Genç yatak odası modelleri

Bazı zamanlar günün çoğunu odamızda geçiriyoruz. Biz de sizin için genç yatak odası modellerini derledik. Hangisi sizin olsun isterdiniz?

Yatak odası yalnızca uyuyup uyandığımız yer değil, bazen günün büyük çoğunluğunu içinde geçirdiğimiz mekanlardır. Yatağımızda yatarız, bilgisayarda müzik dinleriz, arkadaşlarımızı odamızda ağırlarız, günlük kıyafet kombinimizi de odamızda yaparız. Bütün bunlar bir araya geldiğinde yatak odaları gerçekten yaşamımızda önemli bir yer kaplıyor.

Biz de sizler için genç yatak odası modellerinden bazı örnekleri bir araya getirdik. Yazımızda hem genç kızlara hem de genç erkeklere hitap eden genç yatak odası modellerini bulabilirsiniz.

genç yatak odası

Genç kızlara hitap eden bu yatak odası modelinde, yatağın altından bir yatak daha çıkıyor. Böylece bir arkadaşınız size kalmaya geldiğinde onu rahatlıkla odanızda misafir edebilirsiniz. Alttan çıkan yatak odada ekstra yer kaplamamış oluyor. Bilgisayarınız ve dolabınızda odanızda yer alıyor. Kıyafetlerinizden kolay kolay vazgeçemiyorsanız, odanıza büyük bir dolap alabilirsiniz. Pembe ve kırmızı tonlarında döşediğiniz odanıza bu renklere uygun bir de perde alırsanız, odanızı daha ferah bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

 

genç yatak odası

Günümüzde artık her şeyin bir teması oluyor. Siz de yatak odanıza bir ruh kazandırabilirsiniz. Yukarıdaki örnekte olduğu gibi denizci motifleriyle odanıza renk katabilirsiniz. Kırmızı, beyaz, lacivert tonlarda döşediğiniz yatak odanızda diğer eşyalarınıza da birer denizci deseni iliştirebilirsiniz. Aynanız yelkenli şeklinde, gece lambanızda ise bir dümen motifi yer alabilir. Kendini hep tatilde hissetmek isteyenler için, böyle bir oda biçilmiş kaftan!

 

genç yatak odası

Genç yatak odası rengarenk ve iç açıcı olmalıdır. Piknikte, doğanın içinde huzur bulanlardansanız, bu yatak odası modeli tam size göre. Mavi ve yeşilin bir arada kullanıldığı bu model iç açıyor. Diğer renkler de mavi ve yeşili desteklemesi için kullanılmış. Bir çim halı alarak odanızı doğal bir ortama çevirmek sizin elinizde.

 

genç yatak odası

Genç yatak odası takımlarında en çok kullanılan modeller şüphesiz ki, ranzaların kullanıldığı modellerdir. Çok kullanışlı olan ranzaları görseldeki gibi çaprazlama koyarak odanıza renk katabilirsiniz. Odanız iki yatağın sığacağı kadar büyük değilse, ranzalar oldukça kullanışlıdır. Ranza göze de hitap ettiği için genellikle tercih edilen bir yatak modelidir.

 

genç yatak odası

Odanızı pembe veya kırmızı tonlarında döşemek istemiyorsanız, mor-fuşya karışımı bir odayı tercih edebilirsiniz. Beyaz renk ile de odanızda daha ferah bir görüntü elde edebilirsiniz. Yere bitişik etajer istemiyorsanız, görseldeki gibi yerden yükseltilmiş etajerleri tercih edebilirsiniz.

 

genç yatak odası

Tek çocuksanız veya kardeşinizle farklı odalarınız varsa ve yine de yerden yüksek bir yatakta yatmak istiyorsanız, bu genç odası modeli size hitap ediyor. Yatağınızın alt kısmını da yine bilgisayar masasıyla veya başka bir eşya ile dekore etmek mümkün. Böylece yatağınız fazla yer kaplamaz ve odanızda istediğiniz herhangi başka bir eşyanıza rahatlıkla yer açabilirsiniz.

 

genç yatak odası

 

Geniş bir odanız varsa, görseldeki gibi puf koltuklarla odanızı doldurabilirsiniz. Birleştiğinde çiçek şeklini alan bu tarz puflar odanıza renk katacaktır. Yere yakın yatakların vücut sağlığımıza iyi geldiği uzmanlar tarafından sık sık söyleniyor. Siz de odanızda bu şekilde yere yakın yataklar tercih edebilirsiniz. Odanızın yerlerine yaz aylarında kilim serebilir veya yerleri renkli halılarla süsleyebilirsiniz.

 

genç yatak odası

 

Erkekler için de yeşil ve gri tonlarıyla döşenmiş bir oda her zaman huzur vericidir. Yatağınızı yine yere yakın olarak seçebilir ve yatağınızın hemen yanına tek çekmeceli bir etajer koyabilirsiniz. Eşyalarınızı tek bir yere yığmaktan hoşlanmıyorsanız, odanızı kitaplıkla dekore edebilirsiniz. Çok eşyalı bir oda tasarlamayı düşünüyorsanız, halıyı çok büyük seçmemenizde fayda var. Büyük bir halı odanızı daha dar gösterecektir.

 

genç yatak odası

 

Son olarak beyaz renk ile dekore edilmiş odalardan bir örnek verelim. Beyaz renk ruh halimizi düzeltir ve pozitif enerji verir. Odanızı bembeyaz mobilyalarla donatabilirsiniz. Duvarlarınızda mavi tonları veya gri tonlarını tercih edebilirsiniz. Beyaz renk kullanmak istiyor fakat tek renkli bir oda istemiyorsanız, odanızın bir duvarını farklı bir renge de boyayabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

İskelet Sistemi, İskelet Sisteminin Özellikleri ve Görevleri

İskelet sistemi nedir? Vücuttaki görevi ve özellikleri nelerdir?

mega man

Mega Man mobil cihazlara geliyor!

Herkesin severek oynadığı Mega Man, mobil cihazlardaki yerini alıyor. Peki Mega Man nedir?

Pokemon Go için yeni Pokemonlar geliyor!

Günümüzde oldukça popüler olan Pokemon Go oyunu için yeni Pokemonlar geliyor. Peki Pokemon Go nedir, nasıl oynanır?

Tiftik keçisi

Tiftik keçisi ve özellikleri

Tiftik keçisi nasıl bir hayvan türüdür? Türkiye’de tiftik keçisi yetiştiriciliği nerelerde yapılır?

ekvatoral iklim

Ekvatoral iklim ve özellikleri!

Ekvatoral iklim nedir, özellikleri nelerdir? Ekvatoral iklim nerelerde görünür?

süper mario run

Süper Mario Run geliyor!..

Süper Mario Run Iphone ve İpad kullanıcılarıyla buluşuyor!.. Peki Süper Mario nedir?

En son baktıklarımız

Gökkuşağı Dağları

Gökkuşağı Dağları nerede?

Görenlerin ilk bakışta gözlerine inanamadığı ve insana gerçek olmadığı izlenimi veren Gökkuşağı Dağları hangi ülkede?

ilginç bilgiler

Nadir bilinen ilginç bilgiler

Hayatınızda birçoğunu belki de ilk defa duyacağınız ilginç bilgileri sizin için bir araya getirdik…

hindistan cevizi

Neden hindistan cevizi yemeliyiz?

Hindistan cevizinin birçok faydası vardır. Peki faydaları nelerdir ve hindistan cevizi nasıl yenir?

Einstein’dan altın öğütler!

Albert Einstein’ın sözleri ve görüşlerinden, girişimcilik ile ilgili uygulanabilir çıkarımlar! 

ejder meyvesi

Ejder meyvesi nedir?

Ejder meyvesi ilginç yiyecekler arasında yer alıyor. Peki, bu meyvenin yararlarını biliyor musunuz?..

Çınar Ağacı ve özellikleri

Uzun ömürleri ve heybetli görünüşleri ile bilinen çınar ağaçlarının özellikleri nelerdir? Nerelerde yetişir? Kaç türü bulunur?