En İyi Kedi Maması

Kedilerin temiz ve taze suya devamlı erişiminin olması önemlidir, rejimleri ne olursa olsun. Kediler etobur hayvanlardır. Bu da gereksinimleri olan yüksek proteini karşılamaları ve et dışındaki yiyeceklerden elde edemedikleri amino grup asit taurin şeklinde mecburi maddeleri almaları için et yemeleri gerektiği anlamına geliyor, tavuk eti ve balık dâhildir. En iyi kedi maması hangisi? Sorusuna yönelik olarak çok sayıda marka güvenli ve sıhhatlidir. Gıdalarda bulunması gereksinim duyulan özellikler yasalarla belirlenmiştir.

Gene uzun tüylü kediler için içerisine malt eklenmiş mamalar tercih edilmelidir. Kedi bakımı, çok bayağı olmasının yanı sıra bir o kadar ehemmiyet verilmesi ihtiyaç duyulan bir mevzudur. Kedi severlerin de kedi bakımı hakkında dikkat etmesi gereksinim duyulan en önemli şeylerden biri, mama seçimidir.

Kedilerimizi mümkün olduğunca uzun süre sağlıklı tutmak isteriz. Bunu mümkün kılmanın en iyi yollarından biri, yüksek kalitede ve natürel olan mamaları tercih etmektir. Sadece kedimiz için en doğru mamayı seçmek kimi süre kafa karıştırıcı olabilir. Kediler de insanlar gibi abur cubura meraklıdır. Mamayı elinize almış olduğunuzda elinizde geride bıraktığı yağ ne kadar fazlaysa mamaya o denli fazla yağ konulmuş anlama gelir. Bir tek çiğ et yediren meraklılar dahi vardır.

En İyi Kedi Maması 1

En iyi yaş kedi maması tercihi yaparken kedimizin özelliklerine bakılırsa dikkat etmemiz ihtiyaç duyulan en önemli unsur, kedinin yaşıdır.  Bu mamaların arasındaki en temel fark ise içindeki protein ve yağ oranlarıdır. Mama seçiminde dikkat etmemiz gereksinim duyulan bir öteki önemli unsur de kedimizin kilosu ve aktivite durumudur. Eğer hareketsiz ve şişman bir kediniz var ise,  buna özel üretilen mamalar tercih etmelisiniz. Bu mamaların yağ ve lif oranları öteki erişkin mamalarına bakılırsa değişiklik göstermektedir ve kalorileri daha düşüktür. Kedimizin cinsiyle ilgili önemli olan unsur, tüy uzunluğudur. Ucuz ve kalitesiz bir mama kullanırsanız hem çok fazla sıhhat sorunuz yaşarsınız hem kedinizin gelişimi çok iyi olmaz hem de dostunuzun ömrünü kısaltmış olmuş olursunuz.

En İyi Kedi Maması 2

Kedi Maması seçinize en önce dikkat etmeniz gereksinim duyulan kedinizin yaşıdır. Kediniz yavrumu, erişkin mi yoksa yaşlı mı Kedilerde 0-12 Ay arası Yavru, 1 – 7 Yaş arası erişkin ve yedi yaş üzeri de yaşlı Kediler olarak nitelendirilmektedir.

En İyi Kedi Maması 3

Eğer kediniz Yavru ise daha yüksek protein ve yağ oranına ihtiyaç duyar. Bu nedenler özellikle kedinize yavruluk döneminde çok iyi bir Kedi Maması vermeniz gerekir. Kediniz erişkin bir kedi ise değerleri daha dengeli ürünler kullanmaya başlamalısınız. Erişkin Kedi Mamaların da öteki yaşam evrelerine nazaran daha çok çeşit bulunmaktadır. Aslına bakarsanız yaşlı kedi mamaları bu kriterler göz önünde bulundurularak üretilmişlerdir. Kediler öteki hayvanlara göre mama mevzusunda çok daha seçicilerdir. Bundan dolayı denediğiniz her Kedi Mamasının beğenmeyebilirler bu niçin kedilerini tek tip mama ile beslemenizi tavsiye ederiz. Çünkü bir süre sonra mamayı bulamama şeklinde bir vaziyet ile karşılaşırsanız çok fazla problem yaşayabilirsiniz.

En İyi Kedi Maması 4

Türkiye’de satılan mamaların %95’i ithal edildiği için süre zaman mamaların yoka düştüğü anlamış olur oluyor bu şeklinde problemler yaşamamak için Kedinizi en başından 2-3 tip mamaya alıştırırsanız hem problem yaşamazsınız hem de kediniz çok daha iyi beslenmiş olur. Tek tip mama ile beslemek kedinizin sağlığı açısında çok iyi şey değildir maalesef. Kedi mamaları Kalite olarak da üçe ayrılmaktadır. Ucuz mamalar, Premium Mamalar ve Süper Premium Mamalar olarak en varlıklı içerikli ve iyi olanı natürel olarak ki Süper Premium Kedi Mamalarıdır.

İskelet Sistemi, İskelet Sisteminin Özellikleri ve Görevleri

İskelet sistemi nedir? Vücuttaki görevi ve özellikleri nelerdir?

mega man

Mega Man mobil cihazlara geliyor!

Herkesin severek oynadığı Mega Man, mobil cihazlardaki yerini alıyor. Peki Mega Man nedir?

Pokemon Go için yeni Pokemonlar geliyor!

Günümüzde oldukça popüler olan Pokemon Go oyunu için yeni Pokemonlar geliyor. Peki Pokemon Go nedir, nasıl oynanır?

Tiftik keçisi

Tiftik keçisi ve özellikleri

Tiftik keçisi nasıl bir hayvan türüdür? Türkiye’de tiftik keçisi yetiştiriciliği nerelerde yapılır?

ekvatoral iklim

Ekvatoral iklim ve özellikleri!

Ekvatoral iklim nedir, özellikleri nelerdir? Ekvatoral iklim nerelerde görünür?

süper mario run

Süper Mario Run geliyor!..

Süper Mario Run Iphone ve İpad kullanıcılarıyla buluşuyor!.. Peki Süper Mario nedir?

En son baktıklarımız

Gökkuşağı Dağları

Gökkuşağı Dağları nerede?

Görenlerin ilk bakışta gözlerine inanamadığı ve insana gerçek olmadığı izlenimi veren Gökkuşağı Dağları hangi ülkede?

ilginç bilgiler

Nadir bilinen ilginç bilgiler

Hayatınızda birçoğunu belki de ilk defa duyacağınız ilginç bilgileri sizin için bir araya getirdik…

hindistan cevizi

Neden hindistan cevizi yemeliyiz?

Hindistan cevizinin birçok faydası vardır. Peki faydaları nelerdir ve hindistan cevizi nasıl yenir?

Einstein’dan altın öğütler!

Albert Einstein’ın sözleri ve görüşlerinden, girişimcilik ile ilgili uygulanabilir çıkarımlar! 

ejder meyvesi

Ejder meyvesi nedir?

Ejder meyvesi ilginç yiyecekler arasında yer alıyor. Peki, bu meyvenin yararlarını biliyor musunuz?..

Çınar Ağacı ve özellikleri

Uzun ömürleri ve heybetli görünüşleri ile bilinen çınar ağaçlarının özellikleri nelerdir? Nerelerde yetişir? Kaç türü bulunur?