İlk çocuk hareket üssü; Muzipo!

Muzipo, hareketi çocukların hayatına sokuyor… Çocukların eğlenerek öğrenmelerini sağlayan Muzipo ve yapılan çalışmaları yakından tanımaya ne dersiniz?..

18 ay-12 yaş aralığındaki çocukların fiziksel gelişimine hareket eğitimi dersi ile katkıda bulunmak amacıyla hayata geçirilen Muzipo, yaratıcılıklarını artırıcı oyun ve atölye çalışmalarıyla da hem eğlendiriyor hem de her açıdan gelişimlerini sağlıyor.  Sadece çocuklara özel olan ve sayıları her geçen gün artan Muzipo Kids merkezlerinde çocuklar için katılabilecekleri grup aktiviteleri hatta doğum günü partileri organize ediliyor.

Peki neden hareket üzerine böyle bir merkez oluşturulmuş dersiniz? Bunun cevabı aslında çok net. İşleyen demir pas tutmaz! Hareket kalp ve damar hastalıkları, yüksek tansiyon, obezite ve diyabet gibi riskli durumlara karşı çocukları korur. Erken yaşlardan itibaren hareketi günlük hayatının bir parçası haline getiren çocuklar, yaşları ilerlediğinde de bu alışkanlıklarını sürdürebilir ve sağlıklarını koruma konusunda daha dikkatli davranabilirler.

muzipo-2_160515Hareket insan sağlığı için çok önemli, artık bunu hepimiz biliyoruz ama çocukların fiziksel aktivitelerde bulunmalarıyla kendilerine duydukları güven arasında güçlü bir ilişki olduğu da yapılan çalışmalarla kanıtlanmış durumda. Araştırmalar fiziksel olarak aktif olan çocukların kendilerine güvenlerinin ve akademik başarılarının daha yüksek olduğuna dikkat çekmekte.

Yaşlarına uygun ve eğlenceli fiziksel aktiviteler sayesinde çocuklar, vücutlarını kullanarak yapabileceklerinin farkına varır ve sınırlarını tanıyabilirler. Güvenli ve rekabet olmayan bir ortamda içlerinden geldiği gibi hareket eden çocuklar fiziksel becerilerini geliştirirken diğer çocukları izleyerek onlardan öğrenme fırsatı da bulurlar. Bir yandan denge, koordinasyon, esneklik, kuvvet ve dayanıklılık kazanırken bir yandan da vücutlarını daha etkin kullanabildikleri için de kendilerine güvenleri artar. Ayrıca Muzipo Kids merkezlerinde yaşıtlarıyla bir arada yaptıkları fiziksel aktiviteler sayesinde gruba uyum sağlama, kurallara uygun davranma, sırasını bekleme, paylaşma, saygılı olma ve arkadaşlık edinme gibi sosyal beceriler geliştirirler.

muzipo-3_160515Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur! Düzenli olarak fiziksel aktivitelerde bulunan çocukların akademik başarılarının arttığı, derslerine daha rahat dikkatlerini verebildikleri, daha sağlıklı ve kendine güvenen bireyler oldukları gözlemlenmektedir. Bu nedenle, anne babalara çocuklarının fiziksel aktivitelerde bulunması için fırsatlar sağlama sorumluluğu düşmektedir. Çocukların pasif bir şekilde televizyon veya bilgisayar karşısında geçirdiği süreyi azaltmak, egzersiz yapma zamanlarını artırmak oldukça önemlidir.

Muzipo’da konusunda profesyonel kişiler tarafından hazırlanmış hareket eğitimleri, 3-12 yaş aralığındaki çocukların fiziksel gelişimine katkıda bulunmak amacıyla yine konusunda uzman eğitmenler tarafından oyunlar eşliğinde verilmektedir.

Çocuklar Muzipo Kids’te oyunlar eşliğinde katıldıkları derslerde eğlenirken aynı zamanda denge, tırmanma, vücut koordinasyonu, sıçrama, duruş, kas kuvveti, dayanıklılık vb. becerilerini geliştirirler.

Çocukların zihinsel ve duygusal zeka gelişimleri için uzmanlar tarafından oluşturulmuş en uygun programlardan biri olan Muzipo Kids oyun ve atölye çalışmaları, her gelişlerinde farklı temalar ile uygulanarak çocuklara eğitimin ne kadar eğlenceli ve faydalı olduğunu aşılamaktadır.

muzipo-4_160515Her yaş grubuna özel olarak hazırlanmış Muzipo Kids oyun ve atölye çalışmaları ile yaratıcı drama, fen-deney ve sanat çalışmaları, müzik ve ritim, eğlenceli matematik ve İngilizce konuları harmanlanarak her gün farklı bir tema ile öğrenme daha zevkli bir hal alıyor.

Çocuklara özel bir kulüp olan Muzipo Kids’te; gezi, dış aktivite, ata binme, kültürel ziyaretler vb aktiviteler çocuklar, aileler ve eğitmenlerle birlikte planlanıyor. Çocuklar bu sayede istedikleri aktivitelere en sevdikleri eğitmenler ve arkadaşları ile katılma fırsatı buluyorlar.

İletişim

Osmanağa Mah. General Asım Gündüz Cad.
Ünertan İşm. No:35/4
Kadıköy – İstanbul
Tel: 0 (216) 338 77 11
www.muzipo.com

İskelet Sistemi, İskelet Sisteminin Özellikleri ve Görevleri

İskelet sistemi nedir? Vücuttaki görevi ve özellikleri nelerdir?

mega man

Mega Man mobil cihazlara geliyor!

Herkesin severek oynadığı Mega Man, mobil cihazlardaki yerini alıyor. Peki Mega Man nedir?

Pokemon Go için yeni Pokemonlar geliyor!

Günümüzde oldukça popüler olan Pokemon Go oyunu için yeni Pokemonlar geliyor. Peki Pokemon Go nedir, nasıl oynanır?

Tiftik keçisi

Tiftik keçisi ve özellikleri

Tiftik keçisi nasıl bir hayvan türüdür? Türkiye’de tiftik keçisi yetiştiriciliği nerelerde yapılır?

ekvatoral iklim

Ekvatoral iklim ve özellikleri!

Ekvatoral iklim nedir, özellikleri nelerdir? Ekvatoral iklim nerelerde görünür?

süper mario run

Süper Mario Run geliyor!..

Süper Mario Run Iphone ve İpad kullanıcılarıyla buluşuyor!.. Peki Süper Mario nedir?

En son baktıklarımız

Gökkuşağı Dağları

Gökkuşağı Dağları nerede?

Görenlerin ilk bakışta gözlerine inanamadığı ve insana gerçek olmadığı izlenimi veren Gökkuşağı Dağları hangi ülkede?

ilginç bilgiler

Nadir bilinen ilginç bilgiler

Hayatınızda birçoğunu belki de ilk defa duyacağınız ilginç bilgileri sizin için bir araya getirdik…

hindistan cevizi

Neden hindistan cevizi yemeliyiz?

Hindistan cevizinin birçok faydası vardır. Peki faydaları nelerdir ve hindistan cevizi nasıl yenir?

Einstein’dan altın öğütler!

Albert Einstein’ın sözleri ve görüşlerinden, girişimcilik ile ilgili uygulanabilir çıkarımlar! 

ejder meyvesi

Ejder meyvesi nedir?

Ejder meyvesi ilginç yiyecekler arasında yer alıyor. Peki, bu meyvenin yararlarını biliyor musunuz?..

Çınar Ağacı ve özellikleri

Uzun ömürleri ve heybetli görünüşleri ile bilinen çınar ağaçlarının özellikleri nelerdir? Nerelerde yetişir? Kaç türü bulunur?