izci kampı

İBB’nin izci kampı kayıtları başladı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin “Yaz İzci Kampı” için kayıtlar başladı. Peki, izci kampı kayıtları için yapılması gerekenler neler?

İBB Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile Türkiye İzcilik Federasyonu (TİF) işbirliğinde Ümraniye Kent Ormanı’nda 29 Haziran-13 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan İBB Yaz İzci Kampı’nın kayıtları başladı.

Ailelerin çocuklarını güvenle gönderdikleri İBB Yaz İzci Kampı, çocukların hem eğlendikleri hem de öğrendikleri programlar olarak kişisel gelişim açısından önemli görevleri yerine getiriyor.

Verilen eğitimlerle çocuk ve gençlerin sosyalleşmeleri, ekip halinde çalışma becerilerini geliştirmeleri, öğrenme şevki, keşfetme duygusu, doğayı ve çevreyi sevmeleri, doğaya uyum sağlayarak şartlara uygun yaratıcı fikirler ortaya koyabilmeleri, analitik düşünme becerisine sahip olmaları gibi pek çok konuda bilinçlenmeleri ve gelişmeleri sağlanıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla 2004 yılından bu yana devam eden ve ‘Yerel Yönetimlerde Dünya Birinciliği’ ödülüne layık görülen İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin izci kamplarından şu ana kadar 155 binin üzerinde öğrenci yararlandı.

13 Eylül’e kadar 10 hafta boyunca devam edecek olan 2015 Yaz İzci Kampı’nda; Temel İleri Seviye İzcilik, Kişisel Gelişim, Hafıza Teknikleri, Okçuluk, Telsiz ve Haberleşme, İlkyardım, Trafik, Çevre ve Orman, İtfaiye-Yangın, Resim, Müzik, Tiyatro, Yüzme, Bisiklet, Binicilik, Pentatlon, Badminton, Tırmanma Duvarı, Kano ve Kürek, Hayvan Bakımı, Ebru, Model Uçak Yapımı, Paintball, Atıcılık  ve Oryantring gibi çeşitli branşlarda eğitimler verilecek.

Kayıt için yapılması gerekenler

Birer haftalık periyotlarla yapılacak İBB Yaz İzci Kampı’na katılmak isteyenler, izcilik.ibb.gov.tr adresinden katılmak istedikleri kamp dönemini seçerek ön kayıt yaptırabilirler.

izci kampıÖn kayıt yaptıran aileler; veli izin belgesi, doktor onaylı sağlık raporu, nüfus cüzdanı fotokopisi ve 2 adet vesikalık fotoğrafı ilgili BELNET İnternet ve Bilgi Erişim Merkezleri ile Kadıköy ve Saraçhane Beyaz Masa bürolarına; Üsküdar ve Eminönü meydanlarındaki Mobil BELNET otobüslerine teslim ederek kayıt işlemlerini tamamlamış olacaklar.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 23 farklı birimi her yıl olduğu gibi bu yıl da faaliyetlere katılarak izcilerin yemekten sağlığa, barınmadan temizliğe kadar her türlü ihtiyacını karşılayacak.

Her türlü haşereye karşı periyodik olarak ilaçlanan İBB Yaz İzci Kampı’nda oluşabilecek acil durumlara müdahale edebilmek için daimi olarak ambulans, doktor, sağlık ekibi ve itfaiye gibi acil müdahale ekipleri 24 saat boyunca aktif olarak görev yapacak.

İBB Yaz İzci Kampı’na; 2000, 2001, 2002, 2003, 2004 ve 2005 yıllarında doğan 10-15 yaş arası izci ve aday izciler katılabilirler.

İskelet Sistemi, İskelet Sisteminin Özellikleri ve Görevleri

İskelet sistemi nedir? Vücuttaki görevi ve özellikleri nelerdir?

mega man

Mega Man mobil cihazlara geliyor!

Herkesin severek oynadığı Mega Man, mobil cihazlardaki yerini alıyor. Peki Mega Man nedir?

Pokemon Go için yeni Pokemonlar geliyor!

Günümüzde oldukça popüler olan Pokemon Go oyunu için yeni Pokemonlar geliyor. Peki Pokemon Go nedir, nasıl oynanır?

Tiftik keçisi

Tiftik keçisi ve özellikleri

Tiftik keçisi nasıl bir hayvan türüdür? Türkiye’de tiftik keçisi yetiştiriciliği nerelerde yapılır?

ekvatoral iklim

Ekvatoral iklim ve özellikleri!

Ekvatoral iklim nedir, özellikleri nelerdir? Ekvatoral iklim nerelerde görünür?

süper mario run

Süper Mario Run geliyor!..

Süper Mario Run Iphone ve İpad kullanıcılarıyla buluşuyor!.. Peki Süper Mario nedir?

En son baktıklarımız

Gökkuşağı Dağları

Gökkuşağı Dağları nerede?

Görenlerin ilk bakışta gözlerine inanamadığı ve insana gerçek olmadığı izlenimi veren Gökkuşağı Dağları hangi ülkede?

ilginç bilgiler

Nadir bilinen ilginç bilgiler

Hayatınızda birçoğunu belki de ilk defa duyacağınız ilginç bilgileri sizin için bir araya getirdik…

hindistan cevizi

Neden hindistan cevizi yemeliyiz?

Hindistan cevizinin birçok faydası vardır. Peki faydaları nelerdir ve hindistan cevizi nasıl yenir?

Einstein’dan altın öğütler!

Albert Einstein’ın sözleri ve görüşlerinden, girişimcilik ile ilgili uygulanabilir çıkarımlar! 

ejder meyvesi

Ejder meyvesi nedir?

Ejder meyvesi ilginç yiyecekler arasında yer alıyor. Peki, bu meyvenin yararlarını biliyor musunuz?..

Çınar Ağacı ve özellikleri

Uzun ömürleri ve heybetli görünüşleri ile bilinen çınar ağaçlarının özellikleri nelerdir? Nerelerde yetişir? Kaç türü bulunur?