Hayvanlarla İlgili İlginç Bilgiler Nelerdir

Dünya üzerinde oldukça fazla sayıda hayvan olmasına rağmen, birçok bilinen hayvanın da bilinmeyen farklı yönleri bulunmaktadır. En sevilen ve sadık dostlarımızdan biri olan köpekler hakkında dahi çok sayıda kişinin bilmediği çok sayıda özellik bulunmaktadır. İlginç bilgiler hayvanlarla ilgili olmakta olup her geçen gün çok daha fazla sayıda kişinin ilgisini de bir hayli çekmeye devam etmektedir. Mavi balinalar en yüksek sesi çıkartan memelilerdir. Atlar ve inekler ayakta uyurlar.

Hayvanlarla ilgili önemli ilginç bilgiler, kişilerin ilgilerini son derece çekmekte ve oldukça da yakından ilgilenmeye devam etmektedir. Göçmen çekirgelerin bacakları o denli kuvvetlidir ki, eğer insan boyutunda bacaklara haiz olsalardı bacakları bizde 1000 kat daha güçlü olurdu. Köpekbalıklarının iskeletleri kemik yerine kıkırdaktan oluşmaktadır. Bazı Asya ülkelerinde gergedanların boynuzlarının tabiatüstü güçler taşımış olduğuna inanılır. Balina köpek balıkları Dünya’nın en büyük yumurtasına haiz hayvanlarıdır. Sincaplar terkedilmiş sincap yavrularını evlat edinirler. Bir devekuşu yumurtası 20-24 tavuk yumurtası büyüklüğündedir. Beyaz görünmelerinin sebebi kardan oluşan yansımadır. Averaj bir karasinek 2-3 hafta yaşar. Kargalar birbirlerine şaka yapabilecek kadar zekidirler. Bir tek dişi sivrisinekler insanoğlu sokar. Bazı kaplumbağa türleri popolarından nefes alabilirler. İneklerin en iyi arkadaşları vardır, eğer dostlarından ayrılırlarsa üzülürler. Bu yüzden de inek sahipleri genellikle ineklerini birbirinden ayırmamayı tercih etmektedir. Makak cinsel maymunlar, Japonya’da bozuk para ile çalışan otomatları kullanarak yiyecek alabilirler.

Hayvanlarla İlgili İlginç Bilgiler Nelerdir 1

Norveç, bir penguene şövalyelik vermiştir. Böylelikle bir dünya tarihine de geçmektedir. Çin’de bir panda öldürmek ölümle cezalandırılabilir. Fareler de gıdıklanır. Domuzların orgazmları 30 dakika kadar sürebilir. Her yunusun kendi aralarında kullandıkları adları vardır. İnekler üzerinde meydana getirilen, müziğin süt üretimine tesirini inceleyen bir araştırmada, ineklerin en yüksek süt verimini R.E.M grubunun “Everybody Hurts” adlı şarkısında gösterdikleri tespit edilmiştir. İstiridyeler çiftleşmek için cinsiyetlerini değiştirebilirler. Keçiler içinde da insanoğlu şeklinde aksan değişiklikleri vardır. Japonya’da bulunan makak cinsel maymunlar eğlenmek için kartopu yaparlar. Denizatları tek eşlidirler ve eşlerini kuyruklarından tutarak yüzerler. Bu sebeple de denizatları, diğer hayvanlara nazaran çok daha az üremektedir.

Hayvanlarla İlgili İlginç Bilgiler Nelerdir 2

Civcivler yumurtadan çıkmadan önce öteki yumurtalarda bulunan civcivler ve anneleri ile seslerle kontakt kurabilirler. Kelebekler ayaklarıyla tat alırlar. Deniz kobrası, dünyanın en zehirli yılanıdır. Filler zıplamayan tek memelilerdir. Erişkin bir ayı, bir at kadar hızlı koşabilir. 2 bin 600 kurbağa cinsel vardır. Bir sineğin, saatteki hızı 8 km dir. Yunuslar, gözleri açık uyurlar. Sümüklüböceklerin dört tane burnu vardır. Bir devekuşunun gözü beyninden büyüktür. İnek sütünün pH kıymeti 6 dir. Bir timsahın gözlerinin arasındaki mesafe, ayaklarının ebatlarına eşittir.

Hayvanlarla İlgili İlginç Bilgiler Nelerdir 3

Dalmaçyalılar gut olmayan tek köpek cinsidir. Ayı inlerinin girişleri her süre kuzeye bakar. Bukalemunların dilleri, vücutlarından iki kat daha uzundur. Hipopotamlar insandan daha hızlı koşarlar. Aslanlar bir günde 50 kere çiftleşebilirler. Bir tek dişi sivrisinekler ısırır. Köpeklerin ter bezleri ayaklarındadır. Bir tek dişi kanaryalar ötebilir. Tarantulalar iki buçuk yıl yiyeceksiz yasayabilirler. Havuca rengini karoten verir. İnciler sirkede erir. Kaydedilen en uzun tavuk uçuşu 13 saniyedir. Eşeklerin gözleri dört ayaklarını da görebilecek şekildedir. Kedilerin her bir kulağında 32 adele vardır. Kutup ayıları solaktır. Zürafalar 35 santimetre. Uzunluğunda siyah bir dile sahiptirler. Hayvanlar âleminde bir tek domuzlar güneşten yanabilir. Baykuş, mavi rengi görebilen tek kuştur. Develerin üç tane kaşı vardır. Kirpiler suyun üzerinde batmadan bırakılırlar. Istakozların kanı mavi renktedir.

İskelet Sistemi, İskelet Sisteminin Özellikleri ve Görevleri

İskelet sistemi nedir? Vücuttaki görevi ve özellikleri nelerdir?

mega man

Mega Man mobil cihazlara geliyor!

Herkesin severek oynadığı Mega Man, mobil cihazlardaki yerini alıyor. Peki Mega Man nedir?

Pokemon Go için yeni Pokemonlar geliyor!

Günümüzde oldukça popüler olan Pokemon Go oyunu için yeni Pokemonlar geliyor. Peki Pokemon Go nedir, nasıl oynanır?

Tiftik keçisi

Tiftik keçisi ve özellikleri

Tiftik keçisi nasıl bir hayvan türüdür? Türkiye’de tiftik keçisi yetiştiriciliği nerelerde yapılır?

ekvatoral iklim

Ekvatoral iklim ve özellikleri!

Ekvatoral iklim nedir, özellikleri nelerdir? Ekvatoral iklim nerelerde görünür?

süper mario run

Süper Mario Run geliyor!..

Süper Mario Run Iphone ve İpad kullanıcılarıyla buluşuyor!.. Peki Süper Mario nedir?

En son baktıklarımız

Gökkuşağı Dağları

Gökkuşağı Dağları nerede?

Görenlerin ilk bakışta gözlerine inanamadığı ve insana gerçek olmadığı izlenimi veren Gökkuşağı Dağları hangi ülkede?

ilginç bilgiler

Nadir bilinen ilginç bilgiler

Hayatınızda birçoğunu belki de ilk defa duyacağınız ilginç bilgileri sizin için bir araya getirdik…

hindistan cevizi

Neden hindistan cevizi yemeliyiz?

Hindistan cevizinin birçok faydası vardır. Peki faydaları nelerdir ve hindistan cevizi nasıl yenir?

Einstein’dan altın öğütler!

Albert Einstein’ın sözleri ve görüşlerinden, girişimcilik ile ilgili uygulanabilir çıkarımlar! 

ejder meyvesi

Ejder meyvesi nedir?

Ejder meyvesi ilginç yiyecekler arasında yer alıyor. Peki, bu meyvenin yararlarını biliyor musunuz?..

Çınar Ağacı ve özellikleri

Uzun ömürleri ve heybetli görünüşleri ile bilinen çınar ağaçlarının özellikleri nelerdir? Nerelerde yetişir? Kaç türü bulunur?