Dünyanın En İlginç Hayvanları

Dünya üzerinde yaşayan ve malum milyonlarca farklı hayvan bulunmaktadır. Bunlardan bazılarını biliyoruz; fakat bazılarını pek de iyi bir şekilde tanımıyoruz diyebilirim. Çünkü onlar, dünyanın en ilginç hayvanları ve inanılmaz özellikleri bulunuyor. Bu hayvanlara da nadiren rastlanıyor. Hayvanlar hakkında ilginç bilgiler aslına bakarsanız hep dikkatimizi çekmiştir. Dünya üzerinde bu gibi ilginç olan hayvanlar, tüm dünyanın gözlerini de üzerine çekmekte ve yakından da takip edilmektedir. Dünyanın en ilginç hayvanları ve isimleri, kişilerin büyük bir ilgisini çekmeye de devam etmektedir.

  1. Dikenli Ejderha

Boyu 15 santimetre. Kadar olan bu sürüngen eski bir efsaneleşmiş canavarı görünüşündedir. Bir adı da dikenli molok tur. Bununla birlikte, zararsız ve savunmasızdır. Geniş ve yayvan olan bedeni dikenlerle doludur. Sabahın erken saatlerinde dikenlerinin üstünde oluşan çiy taneleri buradan ağzına kayarlar. Böylece su arama zahmetine katlanmadan haftalarca yaşayabilir. Sıcaktan korunmak için kendini kumlara gömer. Maksimum karıncalar ile beslenir. Duruma bakılırsa renk değiştirir. Dünyanın en ilginç hayvanları ve özellikleri arasında büyük bir ilgi görmeye de devam etmektedir.

Dikenli Ejderha

  1. Kırmızı Dudaklı Yarasa Balığı

Galapagos adalarında denizin 30 metre ve ya daha altında bulunan bu şaşırtıcı ve hayret verici görünümlü balığın boyu 40 santimetre’ ye kadar ulaşabilir. Diğer balıklara nazaran iyi bir yüzü olmayan bu balık, yüzmek için göğsünü kullanmayı tercih etmektedir. bu sebeple de yüzmekten ziyade daha çok yürüdüğü için denizin tabanında olmayı da sürdürmektedir.

Kırmızı Dudaklı Yarasa Balığı

  1. Pacu Balığı

Pacular ağaçlardan düşen meyveler ve tohumlar ile beslenirler. Fakat et de bölgeler. Fakat bu dişler aynen çoğumuz insanlardaki şeklinde bir tek kesmeye yarayan düz dişlerdir. Parçalamak için kullanılan sivri dişler bu balıkta yoktur. Meyveleri ya da tohumları bu keskin dişler yardımıyla keser ve bölgeler. Meyve tohumu bulamadığı durumlarda ise genellikle çok daha küçük hayvanları yemeyi tercih etmektedir. Piranha yalnız et yer psikolojisi ile Pacu besleyenler onlara devamlı olarak et verirler ve balık protein yüklemesi yüzünden hızla boy atar doğadaki gelişme hızının iki misli hızlı bir halde büyür. Aynı zamanda dünyanın en ilginç deniz hayvanları arasında da yer almaktadır.

Pacu Balığı

  1. Panda Karınca

Mutillidae, kanatsız dişileri büyük killi karıncalara benzeyen, 3000’i aşkın yabanarısı turunu içeren familyadır. Genel isimleri olan kadife karınca çoğu zaman parlak kızıl ya da turuncu olan, bir tek siyah, beyaz, altın veya gümüş renkli de olabilen yoğun kılları sebebiyledir. Siyah ve beyaz numuneler büyük Cin pandasına benzerlikleri sebebiyle kimi zaman panda karıncası olarak da bilinir. Parlak renkleri düşmanlarını caydırıcı özelliktedir. Çok ızdıraplı sokmaları ile bilinirler ki inek öldüren ya da inek karıncası olarak da bilinirler. Gerçek bir karıncanın aksine, isçileri, erkekleri, kraliçeleri yoktur. Bir tek kadife karıncaların cinsiyetleri diğer Vespoidea mensupları şeklinde yumurtalarının döllenip döllenmemesine bakılırsa belirlenir.

Panda Karınca

  1. Atmaca Güvesi

Çiçekleri devamlı ziyaret eden böceklerdendir.  Bu sayede başka böceklerin bal özlerini alamadığı bitkilerden kolaylıkla bal özlerini alır.

Atmaca Güvesi

  1. Mavi Papağan Balığı

Batı Atlantik suları içerisinde yaşamaya devam eden mavi papağan balığı, yaklaşık olarak 90 santimetre uzunluğuna da erişebilmektedir. Birleşik ABD ile Panama arasında bulunur. Gündüzlerini dipte otlamakla geçirir. Geceleri solungaç boşluklarının üst kenarlarındaki salgı bezinden jelâtinimsi bir madde salgılarlar. Dünyanın en ilginç hayvanları arasında yer almakta ve böylelikle çok sayıda fazla sayıda kişi tarafından da ilgi ile takip edilmeye devam etmektedir.

Mavi Papağan Balığı

İskelet Sistemi, İskelet Sisteminin Özellikleri ve Görevleri

İskelet sistemi nedir? Vücuttaki görevi ve özellikleri nelerdir?

mega man

Mega Man mobil cihazlara geliyor!

Herkesin severek oynadığı Mega Man, mobil cihazlardaki yerini alıyor. Peki Mega Man nedir?

Pokemon Go için yeni Pokemonlar geliyor!

Günümüzde oldukça popüler olan Pokemon Go oyunu için yeni Pokemonlar geliyor. Peki Pokemon Go nedir, nasıl oynanır?

Tiftik keçisi

Tiftik keçisi ve özellikleri

Tiftik keçisi nasıl bir hayvan türüdür? Türkiye’de tiftik keçisi yetiştiriciliği nerelerde yapılır?

ekvatoral iklim

Ekvatoral iklim ve özellikleri!

Ekvatoral iklim nedir, özellikleri nelerdir? Ekvatoral iklim nerelerde görünür?

süper mario run

Süper Mario Run geliyor!..

Süper Mario Run Iphone ve İpad kullanıcılarıyla buluşuyor!.. Peki Süper Mario nedir?

En son baktıklarımız

Gökkuşağı Dağları

Gökkuşağı Dağları nerede?

Görenlerin ilk bakışta gözlerine inanamadığı ve insana gerçek olmadığı izlenimi veren Gökkuşağı Dağları hangi ülkede?

ilginç bilgiler

Nadir bilinen ilginç bilgiler

Hayatınızda birçoğunu belki de ilk defa duyacağınız ilginç bilgileri sizin için bir araya getirdik…

hindistan cevizi

Neden hindistan cevizi yemeliyiz?

Hindistan cevizinin birçok faydası vardır. Peki faydaları nelerdir ve hindistan cevizi nasıl yenir?

Einstein’dan altın öğütler!

Albert Einstein’ın sözleri ve görüşlerinden, girişimcilik ile ilgili uygulanabilir çıkarımlar! 

ejder meyvesi

Ejder meyvesi nedir?

Ejder meyvesi ilginç yiyecekler arasında yer alıyor. Peki, bu meyvenin yararlarını biliyor musunuz?..

Çınar Ağacı ve özellikleri

Uzun ömürleri ve heybetli görünüşleri ile bilinen çınar ağaçlarının özellikleri nelerdir? Nerelerde yetişir? Kaç türü bulunur?