Farklı Bir Evcil Hayvan Arayanlar İçin Evcil Sincap Bakımı

Son zamanlarda çok sevimli olan sincaplar evlerde beslenen hayvanlardır. Sincaplar yaygın olarak sevilen ve kediler gibi tüyleri asla dökülmeyen hayvanlardır. Sincapları yavru da alabiliriz. Birçok siteden sipariş edilen sincap çok şeker hayvandır. Makalemizde, evcil sincap hakkında bilgi alacaksınız.

Net üzerinden sincap evcil, kelimesini yazarak arama yapınız. Dünyanın en ilginç hayvanlardan biri sincaptır. Sincapları evde beslemek son moda trentlerdendir. Büyük yada  evcil yavru sincap,  bakımı aşağıdaki gibidir. Eğer satılık evcil sincap, araştırması yapıyorsanız da hayvanı bilen kişiden öneri almak gerekir.

Evcil Sincap Bakımı

Evcil olan sincap çok fazla değişik yapıdadır. Ayrıca sincap yavrusu büyük sincaplara göre çok daha çekicidir. Kedi gibi kolay bakılır. Beslenmesi içinde hazır mamalar vardır. Bu nedenle  evcil sincap fiyat seçenekleri çok fazla pahalı değildir. İnternette de uygun olan evcil sincap fiyatları araştırması yapmak gerekir.

 • Evcil Sincapların Tüyleri Tarama:Tüyleri yumuşak olması için yumuşak taraklarla tüyleri ince cisimle tarama yapınız. Tüylerini ara sıra tarak ile taramak gerekir.
 • Evde yataklardan ve mutfak alandan uzaklaştırma: Yeme içme olan alandan uzaklaştırması gereken hayvanlardır. Tüyleri çıkmaz ama yinede temiz alanda durmalı ve mutfaktan uzakta kalmalıdır.
 • Besleme:Evcil sincap otobur hayvanlardır. Otçul yeşil beslenen canlılardır. Yavru veya anne olan büyük sincaplar ot ile beslenir. Ot ya da marul vererek beslemeliyiz. . Özellikle sincap yuva yaptıkları kısımlara ot koyunuz.  Beslenmesi için taze sebze seçiniz.
 • Evcil Sincapların Yıkanma: Özellikle yaz ayları yaklaşırken sincaplar çok terler. Haftada en az 4 kez yıkayınız. Sade sıvı beyaz sabunla yıkama yapınız.

Evcil Sincap Kafesleri

Evcil sincap diğer hayvanlara göre çok daha fazla sevimlidir. Kuş gibidir. Kendi gibi kafesleride hoş olmalıdır. Evcil olan sincap  beyaz, siyah ve kahverengi renkli değişik desenleri olan hayvanlardır.

 • Rahat Konaklayacı Kafes: Kafes içinde de konaklayabilir. Kafesleri de çok şirin olmalıdır. Dünyanın en çok sevilen canlısıdır. Yaşadığı kafeslerde şirin olmalıdır. Kafeslerde yiyecek yemesini sağlayan alan olmalıdır. İçinde sıkışmadan yatacağı kafes olması gerekir.
 • Ahşap Kafesler: Ahşap kafesleri bulunur. Ahşap malzemeden üretilen kafesler içinde yetişir. Evcil sincap  zayıf kuş şeklinde birazda renkli hayvandır. Evcil Sincap Kafesleri dolayısıyla çok renklidir. Evlerde kendini sevdiren sincap gerçekten çok hoş görüntüsü olan canlıdır. Yavruyu el ile okşayınız. Kafesini ise asla soğukta bırakmayınız.  Ayrıca  sincap beyaz ve kahverengi desenlere sahiptir. Kafesi de koyu ahşap rengide kahve tonlarında olabilir. Kafes içini de süsleyebiliriz.

Evcil Sincap Kafesleri

Evcil Sincap Fiyatları

Bazı yerlerde değişen evcil sincap fiyatları ortalama 1000, 900, ve 3000 tl arasında değişir. Çok küçük yavru olan sincapları alacaksanız ise 850 veya 500 TL gibi rakam verebiliriz.

Evcil Sincap Fiyatları

Evcil Sincap Türleri 

 • Gargamel burunlu sincap: Amerika kıtası ve Afrika kıtası bölgesinde yetişen büyük burunlu sincaplardır. Ayrıca, kuyrukları da renkli olan evcil hayvanlardır. Bu nedenle hiçbir kimse evimde zor besliyorum diyemez. 
 • Minik burunlu sincap: Çok küçük gagası olan sincaptır. Sincapların kuyrukları ve ağız kısımda olan tüyü renklidir. Ayrıca sincap bakımıda çok basittir. 
 • Yuvarlak gagalı sincap: dünyanın en ilginç burnu olan hayvandır. Tüyleri de çok sık ve yumaşıcıktır. Aynı zamanda minik kuyrukları olan sincaptır 
 • Beyaz burunlu sincap: Burunları bembeyazdır. Çok hızlı ve seri bir şekilde haraket eden evcil hayvandır.
 • Beyaz Tüylü Sincap: Birbirinden güzeş ve hareketli olan sincap tüyleri ak beyazıdır. Ünlülerin evlerinde de beyaz tüylü olan sincapları görebiliriz.

Evcil Sincap Türleri

İskelet Sistemi, İskelet Sisteminin Özellikleri ve Görevleri

İskelet sistemi nedir? Vücuttaki görevi ve özellikleri nelerdir?

mega man

Mega Man mobil cihazlara geliyor!

Herkesin severek oynadığı Mega Man, mobil cihazlardaki yerini alıyor. Peki Mega Man nedir?

Pokemon Go için yeni Pokemonlar geliyor!

Günümüzde oldukça popüler olan Pokemon Go oyunu için yeni Pokemonlar geliyor. Peki Pokemon Go nedir, nasıl oynanır?

Tiftik keçisi

Tiftik keçisi ve özellikleri

Tiftik keçisi nasıl bir hayvan türüdür? Türkiye’de tiftik keçisi yetiştiriciliği nerelerde yapılır?

ekvatoral iklim

Ekvatoral iklim ve özellikleri!

Ekvatoral iklim nedir, özellikleri nelerdir? Ekvatoral iklim nerelerde görünür?

süper mario run

Süper Mario Run geliyor!..

Süper Mario Run Iphone ve İpad kullanıcılarıyla buluşuyor!.. Peki Süper Mario nedir?

En son baktıklarımız

Gökkuşağı Dağları

Gökkuşağı Dağları nerede?

Görenlerin ilk bakışta gözlerine inanamadığı ve insana gerçek olmadığı izlenimi veren Gökkuşağı Dağları hangi ülkede?

ilginç bilgiler

Nadir bilinen ilginç bilgiler

Hayatınızda birçoğunu belki de ilk defa duyacağınız ilginç bilgileri sizin için bir araya getirdik…

hindistan cevizi

Neden hindistan cevizi yemeliyiz?

Hindistan cevizinin birçok faydası vardır. Peki faydaları nelerdir ve hindistan cevizi nasıl yenir?

Einstein’dan altın öğütler!

Albert Einstein’ın sözleri ve görüşlerinden, girişimcilik ile ilgili uygulanabilir çıkarımlar! 

ejder meyvesi

Ejder meyvesi nedir?

Ejder meyvesi ilginç yiyecekler arasında yer alıyor. Peki, bu meyvenin yararlarını biliyor musunuz?..

Çınar Ağacı ve özellikleri

Uzun ömürleri ve heybetli görünüşleri ile bilinen çınar ağaçlarının özellikleri nelerdir? Nerelerde yetişir? Kaç türü bulunur?