İyon nedir? İyonize su nedir?

İyonize su, dünyayı hidrokarbonların ve petrokimyasalların neden olduğu kirlilikten temizleyebilir. Aynı şekilde vücudu da!.. Nasıl mı?..

 

İyon nedir?

Elektrik yüklü atom ya da moleküle iyon denir. Elektrik yüklü olmak, elektron ve proton sayılarının eşit olmamasıdır. İyonlar genellikle çözelti şeklinde karşımıza çıkar.

Bir atom ya da molekülde elektron sayısı proton sayısından daha fazla ise kendisi (-) eksi yüklü ve (+) artı elektrik yüküne doğru hareket eden iyon ya da anyon adını alır.

Vücudumuzdaki tüm biyokimyasal aktiviteler iyonların taşıdığı elektrik yükleri nedeniyle doğan enerji hareketleridir. Beynimizin hormonları iyonize hareketlerde bulunur. Sinir hücrelerimiz arasındaki elektriksel bilgi iyonlar ile iletilir. Kas hücrelerimiz elektriksel komutları iyonlar üzerinden alırlar. Kalp kaslarımızın hareketleri için iyonlar görev yapar.

iyonizesu1_1205

 

 

İyonize su nedir?

İçtiğimiz normal suda her 10.000.000’inci su molekülü kendiliğinden iyonize olur. On milyarda bir su molekülünde hidrojen atomlarından birisi, elektronunu bırakarak artı iyon şekline dönüşür. Bu su molekülünde artık iki yerine yalnızca bir hidrojen atomu ve fazla bir elektron kalmıştır. OH- hidroksil iyonuna dönüşmüştür. OH- bir elektron fazlası olan iyonize su molekülüdür. Çünkü kaybettiği hidrojen, elektronunu burada bırakarak fakir bir proton olarak ayrılmış, gittiği yeri asidik hale getirmiştir. Elektronu fazla olan bu su molekülü bazik yani alkalidir. Alkali molekül elektron bağışlayıcısıdır. Elektron hediye etmek ister. Elektronu eksik minerallere yapışır.

 

 

 

iyonizesu2_1205İyonize suyun özelikleri:

1) İyonize su hexagonal (altıgen) şekillidir (kar tanesi gibi). Dünyada içilebilecek en sağlıklı içme suyu olarak görülmektedir.
2) İyonize su canlı sudur. Suda bulunan elektronlar ya sağa yada sola doğru dönerler. Eğer elektronlar hızlı biçimde sola doğru dönüyorlarsa bu o suyun canlı ve hayatta olduğunun bir göstergesidir. Sadece iyonize su bu kaliteye sahip bir sudur.
3) İyonize su düşük yüzey direncine sahip yegane sudur. Bu durum suyun ve gıdaların vücut tarafından çok daha iyi emilmesine yardımcı olur.
4) İyonize su çok yüksek bir alkali pH düzeyine sahiptir. Diğer sulardan 100 ila 1000 kat daha fazla alkalidir. Alkali su vücutta oluşan asidi bedenden uzaklaştırır ve alkali düzeyini artırarak hastalıkları ve hastalıkları oluşturan nedenleri minimize eder.
5) İyonize su süper iletim içeriklerine sahiptir. Sadece iyonize su elektrik yükünü taşıyabilir ve bu durum suya canlılık veren bir yapının oluşmasına neden olur.
6) Büyük su molekül kümelerine sahip sular hücrelerdeki su kanallarından geçip hücreye nüfuz edemezler. Bu durumun tam aksine küçük su molekül kümelerine sahip sular hücrelerdeki su kanallarından geçmek kaydı ile hücreye nüfuz ederler ve hücre temizlenmesini sağlarlar.
7) Bir bardak iyonize suda milyonlarca Hydroxyl iyonu mevcuttur. İyonize suyun haricindeki hiçbir su bu yapıya sahip değildir. Hydroxyl iyonları kanser oluşturan sebepleri ve yıkıcı serbest radikalleri ‘nötralize’ eden iyonlardır.
8) İyonize su oksijen ve hidrojen molekül açısını artırmak kaydı ile bedenin oksijenlenmesini sağlar.
9) İyonize su pozitif polariteye sahiptir. Diğer suların tamamına yakını negatif polariteye sahiptirler. Sadece pozitif polariteye sahip su hücresel düzeyde toksinleri bağlayarak vücudun arınmasını sağlar.

 

iyonizesu4_1205İyonize su, çevre kirliliğine neden olan hidrokarbonları saniyeler içinde besin yapı taşlarına ve aminoasitlere (proteinleri oluşturan temel yapı taşları) dönüştürür. İnorganik atıkları ise kuşatarak çevreye zararsız hale getirir.

 

İçilebilen ‘iyonize su’ farklı şekillerde formülüze edilerek aşağıdaki çevre sorunlarında kullanılıyor:

 

– Kirlenmiş göl ve akarsuların temizlenmesi,

– Kanalizasyon sularının temizlenerek yeniden kullanılabilir hale getirilmesi.

– Orman yangınlarının söndürülmesi,

– Petrol yangınlarının söndürülmesi, (Karşılaştığı tüm petrol ürünlerini proteine çeviririr. Beyaz bir jel haline gelen petrol ürünleri yanma özelliğini kaybeder.)

– Petrol ürünlerinin neden olduğu kirliliğin temizlenmesi (toprakta ve suda)

– Çölleşmiş, kirlenmiş ya da tuzlanmış toprakların yeniden tarım yapılabilir hale getirilmesi,

– Karayollarında ve havacılıkta buzlanmanın önlenmesinde, (Bu sayede tuz ve azotlu solüsyonların kullanımına gerek kalmıyor)

Radyoaktif kirliliğin temizlemesinde,

– Şehir çöplüklerinin organik gübre haline getirilmesinde,

Ekolojik deterjan üretiminde, (Temizleme özelliğinden ötürü deterjan ve sabun kullanımına gerek bırakmıyor. Kimyasal temizleyiciler çevre kirliliğinde en büyük etkenlerin başında. )

– Hava kirliliğininin önlenmesinde ve temizlenmesinde, (Baca gazlarını temizlediği gibi, havada bulunan zehirli gazları da etkisizleştiriyor)

– Süper iletken ve yalıtkan olarak, (Elektriği bakırdan daha az kayıpla iletiyor. Ancak enerji olan suya elimizi soktuğumuzda yalıtma özelliğiyle çarpılmayı önlüyor.)

– Topraksız tarımda, (Bitkilerde mikroorganizmaların neden olduğu hastalıkları önlüyor ve daha iyi gelişmelerini sağlıyor.)

– Sebze ve meyvelerin zirai ilaç kalıntılarından ve radyasyondan arındırılmasında…

iyonizesu3_1205

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İskelet Sistemi, İskelet Sisteminin Özellikleri ve Görevleri

İskelet sistemi nedir? Vücuttaki görevi ve özellikleri nelerdir?

mega man

Mega Man mobil cihazlara geliyor!

Herkesin severek oynadığı Mega Man, mobil cihazlardaki yerini alıyor. Peki Mega Man nedir?

Pokemon Go için yeni Pokemonlar geliyor!

Günümüzde oldukça popüler olan Pokemon Go oyunu için yeni Pokemonlar geliyor. Peki Pokemon Go nedir, nasıl oynanır?

Tiftik keçisi

Tiftik keçisi ve özellikleri

Tiftik keçisi nasıl bir hayvan türüdür? Türkiye’de tiftik keçisi yetiştiriciliği nerelerde yapılır?

ekvatoral iklim

Ekvatoral iklim ve özellikleri!

Ekvatoral iklim nedir, özellikleri nelerdir? Ekvatoral iklim nerelerde görünür?

süper mario run

Süper Mario Run geliyor!..

Süper Mario Run Iphone ve İpad kullanıcılarıyla buluşuyor!.. Peki Süper Mario nedir?

En son baktıklarımız

Gökkuşağı Dağları

Gökkuşağı Dağları nerede?

Görenlerin ilk bakışta gözlerine inanamadığı ve insana gerçek olmadığı izlenimi veren Gökkuşağı Dağları hangi ülkede?

ilginç bilgiler

Nadir bilinen ilginç bilgiler

Hayatınızda birçoğunu belki de ilk defa duyacağınız ilginç bilgileri sizin için bir araya getirdik…

hindistan cevizi

Neden hindistan cevizi yemeliyiz?

Hindistan cevizinin birçok faydası vardır. Peki faydaları nelerdir ve hindistan cevizi nasıl yenir?

Einstein’dan altın öğütler!

Albert Einstein’ın sözleri ve görüşlerinden, girişimcilik ile ilgili uygulanabilir çıkarımlar! 

ejder meyvesi

Ejder meyvesi nedir?

Ejder meyvesi ilginç yiyecekler arasında yer alıyor. Peki, bu meyvenin yararlarını biliyor musunuz?..

Çınar Ağacı ve özellikleri

Uzun ömürleri ve heybetli görünüşleri ile bilinen çınar ağaçlarının özellikleri nelerdir? Nerelerde yetişir? Kaç türü bulunur?