İşte yaz için kitap önerileri!

Yaz tatilini kitap okuyarak eğlenceli hale getirebilirsiniz. İşte sizi bilgilendirirken eğlendirecek kitaplar…

Kitap okumanın gelişimimiz üzerinde ne kadar olumlu bir etkiye sahip olduğunu hepimiz biliyoruz. Bunun için boş zamanlarınızı olabildiğince kitap okuyarak geçirmelisiniz.

Okulların kapanmasına ve kocaman bir tatile çok az kaldı. Yaz tatilini hem kitap okuyarak hem de tatil yaparak geçirebilirsiniz. Ben sıkılıyorum kitap okuyamam diyorsanız bile aşağıda sizin için derlediğimiz kitaplara göz atmadan geçmeyin deriz. Birbirinden eğlenceli bu kitaplardan biri mutlaka hoşunuza gidecektir… İşte sizlere macera dolu, zamanın nasıl geçtiğini anlamayacağınız kitap önerileri…

betonlar_cicek_acsaBetonlar Çiçek Açsa

Biz hayatı ve doğayı seven çocuklarız. Sevmenin yetmediğini, sevgiye emek vermemiz gerektiğini biliyoruz. Bencilce doğayı yok eden nesillere inat, soğuk beton binaların arasında kaybolmuş çocukluklar yaşamak istemiyoruz.

Mavi yeşil bir dünya için şimdi el ele verme, ellerimizi toprakla kirletme ve beton binaların arasında görmek istediğimiz ağaçları yetiştirme zamanı… Biz çocuklar dünyayı seviyoruz. Toprağı bereketli, gökyüzünü mavi ve doğayı yeşil istiyoruz.

Biz üstümüze düşeni yapmaya hazırız. İnsanlığa hayat veren dünyaya ve doğaya borcumuzu onu koruyarak ödeyeceğiz. Çünkü, biz çocuklar “Betonların Çiçek Açtığı” bir dünyayı hak ediyoruz…

 

 

tehlikeTehlikenin Nefesi

Birbirini hiç tanımayan iki çocuğun tren garında başlayan soluksuz maceralarına hazır mısınız? Çevresindeki herkes, Salih’in sakin, çalışkan, uysal, ailesinin sözünden çıkmayan, hayalleriyle değil elindekilerle yaşayan bir çocuk olduğunu düşünüyordu. Ne oldu da Salih bu kadar değişti? Neden kaçıyor? Kimden korkuyor? Tek başına hiç bilmediği bu sokaklarda ne işi var?

Ali, sadece kendine değil herkese kızgındı. Yaptığı ne kadar doğru olursa olsun, ucundan kıyısından bu pisliğe o da bulaşmıştı. Ve şimdi nasıl temizleneceğini bilmiyordu. Kime söylerse söylesin ona inanmayacaklardı, sonuçta o bir çocuktu… Ailesinin yıllardır ölümü göze alma pahasına sakladığı sırrı, ilk kez dillendirecekti Ali, üstelik hiç tanımadığı bir çocuğa.

 

citlembik_kiz_Çitlembik Kız

Hayatı bütün enerjisi ile yaşayan bir çocuk, Çitlembik Kız. Adının hakkını veriyor. Yerinde duramayan, macera kovalayan, hayaller kuran, kırılan hayallerinin yerine yenilerini bulan, inatçı, dik başlı ama sevecen.

İçi içine sığmayan bir dünyada, her çocuğun özlemini çektiği bir çocukluğu özgürce yaşıyor. Ergenlikle çocukluk arasında olduğu bu yıllarda yaşadığı olaylar ona sevgiyi, emek vermeyi, insan olmayı, merhameti öğretiyor.

Yaşadıklarıyla güçlenirken aynı zamanda kaybetmenin insana kattığı değerleri anlıyor. İçinde “canavar” bir çocukluk taşımaya devam etse bile, insanın diğer tarafı yaşadıklarıyla mutlaka büyüyor.

zaman_tutsaklariZaman Tutsakları

Rauf bir yandan zamanda tutsak kalırken diğer yandan yeni türeyen hologramlarla mücadele ediyor. Ve böylece yeni bir maceranın kapıları aralanıyor…

Almıla Aydın, hologramların boy gösterdiği, zaman makinesiyle yolculukların yapıldığı Rauf 2125’ler Kulübü/Zaman Tutsakları serisinde çocukların hayal gücüne seslenirken bir yandan da sokakta oyun oynayan sıkı dostlukları anlatıyor!


zeplin_teyzenin_yildizlariZeplin Teyze’nin Yıldızları

“Şımarık Puhpuh, geçen hafta, “Çüş, çüşşş!” diyerek girmişti kapıdan. Gidene kadar da çüşleyip durmuştu. Dayanamayıp, “Hayrola, eşekler mi var burada?” demiştim. Yüzüme bakıp sırıtmıştı. Bu hafta da çüşlerse canına okuyacağım onun. Umarım çüşler!

“İşler umduğum gibi gitmedi. Ben Puhpuh’u pataklamayı düşünürken, o benim Kahramanım oldu. Ağlarını Gıcık bir milyoncuyla ören çılgın yaz tatilimin en matrak anısını ona borçluyum. Yalnız ona mı?

Bir de Zeplin Teyze’nin Yıldızları var! Siz bu kitabı okurken, ben Zeplin Teyze’nin sözünü ettiği o kırk fırın ekmeği yemeye gideceğim. Rengârenk yıldız tozlarına bulanmak istiyorsanız siz de gelin arkamdan. Islık çalmayı da unutmayın!”

Kitap okuma alışkanlığı nasıl kazanılır?

 

İskelet Sistemi, İskelet Sisteminin Özellikleri ve Görevleri

İskelet sistemi nedir? Vücuttaki görevi ve özellikleri nelerdir?

mega man

Mega Man mobil cihazlara geliyor!

Herkesin severek oynadığı Mega Man, mobil cihazlardaki yerini alıyor. Peki Mega Man nedir?

Pokemon Go için yeni Pokemonlar geliyor!

Günümüzde oldukça popüler olan Pokemon Go oyunu için yeni Pokemonlar geliyor. Peki Pokemon Go nedir, nasıl oynanır?

Tiftik keçisi

Tiftik keçisi ve özellikleri

Tiftik keçisi nasıl bir hayvan türüdür? Türkiye’de tiftik keçisi yetiştiriciliği nerelerde yapılır?

ekvatoral iklim

Ekvatoral iklim ve özellikleri!

Ekvatoral iklim nedir, özellikleri nelerdir? Ekvatoral iklim nerelerde görünür?

süper mario run

Süper Mario Run geliyor!..

Süper Mario Run Iphone ve İpad kullanıcılarıyla buluşuyor!.. Peki Süper Mario nedir?

En son baktıklarımız

Gökkuşağı Dağları

Gökkuşağı Dağları nerede?

Görenlerin ilk bakışta gözlerine inanamadığı ve insana gerçek olmadığı izlenimi veren Gökkuşağı Dağları hangi ülkede?

ilginç bilgiler

Nadir bilinen ilginç bilgiler

Hayatınızda birçoğunu belki de ilk defa duyacağınız ilginç bilgileri sizin için bir araya getirdik…

hindistan cevizi

Neden hindistan cevizi yemeliyiz?

Hindistan cevizinin birçok faydası vardır. Peki faydaları nelerdir ve hindistan cevizi nasıl yenir?

Einstein’dan altın öğütler!

Albert Einstein’ın sözleri ve görüşlerinden, girişimcilik ile ilgili uygulanabilir çıkarımlar! 

ejder meyvesi

Ejder meyvesi nedir?

Ejder meyvesi ilginç yiyecekler arasında yer alıyor. Peki, bu meyvenin yararlarını biliyor musunuz?..

Çınar Ağacı ve özellikleri

Uzun ömürleri ve heybetli görünüşleri ile bilinen çınar ağaçlarının özellikleri nelerdir? Nerelerde yetişir? Kaç türü bulunur?