Kedi Malzemeleri

Kediler, hiç şüphesiz ki evinizde büyük bir gönül rahatlığıyla bakabileceğiz hayvanlardır. Evinde kedi bakmak isteyen çok sayıda kişi için kedi malzemeleri ve fiyatları son derece büyük bir önem teşkil etmektedir. Kum kabı almanız gereksinim duyulan en önemli malzemelerden bir tanesidir. İsterseniz bu kum kaplarını açık yahut kapalı modellerini alabilirsiniz fakat size önerimiz kapalı kum bakı almanızdır. Çünkü kapalı kum kapları dışarıya kumun dağılmasını önleyecek hem daha sağlıklı bir ortam sunacaktır. Kapalı kum kabına kediniz yavru ise alışacaktır fakat kediniz yavru değil genç ay da erişkin bir kedi ise o süre kum kabının ağzını şu demek oluyor ki kapağını bir süre arka tarafa doğru bantlamak isteyebilirsiniz. Kum kabının yeri de çok önemlidir. Kum kabı kedinizin ihtiyacını gördüğü vakit hem bir tek kalabileceği bununla beraber rahatça görebileceği bir yer olmalıdır.

Kedi malzemeleri en ucuz halleri ile birçok yerde satışa sunulsa da, kedilerin de sağlıklı bir yaşam sürebilmeleri için kaliteli ürünlere ihtiyacı vardır. Kum çeşitleri piyasada oldukça fazladır isterseniz düzgüsel kumlardan alabilirsiniz fakat gene bizim önerimiz kristal olan kum çeşitlerinden birini tercih etmenizdir. Bunun sebebi kristal kumlar kokuyu çok daha hızlı emerler ve bundan dolayı öteki kumlara bakılırsa çok daha çok tercih edilirler. İstediğiniz kum küreğini almamalısınız çünkü alacağınız kum küreği seçtiğiniz kum türüne bağlı olarak değişmelidir. Seçtiğiniz kuma uygun olmayan kum kürekleri belli bir süre derhal ondan sonrasında kullanımı zor hale gelecektir.  Çünkü bir tanesi ile yiyecek ve su verirken diğerlerinin hijyenini sağlayabilir şu demek oluyor ki yıkama ve temizleme işlemlerini yapabilirisiniz. Birincisi mama ve su kaplarının cam veya seramik olmalarıdır. Çünkü cam ve seramik öteki malzemelere nazaran çok daha hijyenik ve temizlemesi daha kolaydır. İkinci önemli nokta ise mama ve su kaplarının ne olursa olsun kum kabına yakın olmamalarıdır.

Kedi Malzemeleri 1

Kedi bakım malzemeleri arasında yer alan ve kedinizin eve ait olduğunu hissettiren bir diğer ürün ise, oyuncakları olmaktadır. Kediniz büyüyecek ve ergen bir hale vardığında taşıma kutusuna sığmayacaktır. Bu gibi sebeplerden dolayı da kedinizin cinsine ve boyutuna göre bir taşıma kabı almanız son derece büyük bir öneme sahip olmaktadır. Kedinizin sevmiş olduğunuz her şeyi hatta mobilyaları dahi tırmalamasını istemiyorsanız kedinize alabileceğiniz en güzel ödül tırmalama tahtasıdır. Çok sayıda çeşit tırmalama tahtası vardır o yüzden bu aşamada sizin arzu ettiğiniz her hangi bir çeşidi olabilir fakat önemli olan tırmalama tahtasının senelerce dayanabilecek kadar sağlam ve dayanıklı olmasıdır.

Kedi Malzemeleri 2

Tırmalama tahtasına kediniz derhal alışamayabilir önemli olan sizin sabır ve sevginizi ona göstermeniz onu tırmalama tahtasına alıştırmanızdır. Tırmalama tahtası ile birlikte, kediler artık evin başka herhangi bir yerini tırmalamaz ve bu da aileler için son derece önemlidir. Seçeceğiniz kedi maması öncelikle kedinizin cinsine ve yaşına bakılırsa uygun olan bir mama türü olmalıdır. Bu konudaki doğru tercihi yapabilmeniz düzgüsel olarak veterineriniz ile görüşmeniz ve en uygun mamayı önermesini istemeniz gerekmektedir.

Kedi Malzemeleri 3

Mümkünse ona avcılık içgüdüsünü tetikleyeceğiniz oyuncak almaya çalışın. Kediniz ile gün içinde bu oyuncaklar ile birlikte oynamayı dikkatsizlik etmeyin. Özellikle tüy dökme sorununu nerede ise yok eden şey kedinizin tüylerini tertipli aralıklar ile fırçalamaktır. Kedinizin tüylerini fırçalamak hem kedinizin hoşuna gidecek, hem tüy dökme sorununu derhal yok edecek bununla beraber kedinize çok güzel bakımlı tüyler olmasını sağlayacaktır.

İskelet Sistemi, İskelet Sisteminin Özellikleri ve Görevleri

İskelet sistemi nedir? Vücuttaki görevi ve özellikleri nelerdir?

mega man

Mega Man mobil cihazlara geliyor!

Herkesin severek oynadığı Mega Man, mobil cihazlardaki yerini alıyor. Peki Mega Man nedir?

Pokemon Go için yeni Pokemonlar geliyor!

Günümüzde oldukça popüler olan Pokemon Go oyunu için yeni Pokemonlar geliyor. Peki Pokemon Go nedir, nasıl oynanır?

Tiftik keçisi

Tiftik keçisi ve özellikleri

Tiftik keçisi nasıl bir hayvan türüdür? Türkiye’de tiftik keçisi yetiştiriciliği nerelerde yapılır?

ekvatoral iklim

Ekvatoral iklim ve özellikleri!

Ekvatoral iklim nedir, özellikleri nelerdir? Ekvatoral iklim nerelerde görünür?

süper mario run

Süper Mario Run geliyor!..

Süper Mario Run Iphone ve İpad kullanıcılarıyla buluşuyor!.. Peki Süper Mario nedir?

En son baktıklarımız

Gökkuşağı Dağları

Gökkuşağı Dağları nerede?

Görenlerin ilk bakışta gözlerine inanamadığı ve insana gerçek olmadığı izlenimi veren Gökkuşağı Dağları hangi ülkede?

ilginç bilgiler

Nadir bilinen ilginç bilgiler

Hayatınızda birçoğunu belki de ilk defa duyacağınız ilginç bilgileri sizin için bir araya getirdik…

hindistan cevizi

Neden hindistan cevizi yemeliyiz?

Hindistan cevizinin birçok faydası vardır. Peki faydaları nelerdir ve hindistan cevizi nasıl yenir?

Einstein’dan altın öğütler!

Albert Einstein’ın sözleri ve görüşlerinden, girişimcilik ile ilgili uygulanabilir çıkarımlar! 

ejder meyvesi

Ejder meyvesi nedir?

Ejder meyvesi ilginç yiyecekler arasında yer alıyor. Peki, bu meyvenin yararlarını biliyor musunuz?..

Çınar Ağacı ve özellikleri

Uzun ömürleri ve heybetli görünüşleri ile bilinen çınar ağaçlarının özellikleri nelerdir? Nerelerde yetişir? Kaç türü bulunur?