etkinlikler

İstanbul’da çocuklarla yapılabilecek etkinlikler

Hepimizin hafta içindeki yorgunluğu, stresi ve birikmiş enerjiyi atmaya ihtiyacı vardır. Peki, İstanbul’da çocuklarla gidilebilecek mekanlar hangileri? Çocuklarla yapılabilecek etkinlikler neler?

Ailelerin çocuklarıyla geçirdikleri kaliteli zamanlar, çocukları fiziksel, duygusal, sosyal ve zihinsel olarak olumlu yönde etkiler. Hafta sonu bir alışveriş merkezine tıkılıp kalmaktansa, hem eğitici hem öğretici etkinliklere giderek ailecek eğlenebilirsiniz. Çocukların gelişimini olumlu yönde etkileyen aktiviteler gerçekleştirebilirsiniz.

İstanbul’da ailecek yapılabilecek etkinliklerden bazılarını sizin için derledik;

1) İstanbul Oyuncak Müzesi: Tüm aile bireylerinin kendinden bir şeyler bulacağı İstanbul Oyuncak Müzesi’nde, yetişkinler geçmişe giderken, bugünün çocukları ise geçmişin oyuncaklarını görme fırsatı yakalıyor. Müzede “Kitap ile Sohbet” gibi etkinliklerin yanı sıra boyama atölyeleri gibi aktivite alanları da bulunuyor. Tüm aile bireylerinin birlikte katılabileceği birçok farklı etkinlik de müze programında yer alıyor.

2) Xtrem Aventures: 14 ülkede varlığını sürdüren Xtrem Aventures, Türkiye’de de hizmete başladığı ilk günden beri maceranın adresi oldu. Hem yetişkinlere hem de çocuklara yönelik birçok farklı parkurun bulunduğu mekanda, tüm aile eğlenmek mümkün. Anne babalar, yetişkinler için düzenlenen parkurlarda vakit geçirirken, çocuklar kendi yaşlarına uygun parkurlarda eğlencenin tadını çıkarabilir. 4-8 yaş grubuna yönelik, 6 yaşından büyük ya da 120 cm’den uzun çocuklara yönelik oyun alanları da bulunuyor.

etkinlikler

3) Vialand Tema Parkı: Tüm ziyaretçilerine eğlence vadeden Vialand Tema Parkı’nda, farklı kültüleri yakından tanıma şansına erişebilirsiniz. Minik Kaşifler, insansı robotları görebilir, Sünger Bob ve Kaşif Dora ile macera dolu bir dünyayı keşfe çıkabilirler. Aileler ile birlikte dünyaca ünlü gösterileri ve alışılmışın dışındaki şovları izleyebilirler.

4) Legoland Discovery Centre İstanbul: Tüm aileye yönelik eğlenceli etkinliklerin yapıldığı bir diğer adres ise Legoland Discovery Centre İstanbul. 3-10 yaş arasındaki çocuklarla gidilebilecek ideal bir eğlence merkezi. Mekanda, oyun alanları, sinema ve geziler dışında başka birçok etkinlik de bulunuyor.

5) Kitchen Creates: Tüm anne babaları ve çocukları mutfağa alalım! Çocuklar kadar yetişkinlerin de kullanabileceği geniş bir mutfakta yemek kültürüne ilgi duyan herkes yemek yapabilir. Mekanda, özel eğitime ilgi duyan çocuklar için de eğitim seçeneği bulunuyor. Yaratıcılıklarını her yönüyle mutfağa yansıtabilecekleri bu etkinlik, sağlıklı beslenmenin önemine dikkat çekmesi açısından da önemli.

6) Beden Atölyesi: “Ağaç yaşken eğilir” atasözünden yola çıkarak, çocuklara erken yaşta spor disiplini kazandırmayı amaçlayan Beden Atölyesi, tüm aile bireylerine yönelik etkinlikler düzenliyor. Çocuklar için cimnastik, dans, paten, karate-do gibi spor seçenkleri bulunuyor. Yetişkinler ise burada pilates, trx training ve başka grup derslerine katılabilirler. Ayrıca mekanda, çocuklar için doğum günü etkinlikleri de düzenleniyor.

7) Med Akademi: Çocukların erken yaşta ilkyardımla tanışması için harika bir fırsat. Tüm aile bireylerinin katılımına açık bu etkinlik, çocuklara, herhangi bir kaza durumunda ne yapması gerektiğini öğretiyor. Çocuklar, acil durumlarda kontrolü elden bırakmadan yapılması gereken adımları uygulamalı olarak öğreniyorlar. Etkinliğin sonunda çocuklara, bu eğitime katıldıkları için bir belge de veriliyor.

etkinlikler

8) Muzipo Kids: Mekanda, çeşitli atölye çalışmaları, ebeveynli oyun grupları, eğlenceli ödev saati gibi etkinlikler bulunuyor. Çocukları teknoloji bağımlılığından uzak tutmak ve kendi yaş grupları ile sosyalleşmesini sağlamak amacıyla gerçekleştirilen bu etkinlikler 18 aydan 12 yaşa kadar çocukların katılımına açık. Yetişkinler için ise çocuk yetiştirme seminerleri bulunuyor.

9) Tema Kids: Gelişim ve beceri kazandırma merkezi olan Tema Kids, her çocuğun potansiyelini ortaya çıkartmayı amaçlıyor. 0-12 yaş grubu çocuklarına yönelik mekan içi ve mekan dışı etkinlikler yer alıyor. Müzik, dans, doğa sporları gibi eğitimlerin yanı sıra anne çocuk atölyeleri de bulunuyor.

10) Hassas Anne Etkinlik Merkezi: Oyun grupları, davetler, partiler gibi birçok aktivite gerçekleştirilebilen bu etkinlik merkezinde, çocuklar, anne ve babalarıyla birlikte serbest oyun oynayabiliyorlar. Tüm aile bireylerinin katılımına açık olan mekan, çocuğun gelişimini olumlu yönde etkilemeyi amaçlıyor.

11) KidZania İstanbul: 4-14 yaş arasındaki çocukların katılımına açık olan KidZania, güvenli bir ortamda, yetişkinlerin dünyasına giriyorlar. Yetişkinlerin dünyasındaki meslekleri ve etkinlikleri deneyimleme şansını elde ediyorlar. KidZania, çocuklara, istedikleri mesleği oynama imkanı sağlıyor. Burada geçerli olan tek para birimi ise KidZos.

12) KidzMondo: Türkiye’nin ilk çocuk şehri olarak adını duyuran KidzMondo, çocukların istedikleri meslek gruplarını deneyimlemesine olanak sağlıyor. Çalışmalarının karşılığında sadece KidzMondo’da geçerli bir para kazanan çocuklar, bunu KidzMondo şehri içinde istedikleri gibi kullanabiliyorlar. İtfaiyeci, polis, doktor, bankacı, aşçı vb.. birçok mesleği bu şehirde yapabiliyorlar. Aileler de çocuklarının yanında bulunabiliyorlar.

Bu sayfada tanıttığımız etkinlikler, Kidsfoni sitesinde çok özel fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Sadece çocuklara yönelik aktivitilere ulaşabileceğiniz Kidsfoni’de, bu etkinliklerin indirimli biletlerini bulabilirsiniz. Hafta sonu ne yapacağını kara kara düşünmeyin, kidsfoni’de her türden ilgi alanına yönelik birçok etkinlik bulunuyor. Tüm aile bireylerinin katılımına açık olan bu etkinlikler ile ailecek kaliteli zaman geçirebilirsiniz.

İskelet Sistemi, İskelet Sisteminin Özellikleri ve Görevleri

İskelet sistemi nedir? Vücuttaki görevi ve özellikleri nelerdir?

mega man

Mega Man mobil cihazlara geliyor!

Herkesin severek oynadığı Mega Man, mobil cihazlardaki yerini alıyor. Peki Mega Man nedir?

Pokemon Go için yeni Pokemonlar geliyor!

Günümüzde oldukça popüler olan Pokemon Go oyunu için yeni Pokemonlar geliyor. Peki Pokemon Go nedir, nasıl oynanır?

Tiftik keçisi

Tiftik keçisi ve özellikleri

Tiftik keçisi nasıl bir hayvan türüdür? Türkiye’de tiftik keçisi yetiştiriciliği nerelerde yapılır?

ekvatoral iklim

Ekvatoral iklim ve özellikleri!

Ekvatoral iklim nedir, özellikleri nelerdir? Ekvatoral iklim nerelerde görünür?

süper mario run

Süper Mario Run geliyor!..

Süper Mario Run Iphone ve İpad kullanıcılarıyla buluşuyor!.. Peki Süper Mario nedir?

En son baktıklarımız

Gökkuşağı Dağları

Gökkuşağı Dağları nerede?

Görenlerin ilk bakışta gözlerine inanamadığı ve insana gerçek olmadığı izlenimi veren Gökkuşağı Dağları hangi ülkede?

ilginç bilgiler

Nadir bilinen ilginç bilgiler

Hayatınızda birçoğunu belki de ilk defa duyacağınız ilginç bilgileri sizin için bir araya getirdik…

hindistan cevizi

Neden hindistan cevizi yemeliyiz?

Hindistan cevizinin birçok faydası vardır. Peki faydaları nelerdir ve hindistan cevizi nasıl yenir?

Einstein’dan altın öğütler!

Albert Einstein’ın sözleri ve görüşlerinden, girişimcilik ile ilgili uygulanabilir çıkarımlar! 

ejder meyvesi

Ejder meyvesi nedir?

Ejder meyvesi ilginç yiyecekler arasında yer alıyor. Peki, bu meyvenin yararlarını biliyor musunuz?..

Çınar Ağacı ve özellikleri

Uzun ömürleri ve heybetli görünüşleri ile bilinen çınar ağaçlarının özellikleri nelerdir? Nerelerde yetişir? Kaç türü bulunur?