuk yatak odasıBir de çok eşyalı odalar var tabii! Çocuklar için her yer oyun alanı olduğu için, onların boylarına uygun minik eşyalarla odalarını süsleyebilirsiniz. Baştan aşağı pembe ve minik eşyalarla döşenmiş bir oda, çocukların hayal dünyasına açılan bir kapıdır. Hem çocuk her eşyayı istediği gibi rahat ve özgürce kullanabilir, hem de odanın kendisine ait olduğunu daha iyi hisseder.

çocuk yatak odası Pembe, mor, lila tonlarında bir oda kız çocuk odası renklerinde başı çeker. Mobilyaları, duvarları veya halıları bu renklerde tercih edebilirsiniz. Tek tip ranzalardan almak yerine, görseldeki gibi değişik şekillerde ranzalarla da odaya renk katabilirsiniz. Böylece yataklar fazla yer kaplamaz. Yataklardan kalan boş alana ise kitaplık veya merdiven şeklinde komidin yerleştirebilirsiniz. Bu tarz yaratıcı döşenmiş odalar, çocukların yaratıcılığını da etkileyecektir.

çocuk yatak odası Yine tek kişilik, şirin bir çocuk odası. Oda biraz darsa ve yine de yaratıcı bir şekilde odayı döşemek istiyorsanız, bu tip bir oda ortaya çıkartabilirsiniz. Ranza tipi yatağın alt kısmını dolap olarak kullanabilir ve yerden tasarruf edebilirsiniz. Çalışma masası ve masanın yan kısmındaki çekmeceleri de yerden tasarruf etmek amacıyla görseldeki gibi kullanabilirsiniz. Renkler ise yine cıvıl cıvıl ve ferah!

çocuk yatak odası Çocuk odasını döşerken, eşyaların ona uygun olmasına özen göstermek gerekir. Bu nedenle çocuk odasını minyatür eşyalarla döşemek oldukça iyi bir fikir. Onun boyuna uygun sandalye ve masadan oluşan takımın yanı sıra çekmeceler de onun ulaşabileceği yükseklikte olmalıdır. Yine yerden tasarruf etmek için ranza tipi yatakları tercih edebilirsiniz. Renkleri ise yeşil, pembe ve mavinin pastel tonlarında kullanabilirsiniz.

çocuk yatak odası Kim demiş erkek çocuk odası mavi olur diye! Mor erkek ve kız çocuklar için kullanılabilen bir renk olarak çocuk odası renklerinde ön plana çıkıyor. Mor renginin yumuşak tonları tercih edilmeli ve kullanılacağı her bölgede bu tonlarda kullanılmalıdır. Ve yine değişik bir oda konsepti görüyoruz. Tüm mobilyaları küçük bir alana sığdırmamız gerekiyorsa, kesinlikle böyle bir yerleştirme yapabiliriz. Yatak, çekmece ve dolap bir arada, kitaplar için ise üst rafları tercih edebiliriz.

çocuk yatak odasıİki kişilik bir çocuk odası hazırlamak istiyorsanız, tamamen simetrik bir oda dizayn edebilirsiniz. İç içe geçen yataklar, birbirine paralel duran çalışma masası ve simetrik kitaplıklar. İkiz çocuklar için hazırlayabileceğiniz bu oda, diğer tüm kardeşler için de keyifli bir oda olacaktır.

çocuk yatak odasıKlasikleşmiş çocuk odası renkleri dışında turuncu renk, canlı ve dinamik olmasıyla ön plana çıkıyor. Turuncu ve sarı renkli odalar da tıpkı mor renk gibi, hem kız hem de erkek çocuk odalarında rahatlıkla kullanılabilmektedir. Çocuklar, sadece görüntü olarak değil, aynı zamanda kullanabileceği merdiven şeklinde komidinler ile ranzanın üst kısmına çıkabilir ve kendine yeni oyun alanları yaratabilir.

İskelet Sistemi, İskelet Sisteminin Özellikleri ve Görevleri

İskelet sistemi nedir? Vücuttaki görevi ve özellikleri nelerdir?

mega man

Mega Man mobil cihazlara geliyor!

Herkesin severek oynadığı Mega Man, mobil cihazlardaki yerini alıyor. Peki Mega Man nedir?

Pokemon Go için yeni Pokemonlar geliyor!

Günümüzde oldukça popüler olan Pokemon Go oyunu için yeni Pokemonlar geliyor. Peki Pokemon Go nedir, nasıl oynanır?

Tiftik keçisi

Tiftik keçisi ve özellikleri

Tiftik keçisi nasıl bir hayvan türüdür? Türkiye’de tiftik keçisi yetiştiriciliği nerelerde yapılır?

ekvatoral iklim

Ekvatoral iklim ve özellikleri!

Ekvatoral iklim nedir, özellikleri nelerdir? Ekvatoral iklim nerelerde görünür?

süper mario run

Süper Mario Run geliyor!..

Süper Mario Run Iphone ve İpad kullanıcılarıyla buluşuyor!.. Peki Süper Mario nedir?

En son baktıklarımız

Gökkuşağı Dağları

Gökkuşağı Dağları nerede?

Görenlerin ilk bakışta gözlerine inanamadığı ve insana gerçek olmadığı izlenimi veren Gökkuşağı Dağları hangi ülkede?

ilginç bilgiler

Nadir bilinen ilginç bilgiler

Hayatınızda birçoğunu belki de ilk defa duyacağınız ilginç bilgileri sizin için bir araya getirdik…

hindistan cevizi

Neden hindistan cevizi yemeliyiz?

Hindistan cevizinin birçok faydası vardır. Peki faydaları nelerdir ve hindistan cevizi nasıl yenir?

Einstein’dan altın öğütler!

Albert Einstein’ın sözleri ve görüşlerinden, girişimcilik ile ilgili uygulanabilir çıkarımlar! 

ejder meyvesi

Ejder meyvesi nedir?

Ejder meyvesi ilginç yiyecekler arasında yer alıyor. Peki, bu meyvenin yararlarını biliyor musunuz?..

Çınar Ağacı ve özellikleri

Uzun ömürleri ve heybetli görünüşleri ile bilinen çınar ağaçlarının özellikleri nelerdir? Nerelerde yetişir? Kaç türü bulunur?