Kedi Tuvalet Eğitimleri

Kedilerin genel olarak sorunlu bir Wc eğitim süreçleri olmaz, tuvaletlerini nereye ve iyi mi yapacaklarını annelerini izleyerek öğrenebilirler. Dikkatsizlik etmeyin ki kediler hayatlarının ilk 3 haftasında tuvaletlerini kendileri yapması olanaksız, bunun için karın ve makat bölgelerinin ovalanmasıyla wcye çıkarılmaya ihtiyaç duyarlar, anne kedi onlara her yiyecek sonrası bu bakımı yapar. Öteki aksesuarlar minik kedinizin korkmasına ve başka yere tuvaletini yapmasına niçin olabilir. Bütün bunların yanı sıra kedi severler, kedi tuvalet eğitimi nasıl verilir? Sorusunu sıklıkla yöneltmeye devam etmektedir.

Yavru kedi tuvalet eğitimi konusunda ilk olarak kedi kumu seçimine önem verilmesi gerekmektedir. Çok sayıda kedi kumu seçidir bulunmakta, her birinin avantajları ve dezavantajları var. Çok sayıda kedi sahibi topaklaşan kedi kumunu tercih eder çünkü topaklaşan dışkıyı tertipli bir halde toplarsanız tüm kumu değiştirmeden uzun bir süre bu kumu kullanabilirsiniz, bunun haricinde emici kumlar ve silika kumlarda size uygun olabilir, kısacası her gün kum temizlerim diyorsanız topaklaşan kum ve silika kum size uygundur. Ek olarak kedinizin de kumu burun kıvırmaması gerekiyor, öncelikle bir kum alıp edinim edelim bakalım minik yavru kedimiz hangi kumu sevecek. Kediciğinizin özel bir alan olarak görebileceği bir yer seçmelisiniz, neticede onlarda bu durumda bir tek kalmak isterler, hepimiz şeklinde onlarında özel yaşamı vardır. Ek olarak bu yer ilerleyen dönemde de kedinizin devamlı hafızasında duracak olan Wc olacaktır bundan dolayı ilk kum yerini seçerken özenle seçin.

Kedi Tuvalet Eğitimleri 1

Genel olarak tüm yavru kedilerin doğal içgüdüleri yardımıyla bir tek kumun nerede bulunmuş bulunduğunu öğrenerek, Wc alışkanlığı edinirler. Kediniz eve gelir gelmez ona derhal bu alışkanlığı edindirmeliyiz. Yavru kedinizi nazikçe kumun üzerine taşıyıp oraya bırakınız. Elinizle temiz kumu karışmasını sağlayarak onun da kumu karışmasını sağlamayınız, daha sonra oradan uzaklaşıp kedinize sakin bir ortam sağlayın. Kumun yerini gösterdikten derhal sonrasında kedinize mama ve su veriniz. 15-20 dakika ondan sonrasında yine kedinizi nazikçe taşıyarak kumun üstüne bırakınız. Eğer kediniz hala kumu kullanmadıysa, 2 saat ondan sonrasında gene deneyiniz. Gün boyu kedinizi kumu kullanmaya teşvik ediniz.

Kedi Tuvalet Eğitimleri 2

Kediniz Wc eğitimini alırken yaşadığı bölgeyi ona gösterin, çok büyük bir ev kediniz için öğrenmesi zor bir alan olacaktır, o yüzden mümkünse kedinizi kısıtlı bir alanda tutun bu şekilde kumun nerede bulunmuş olduğunu öğrenerek bir davranış haline getirecektir, aksi takdirde yeni geldiği ortamı bilmediği için kumun nerede bulunmuş bulunduğunu unutabilir. İlk günlerde kedinizi kumla beraber aynı odada tutun, eğer dışarı çıkmanız ya da onu bir tek bırakmanız gerekiyorsa kumuyla birlikte bir tek bırakın. Kumun bulunmuş olduğu odada, mama, su ve rahat uyunabilecek bir yer ayarlayın. Kumu sık sık paklayın, yavru kediler erişkin kedilere bakılırsa daha hassastır, temiz kumu daha rahat kullanacaklardır. Kediniz artık kumu kullanmaya başladıysa ve Wc alışkanlığı edindiğine inanıyorsanız artık tüm evi kedinize açabilirsiniz. Şefkatli yeni dostunuz tüm yaşam alanını keşfetmek için sabırsızlanıyor.

Kedi Tuvalet Eğitimleri 3

Kedi tuvalet eğitimi seti, kedi bakmaya henüz başlayan kişiler için oldukça avantajlı olmaktadır. Kediniz eğer başka bir yere idrar bıraktıysa onu sağlıklı bir koku gidericiyle silin aksi takdirde kediniz oraya tuvaleti meydana getirmeye devam edebilir. Eğer kedinizi kumdan kaçarken görürseniz onu nazikçe tutup gene kuma koyunuz. Farklı kumları deneyin, öteki kedi sahiplerine danışarak kediniz için en uygun kumu bulabilirsiniz. Bazı kumlar çok kalitesizdir, bu kumlar kedinizin patisine yapıştığı için kediniz kullanmak istemeyebilir.

İskelet Sistemi, İskelet Sisteminin Özellikleri ve Görevleri

İskelet sistemi nedir? Vücuttaki görevi ve özellikleri nelerdir?

mega man

Mega Man mobil cihazlara geliyor!

Herkesin severek oynadığı Mega Man, mobil cihazlardaki yerini alıyor. Peki Mega Man nedir?

Pokemon Go için yeni Pokemonlar geliyor!

Günümüzde oldukça popüler olan Pokemon Go oyunu için yeni Pokemonlar geliyor. Peki Pokemon Go nedir, nasıl oynanır?

Tiftik keçisi

Tiftik keçisi ve özellikleri

Tiftik keçisi nasıl bir hayvan türüdür? Türkiye’de tiftik keçisi yetiştiriciliği nerelerde yapılır?

ekvatoral iklim

Ekvatoral iklim ve özellikleri!

Ekvatoral iklim nedir, özellikleri nelerdir? Ekvatoral iklim nerelerde görünür?

süper mario run

Süper Mario Run geliyor!..

Süper Mario Run Iphone ve İpad kullanıcılarıyla buluşuyor!.. Peki Süper Mario nedir?

En son baktıklarımız

Gökkuşağı Dağları

Gökkuşağı Dağları nerede?

Görenlerin ilk bakışta gözlerine inanamadığı ve insana gerçek olmadığı izlenimi veren Gökkuşağı Dağları hangi ülkede?

ilginç bilgiler

Nadir bilinen ilginç bilgiler

Hayatınızda birçoğunu belki de ilk defa duyacağınız ilginç bilgileri sizin için bir araya getirdik…

hindistan cevizi

Neden hindistan cevizi yemeliyiz?

Hindistan cevizinin birçok faydası vardır. Peki faydaları nelerdir ve hindistan cevizi nasıl yenir?

Einstein’dan altın öğütler!

Albert Einstein’ın sözleri ve görüşlerinden, girişimcilik ile ilgili uygulanabilir çıkarımlar! 

ejder meyvesi

Ejder meyvesi nedir?

Ejder meyvesi ilginç yiyecekler arasında yer alıyor. Peki, bu meyvenin yararlarını biliyor musunuz?..

Çınar Ağacı ve özellikleri

Uzun ömürleri ve heybetli görünüşleri ile bilinen çınar ağaçlarının özellikleri nelerdir? Nerelerde yetişir? Kaç türü bulunur?