En güzel karne hediyesi ne?

Yaz tatiline çok az zamanın kaldığı şu günlerde evleri karne heyecanı sardı!.. Dolayısı ile karne hediyesi de!..

Elbette her karne ‘pekiyi’lerle dolu değil; ama öğrenci olmanın sorumluluğunu taşıyan her çocuğun hakkıdır, hediye. Bu mutlaka maddi değeri olan bir hediye olmak zorunda da değil… Peki, en iyi karne hediyesi ne olacaktır?..

Birlikte geçirilen her an aileler için en güzel hediyedir. Ama ben yine de dokunabileceğim, yaşayabileceğim bir hediye istiyorum diyen çocuklar için cazip gelebilecek bir kaç seçenek sıralanabilir… Tabi ki aile bütçesini zorlamayacak şekilde…

karne3_2305Yurt içi ve yurt dışı yaz okullarından gençlik kamplarına, bisikletten bilgisayara, giyim kuşamdan cep telefonuna, tatile ne ararsanız var seçenekler arasında…

Eskiden en güzel hediye yaz kitaplarıydı ama bugünün öğrencileri kitabı pek hediye olarak görmüyor. Mini minnacık müzik çalarlardan müzik dinlemek onlar için daha cazip. Yine de kitap seven çocuklarla güzel bir kitabevinde biraz vakit geçirip; sevdiği türdeki kitaplardan oluşturulan bir set hediye edilebilir.

Tatil deyince akla ilk gelen hediyelerden biri olan bisiklet, hemen hemen her çocuğun çok hoşuna gidecektir. Yaz günlerini bisiklet binerek daha da özgürleştirmek isteyeceklerdir. Bisiklet seçerken yaş uygunluğu çok önemli; aman dikkat!.. Çocuğun yaşı küçükse ona karne hediyesi olarak bisiklet yerine scooter da alınabilir.

karne1_2305Müzik dinlemenin keyfi, hediye edilen Mp3 çalar ile çok daha farklı olacaktır. Eğer bir marka tutkusu yoksa bütçeye uygun seçilen bu tarz bir hediye iyi bir kulaklık ile de taçlandırılabilir…

Müziği dinlemekle yetinmeyecek bir çocuğa onu sevindirecek, hatta tutkuyla bağlanacağı bir müzik aleti alınabilir; müzik kariyerine de katkıda bulunulabilinir.

Eğer hediye verilecek çocuk yıldızlarla ve astronomiyle ilgileniyorsa, gökyüzünün içinde kaybolacağı bir teleskop ile harika bir yaz tatili geçirmesi sağlanabilir.

Hem zeka geliştirici hem de eğlenceli puzzle çeşitlerinden hediye edilebilir, bittiğinde de çerçevelettirilip odasının duvarına asılabilinir.

Eğer çocuğun yaşı tablet bilgisayara sahip olması için uygunsa tüm yıl boyunca istediği tablet bilgisayar karne hediyesi olarak sunulabilir.

Kutu oyunları çocukların arkadaşlarıyla bir araya gelip vakit geçirmeleri için bir sebep olabilir… Tabi ki oyun konsollarını tercih edecektir birçoğu…

karne6_2305Bütün yaz boyunca devam eden veya dönemsel yaz okulları; bir çocuğun, bir gencin hem fiziksel, hem zihinsel gelişimi için en güzel hediyelerden biri. İster yaptığı bir sporun devamı, ister ilk kez başlayacağı bir dal olsun; başarısının karşılığında sevdiği ve eğlendiği bir spor faaliyeti ile ödüllendirebilir.

Büyüdükçe ihtiyaçları artan, zevkleri değişen çocukların odalarını değiştirme zamanı gelmiş ise, hayallerini gerçekleştirmenin tam zamanı olabilir. Bir sonraki okul sezonuna yeni odalarıyla başlama fırsatı bulabilirler. Hem birçok marka da, ürünleri kişiselleştirmeye fırsat veriyor. Yatak başına konacak bir motif veya isminin baş harfi gibi sürprizler de yapılabilir.

Sporla ilgilenen çocuklar için bir forma almak, farklı bir hediye olabilir. Üstelik pek çok takıma ait formanın artık her yaşa uygun bedenleri var.

Karne bahane, ne olursa olsun hediye verilen çocuk kendini değerli hisseder; mutlu olur ve takdir edildiğini bilmek daha fazla çalışmasına da katkı sağlar!..

karne7_2305

 

İskelet Sistemi, İskelet Sisteminin Özellikleri ve Görevleri

İskelet sistemi nedir? Vücuttaki görevi ve özellikleri nelerdir?

mega man

Mega Man mobil cihazlara geliyor!

Herkesin severek oynadığı Mega Man, mobil cihazlardaki yerini alıyor. Peki Mega Man nedir?

Pokemon Go için yeni Pokemonlar geliyor!

Günümüzde oldukça popüler olan Pokemon Go oyunu için yeni Pokemonlar geliyor. Peki Pokemon Go nedir, nasıl oynanır?

Tiftik keçisi

Tiftik keçisi ve özellikleri

Tiftik keçisi nasıl bir hayvan türüdür? Türkiye’de tiftik keçisi yetiştiriciliği nerelerde yapılır?

ekvatoral iklim

Ekvatoral iklim ve özellikleri!

Ekvatoral iklim nedir, özellikleri nelerdir? Ekvatoral iklim nerelerde görünür?

süper mario run

Süper Mario Run geliyor!..

Süper Mario Run Iphone ve İpad kullanıcılarıyla buluşuyor!.. Peki Süper Mario nedir?

En son baktıklarımız

Gökkuşağı Dağları

Gökkuşağı Dağları nerede?

Görenlerin ilk bakışta gözlerine inanamadığı ve insana gerçek olmadığı izlenimi veren Gökkuşağı Dağları hangi ülkede?

ilginç bilgiler

Nadir bilinen ilginç bilgiler

Hayatınızda birçoğunu belki de ilk defa duyacağınız ilginç bilgileri sizin için bir araya getirdik…

hindistan cevizi

Neden hindistan cevizi yemeliyiz?

Hindistan cevizinin birçok faydası vardır. Peki faydaları nelerdir ve hindistan cevizi nasıl yenir?

Einstein’dan altın öğütler!

Albert Einstein’ın sözleri ve görüşlerinden, girişimcilik ile ilgili uygulanabilir çıkarımlar! 

ejder meyvesi

Ejder meyvesi nedir?

Ejder meyvesi ilginç yiyecekler arasında yer alıyor. Peki, bu meyvenin yararlarını biliyor musunuz?..

Çınar Ağacı ve özellikleri

Uzun ömürleri ve heybetli görünüşleri ile bilinen çınar ağaçlarının özellikleri nelerdir? Nerelerde yetişir? Kaç türü bulunur?