Hugh Jackman halay çekti!

Ses tellerindeki rahatsızlık nedeniyle geçtiğimiz Mart ayında ikinci gösterisini erteleyen Hugh Jackman bir önceki akşam İstanbullular ile tekrar buluştu…

Pazartesi gecesi Hollywood yıldızı Hugh Jackman, “An Evening with Hugh Jackman” gösterisiyle yeniden İstanbullar’ın karşısına çıktı. Gösteri sırasında Türk kahvesi içen Jackman, Zorlu PSM çalışanlarıyla sahnede halay da çekti. Türkçe ‘merhaba’ ve ‘nasılsın’ sözleriyle hayranlarını selamlayan sanatçı, yaklaşık 2,5 saat sahnede kaldı ve performansın ortasında Zorlu PSM çalışanlarıyla halay çekti. Son bölümdeyse Anzak annelerine yazdığı mektubu okudu.

hugh-jackman-1_020615Mart ayındaki ilk gösterisinin ardından ses tellerindeki kanama nedeniyle şovu ertelemek zorunda kalan Avustralyalı sanatçı, pazartesi günkü gösterinin son bölümünde Mustafa Kemal Atatürk’ün 1934’te, Çanakkale Savaşı’na çocuklarını gönderen Anzak annelerine yazdığı mektubu okuyarak, “Dünyanın her tarafında Jonny ya da Mehmet, aslında hepimiz aynıyız” dedi. Nazara karşı Türkler’den çok şey öğrendiğini dile getiren Jackman, ceketindeki nazar boncuğuyla sahneye çıktı; sık sık da kulağını çekip, tahtaya vurdu. Sanatçı ayrıca sahnede Türk kahvesi içip fincanını ters çevirdi.

Gösteride hayatından önemli kesitleri anlatıp, ünlü müzikallerden şarkıları yorumlayan Jackman’a sahnede Patrick Vaccariello yönetimindeki 32 kişilik Filarmonia İstanbul Orkestrası ile dansçıları eşlik etti.

Hugh Jackman kimdir?

Asıl adı Hugh Michael Jackman olan 1968 doğumlu Avustralyalı film yapımcısı ve oyuncu Hugh Jackman, X-Men filminde oynadığı Wolverine rolüyle tanınıyor. Rol aldığı bir diğer önemli yapım ise 2004 tarihli “Van Helsing”.

Hugh Jackman, İngiliz kökenli ailesi Chris Jackman ve Grace Watson’ın 5 çocuğunun en küçüğü olarak 12 Ekim 1968’de Sydney, Avustralya’da doğdu. 8 yaşındayken annesi İngiltere’ye taşınan oyuncu, Cambridge Üniversitesi mezunu bir muhasebeci olan babası ve kardeşleriyle birlikte yaşamaya başladı. Tam da bu sebepten annesiyle olan ilişkisi bu tarihten sonra hiçbir zaman iyi olmadı.

hugh-jackman-2_020615Pymble Public School ve ardından Knox Grammer School’a giden Jackman, Sydney Teknoloji Üniversitesi’nin gazetecilik bölümünden mezun oldu. Bölümünün zorunlu dersleri arasında oyunculuk da olan oyuncu aslında oyunculuğa tesadfen başladı. O sıralarda el sanatlarına da merak saran Jackman, akrabasından ona miras kalan parayı bu dalda okumak için harcadı ve 1994 yılında Edith Cowan Üniversitesi’nden mezun oldu.

İlk oyunculuk deneyimleri 1999 yılı yapımları “Erskineville Kings” ve “Paperback Hero”da oldu. Ayrıca “Law of the Land”, “Halifax f.p.”, “Blue Heelers ve Snowy River: The McGregor Saga” adlı televizyon yapımlarında rol aldı.

Tiyatroda da oynayan Jackman, Melbourne tiyatrolarında sergilenen “Güzel ve Çirkin” ve “Sunset Bulvarı”nda rol aldı. Ününün Avustralya dışına taşmasına sebep olan hayatının dönüm noktası, başrolde oynadığı “Oklohoma!” adlı oyunun İngiltere’de sergilenmesi oldu.

hugh-jackman-3_0206152002 yılında X-Men filminin seçmelerine son dakikada dahil olan oyuncu, önceleri bir yan rol için düşünülüyordu. Wolverine rolü için Dougray Scott ile anlaşılmıştı ancak Scott, Görevimiz Tehlike filminin çekimlerinin uzaması dolayısıyla kadrodan çıkmak zorunda kaldı. Böylece Jackman, Wolverine rolünü kaptı. Çekimler sırasında 1.89 metre boyunda olan oyuncuyu olduğundan kısa gösterebilmek için türlü hilelere başvuruldu. Filmin başarısı, Jackman’ı da dünya çapında üne kavuşturdu. Serinin devam filmleri olan “X2: X-Men United” (2003) ve “X-Men: The Last Stand” (2006) yapımlarında da rol aldı.

2004 yılında “The Boy from Oz” adlı Broadway yapımındaki oyunculuğuyla Tony Ödülü’ne layık görüldü. 2005 yılında en iyi tek kişilik performans dalında da bir Emmy Ödülü kazandı.

Şubat 1996’da ilk televizyon işi olan Corelli’nin setinde tanıştığı Deborra-Lee Furness ile evlendi. İkili 2000 doğumlu Scar Maximillian ve 2005 doğumlu Ava Eliot olmak üzere iki çocuk evlat edindiler. 2005 yılında, asistanı John Palermo ile kurduğu “Seed Productions” adlı yapımcılık şirketinin ilk yapımı, 2008 yılında gösterime giren “Wolverine” oldu.

People Dergisi tarafından 5 yıl arka arkaya dünyanın en güzel 50 kişisinden biri seçilen Jackman tam bir sörf tutkunu. Solak olan sanatçı piyano, keman ve gitar çalıyor. En sevdiği yemek suşi olan ünlü oyuncu sigara içmiyor ve filmlerde içmesi gerektiği zaman bu sahnelerde çok zorlanıyor. Yakınları tarafından kibar ve arkadaş canlısı biri olarak tarif edilen yakışıklı oyuncu, 1998’de Avustralya’daki kriket kupasında 100.000 kişinin önünde Avustralya milli marşını söylemiş. Jackman halen ailesiyle birlikte Melbourne’da yaşıyor.

İskelet Sistemi, İskelet Sisteminin Özellikleri ve Görevleri

İskelet sistemi nedir? Vücuttaki görevi ve özellikleri nelerdir?

mega man

Mega Man mobil cihazlara geliyor!

Herkesin severek oynadığı Mega Man, mobil cihazlardaki yerini alıyor. Peki Mega Man nedir?

Pokemon Go için yeni Pokemonlar geliyor!

Günümüzde oldukça popüler olan Pokemon Go oyunu için yeni Pokemonlar geliyor. Peki Pokemon Go nedir, nasıl oynanır?

Tiftik keçisi

Tiftik keçisi ve özellikleri

Tiftik keçisi nasıl bir hayvan türüdür? Türkiye’de tiftik keçisi yetiştiriciliği nerelerde yapılır?

ekvatoral iklim

Ekvatoral iklim ve özellikleri!

Ekvatoral iklim nedir, özellikleri nelerdir? Ekvatoral iklim nerelerde görünür?

süper mario run

Süper Mario Run geliyor!..

Süper Mario Run Iphone ve İpad kullanıcılarıyla buluşuyor!.. Peki Süper Mario nedir?

En son baktıklarımız

Gökkuşağı Dağları

Gökkuşağı Dağları nerede?

Görenlerin ilk bakışta gözlerine inanamadığı ve insana gerçek olmadığı izlenimi veren Gökkuşağı Dağları hangi ülkede?

ilginç bilgiler

Nadir bilinen ilginç bilgiler

Hayatınızda birçoğunu belki de ilk defa duyacağınız ilginç bilgileri sizin için bir araya getirdik…

hindistan cevizi

Neden hindistan cevizi yemeliyiz?

Hindistan cevizinin birçok faydası vardır. Peki faydaları nelerdir ve hindistan cevizi nasıl yenir?

Einstein’dan altın öğütler!

Albert Einstein’ın sözleri ve görüşlerinden, girişimcilik ile ilgili uygulanabilir çıkarımlar! 

ejder meyvesi

Ejder meyvesi nedir?

Ejder meyvesi ilginç yiyecekler arasında yer alıyor. Peki, bu meyvenin yararlarını biliyor musunuz?..

Çınar Ağacı ve özellikleri

Uzun ömürleri ve heybetli görünüşleri ile bilinen çınar ağaçlarının özellikleri nelerdir? Nerelerde yetişir? Kaç türü bulunur?