okullar tatil

Hangi illerde okullar tatil?

Soğuk hava ile birlikte tüm yurdu etkisi altına alan yoğun kar yağışı nedeniyle 11 Şubat günü İstanbul ve diğer bazı illerde yine okullar tatil edildi. Acaba hangi illerde?..

İstanbul’da elverişsiz hava şartları sebebiyle 11 Şubat Çarşamba günü okullar tatil edildi. Valilik’ten yapılan açıklama şöyle:

“Kar yağışının yarın öğle saatlerine kadar devam etmesi beklendiğinden 11 Şubat 2015 Çarşamba günü ilimizdeki okullar bir gün tatil edilmiştir”

okullar tatilİşte, cuma günü okulların tatil olduğu iller:

Ankara’da okuyan öğrenciler için sevindirici haber geldi. Son alınan bilgiye göre okullar Ankara’da 09 Ocak Cuma günü de tatil edildi.

NEVŞEHİR

Nevşehir merkez ve ilçelerinde eğitime bir gün ara verildiği bildirildi. Nevşehir Valiliğinden yapılan açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle merkez ile Derinkuyu, Kozaklı, Gülşehir, Hacıbektaş, Avanos, Ürgüp ve Acıgöl ilçelerinde eğitime yarın ara verildiği belirtildi. Açıklamada, kamu kurumlarında çalışan engelli ve hamile personelin de izinli sayılacağı kaydedildi.

BOLU

Bolu’da kar yağışı nedeniyle okullarda eğitime yarın ara verildi. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, il genelinde hafta başından beri süren olumsuz hava koşulları yüzünden il genelinde ilk ve orta dereceli okulların yarın tatil edildiği bildirildi. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de yarın idari izinli sayılacağı kaydedildi.

okullar tatilBARTIN

Kar yağışı nedeniyle eğitime bugün ara verilen Bartın’da okullar yarın da tatil edildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “İlimiz genelinde devam eden yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle merkez ve tüm ilçelerde tüm okullar cuma günü tatil edilmiştir” denildi.

MUŞ (BULANIK)

Bulanık ilçesinde devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle okulların bir gün süreyle tatil edilmesi kararlaştırıldı. Bulanık İlçe Milli Eğitim Müdürü Edip Deniz, etkisini artırarak devam ettiren kar nedeniyle ilçe merkezi ve bağlı köylerde eğitime 9 Ocak Cuma günü ara verildiğini bildirdi.

RİZE

Rize’de etkili kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ara verileceği bildirildi.

Rize Valiliği’nin açıklamasında, il genelinde iki gündür devam eden olumsuz hava koşulları nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bugün ara verildiği hatırlatılarak, olumsuz koşulların sürmesi nedeniyle eğitime yarın da ara verileceği belirtildi.

Açıklamada, engelli ve hamile kamu kurum çalışanlarının da yarın idari izinli sayılacağı kaydedildi.

KONYA

Kar yağışı, tipi ve beklenen don olayı nedeniyle Konya, Karaman ve Aksaray’da okullar cuma günü de tatil edildi.

Konya Valiliğinden yapılan açıklamada, devam eden kar yağışı, fırtına ve beklenen don olayı nedeniyle Konya’nın ilçelerinin tamamı ve il merkezinde 9 Ocak Cuma günü ilk ve orta dereceli okulların 1 gün daha tatil edildiği belirtildi. Böylece, Konya’da iki gündür tatil olan öğrenciler, yarın da kar tatili yapacak. Açıklamada, tatil olan yerlerde hamileler ve engellilerin cuma günü de idari izinli sayılacağı bildirildi.

Aksaray ve Karaman’da da olumsuz hava koşulları nedeniyle okullar yarın tatil edildi.

NİĞDE

Niğde’de yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle il genelinde eğitime bir gün ara verildiği bildirildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, olumsuz hava koşullarından dolayı il genelinde yarın okullarda eğitim-öğretim yapılmayacak.

okullartatil_0601ZONGULDAK

Zonguldak’ta kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ara verildi. Olumsuz hava koşulları nedeniyle, il genelindeki okullar yarın tatil edildi. Engelli, hamile ve kronik hastalığı bulunan kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personelin yarın idari izinli sayılacağı bildirildi.

ORDU

Ordu’da kar yağışı nedeniyle Aybastı ilçesi ile Akkuş’taki yatılı bölge okulu hariç il genelindeki ilk ve orta dereceli okullarda yarın eğitime ara verileceği bildirildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, kar yağışının devam etmesi nedeniyle Altınordu, Çamaş, Çatalpınar, Çaybaşı, Fatsa, Gölköy, Gülyalı, Gürgentepe, İkizce, Kabadüz, Kabataş, Korgan, Kumru, Mesudiye, Perşembe, Ulubey ve Ünye ilçelerinde yarın eğitime ara verileceği belirtildi.

Açıklamada, Akkuş ilçesinde ise yatılı bölge okulu hariç ilçe merkezi ve tüm mahallelerde 9 Ocak Cuma günü okullarda tatil kararı alındığı kaydedildi.

İskelet Sistemi, İskelet Sisteminin Özellikleri ve Görevleri

İskelet sistemi nedir? Vücuttaki görevi ve özellikleri nelerdir?

mega man

Mega Man mobil cihazlara geliyor!

Herkesin severek oynadığı Mega Man, mobil cihazlardaki yerini alıyor. Peki Mega Man nedir?

Pokemon Go için yeni Pokemonlar geliyor!

Günümüzde oldukça popüler olan Pokemon Go oyunu için yeni Pokemonlar geliyor. Peki Pokemon Go nedir, nasıl oynanır?

Tiftik keçisi

Tiftik keçisi ve özellikleri

Tiftik keçisi nasıl bir hayvan türüdür? Türkiye’de tiftik keçisi yetiştiriciliği nerelerde yapılır?

ekvatoral iklim

Ekvatoral iklim ve özellikleri!

Ekvatoral iklim nedir, özellikleri nelerdir? Ekvatoral iklim nerelerde görünür?

süper mario run

Süper Mario Run geliyor!..

Süper Mario Run Iphone ve İpad kullanıcılarıyla buluşuyor!.. Peki Süper Mario nedir?

En son baktıklarımız

Gökkuşağı Dağları

Gökkuşağı Dağları nerede?

Görenlerin ilk bakışta gözlerine inanamadığı ve insana gerçek olmadığı izlenimi veren Gökkuşağı Dağları hangi ülkede?

ilginç bilgiler

Nadir bilinen ilginç bilgiler

Hayatınızda birçoğunu belki de ilk defa duyacağınız ilginç bilgileri sizin için bir araya getirdik…

hindistan cevizi

Neden hindistan cevizi yemeliyiz?

Hindistan cevizinin birçok faydası vardır. Peki faydaları nelerdir ve hindistan cevizi nasıl yenir?

Einstein’dan altın öğütler!

Albert Einstein’ın sözleri ve görüşlerinden, girişimcilik ile ilgili uygulanabilir çıkarımlar! 

ejder meyvesi

Ejder meyvesi nedir?

Ejder meyvesi ilginç yiyecekler arasında yer alıyor. Peki, bu meyvenin yararlarını biliyor musunuz?..

Çınar Ağacı ve özellikleri

Uzun ömürleri ve heybetli görünüşleri ile bilinen çınar ağaçlarının özellikleri nelerdir? Nerelerde yetişir? Kaç türü bulunur?