Facebook’tan seçime özel yenilik!

Facebook, 7 Haziran seçimine özel bir yenilikle kullanıcılarını karşılamaya hazırlanıyor!..

Türkiye’de 38 milyondan fazla aylık aktif kullanıcısı bulunan Facebook ilginç bir yeniliğe imza attı.

Facebook, 7 Haziran Pazar günü yapılacak genel seçimler kapsamında kullanıcıların seçimlerde oy kullandıkları bilgisini arkadaşlarıyla paylaşabilecekleri “Oy Veriyorum” butonunu devreye sokacağını duyurdu.

Söz konusu özellik, Facebook kullanan insanların, hayatlarını doğrudan etkileyen kararlar veren liderler ile daha kolay bir biçimde etkileşimde bulunmalarına yardım edecek ve Facebook’un dünyayı daha açık ve birbirine bağlantılı hale getirme misyonunun bir parçasını oluşturacak.

Pazar günü Facebook’a giriş yapan seçmenler haber kaynaklarının en üstünde bir mesaj görecekler. Bu ikona tıklayan kullanıcılar, kime oy verdikleri bilgisini girmeden, Facebook arkadaşlarına seçimlerde oy kullandıklarını duyurabilecek.

Facebook nedir?

Günümüzün en çok tercih edilen sosyal paylaşım sitelerinden biri olan Facebook, 4 Şubat 2004 tarihinde Harvard Üniversitesi’’nde öğrencilik yaşamını sürdüren Mark Zuckerberg tarafından kurulmuştur.

Facebook’’un amacı, insanların birbirleriyle iletişim kurabilmesini ve bilgi alışverişinde bulunabilmesini desteklemektedir. Bu süreçte tercih edilecek uygulamalar sayfanın kullanılma düzeyine bağlı olarak değişmektedir.seçime özel yenilik

İlk olarak, Harvard Üniversitesi’’nde okuyan öğrenciler için kurulan Facebook zaman içerisinde Boston çevresindeki okullara, kısa bir süre içerisinde de tüm coğrafyaya yayıldı.

11 Eylül 2006’da açılan Facebook’’un, 31 Ağustos 2013 tarihinde yapılan istatistiklere göre dünya’da en çok ziyaret edilen 2. internet sitesi olduğu kanıtlanmıştır.

Siteyi en çok ziyaret eden ülkeler Mısır, ABD, Panama, Türkiye, Norveç ve Avustralya olarak, sıralama kendi aralarında değişmektedir.

Facebook ismi, ‘’Paper Facebooks’’ üzerinden gelmektedir.

Amerika’’da öğretmenlerin, öğrencilerin ve çalışanların doldurmuş olduğu bir tanıtım formu olarak bilinen bu isim, günümüzde önemli bir değer haline gelmiştir.

1 milyardan fazla kullanıcısı bulunan Facebook’’da, her üyenin ortalama 19 dakika boyunca site içerisinde vakit geçirdiği bilinmektedir.

Sitenin gelirleri, 2011 yılı itibariyle 4.27 Milyar USD olarak kabul edilmiştir. 2000 kişinin üzerinde çalışan sayısı ile pek çok kıtada hizmet veren sitenin, uygulaması Web 2.0 sistemine dayanmaktadır.

facebook 1109Sitede yer alan fonksiyonlar pek çok amaca hizmet etmektedir. Bu amaçlar içerisinde bulunan armağanlar, fotoğraflar, müzikler, dürtmeler, pazar yerleri, videolar, oyunlar, yabancı dil seçeneği gibi alternatif kanallar, web sitesinde geçirilen zamanı çoğaltmaya yöneliktir. 

Fotoğraflar fonksiyonu, kullanıcıların kendilerini ve arkadaşlarını etiketleyebilecekleri bir sunum aracıdır. Gizlilik problemleri nedeniyle, sınırlandırmalar getirilen bu uygulama, kişisel kullanım özelliklerine göre farklılıklar göstermektedir.

Pazar yeri uygulaması, web sitesi üzerinden alışveriş yapabilmeyi mümkün kılmıştır. Zachary Allia tarafından geliştirilmiş olan ‘’Free Gifts’’ özelliği, üyelerin birbirine ücretsiz olarak hediye gönderilebilmelerine olanak sağlamıştır.

Dürtme, birbirini tanıyan ya da tanımayan kullanıcıların diyalog kurabilmeleri için tercih ettiği, öncelikli sistemlerden biridir.

İskelet Sistemi, İskelet Sisteminin Özellikleri ve Görevleri

İskelet sistemi nedir? Vücuttaki görevi ve özellikleri nelerdir?

mega man

Mega Man mobil cihazlara geliyor!

Herkesin severek oynadığı Mega Man, mobil cihazlardaki yerini alıyor. Peki Mega Man nedir?

Pokemon Go için yeni Pokemonlar geliyor!

Günümüzde oldukça popüler olan Pokemon Go oyunu için yeni Pokemonlar geliyor. Peki Pokemon Go nedir, nasıl oynanır?

Tiftik keçisi

Tiftik keçisi ve özellikleri

Tiftik keçisi nasıl bir hayvan türüdür? Türkiye’de tiftik keçisi yetiştiriciliği nerelerde yapılır?

ekvatoral iklim

Ekvatoral iklim ve özellikleri!

Ekvatoral iklim nedir, özellikleri nelerdir? Ekvatoral iklim nerelerde görünür?

süper mario run

Süper Mario Run geliyor!..

Süper Mario Run Iphone ve İpad kullanıcılarıyla buluşuyor!.. Peki Süper Mario nedir?

En son baktıklarımız

Gökkuşağı Dağları

Gökkuşağı Dağları nerede?

Görenlerin ilk bakışta gözlerine inanamadığı ve insana gerçek olmadığı izlenimi veren Gökkuşağı Dağları hangi ülkede?

ilginç bilgiler

Nadir bilinen ilginç bilgiler

Hayatınızda birçoğunu belki de ilk defa duyacağınız ilginç bilgileri sizin için bir araya getirdik…

hindistan cevizi

Neden hindistan cevizi yemeliyiz?

Hindistan cevizinin birçok faydası vardır. Peki faydaları nelerdir ve hindistan cevizi nasıl yenir?

Einstein’dan altın öğütler!

Albert Einstein’ın sözleri ve görüşlerinden, girişimcilik ile ilgili uygulanabilir çıkarımlar! 

ejder meyvesi

Ejder meyvesi nedir?

Ejder meyvesi ilginç yiyecekler arasında yer alıyor. Peki, bu meyvenin yararlarını biliyor musunuz?..

Çınar Ağacı ve özellikleri

Uzun ömürleri ve heybetli görünüşleri ile bilinen çınar ağaçlarının özellikleri nelerdir? Nerelerde yetişir? Kaç türü bulunur?