Kehribar Nasıl Anlaşılır?

Günümüzde birçok insan, iyileştirici ve tedaviyi destekleyici etkilerinden faydalanmak amacıyla hem kendisi bununla beraber aile fertleri için kehribar taşından yapılmış takıları tercih ediyor. Bununla beraber iyi bir armağan alternatifi olan kehribar kolye, bileklik ve tespihlerin bu popülerliği maalesef dolandırıcıların ve fırsatçıların da ilgisini çekiyor. Satın almış olduğunuz kehribarla ürünü inceleyin. Farklı büyüklük ve şekillerde bulunurlar, standart boyutta değildirler. Gerçek kehribara dokunduğunuzda, feyk olanlara nispetle çok daha ılık bir his alırsınız. Kullanılmaya başlanan yeni maddeler ile birlikte kimya endüstrisinin de gelişimi öykünmek kehribar taşı üretenlerin daha da başarılı olmasına ve yaygınlaşmasına katkıda bulunmuştur. Bütün bu gibi sebeplerden dolayı da orijinal kehribar tesbih nasıl anlaşılır? Sorusu, her geçen gün çok daha fazla sayıda kişi tarafından sorulmaya da devam etmektedir. Bu sebeple de kişilerin muhakkak bu konuda bilgili olması gerekmektedir. Aksi takdirde piyasada var olan çok sayıda sahte kehribar ile karşı karşıya kalması kaçınılmaz olabilmektedir.

Sıkma kehribar nasıl anlaşılır? Ya da ateş kehribar nasıl anlaşılır? Soruları, bu konuda büyük bir ilgi ve bilgi sahibi olan kişiler tarafından sıklıkla sorulmaya devam etmektedir. Feyk kehribar üretimi birkaç yoldan gerçekleştirilmektedir. Genel olarak kullanılan araç-gereç, plastik, bakalit, cam, akrilik, polyester ve copaldir. Düzmece kehribarı gerçeğinden ayırmadaki en etkili yollardan biri tuzlu su testidir. Bu testi orta boy bir bardağın içini suyla doldurduktan hemen sonra, 7 çay kaşığı tuzu içine atın ve tuz tamamen eriyinceye kadar karıştırın. Kehribar boncuklu takınızı suyun içine bırakın. Eğer takınız gerçek kehribardan yapılmışsa, suda yüzer. Kehribar taklidi boncuklardan meydana getirilen takıların büyük çoğunluğu ise bardağın dibinde kalacaktır. Bu yöntemi, metal parçaları bulunan takılarda kullanmak yanıltıcı olacağından, yalnız kehribar taşı içeren takılarda kullanmanızı tavsiye ederiz.

Kehribar Nasıl Anlaşılır? 1

Takınızı bir kumaş yardımıyla 20-60 saniye kadar ovuşturun. Daha sonrasında küçük kâğıt parçalarına ya da saçınıza yaklaştırdığınız takı, kâğıdı ya da saçınızı kendine doğru çekiyorsa, gerçek kehribar taşından yapılmış anlamına gelir. Bir toplu iğneyi çakmakla ısıttıktan sonra, taşın üzerine bastırdığınızda minik ve hafifçe izler kalıyorsa, elinizde tuttuğunuz takı büyük ihtimal ile sahici kehribardan yapılmıştır. Şayet kopalden meydana getirilen bir takıysa, iğne boncuğun içine çok daha bayağı batar. Bu yöntemin bir dezavantajı, taşın üzerinde bırakacağı izin kalıcı olmasıdır. Fakat öteki şekilleri denemenize karşın içiniz rahat etmiyorsa, bu testi de deneyebilirsiniz.

Kehribar Nasıl Anlaşılır? 2

Çizik testi, çoğu vakit çok pahalı olmayan takılar denetim edilirken kullanılan bir başka yöntemdir. Çünkü bu yolla gerçekliğini kontrol ettiğiniz üründe ciddi zararlar oluşabilir. Bu testi, satın aldığınız ürünün kehribar imitasyonu cam boncuklardan yapıldığına dair şüpheleriniz var ise uygulamanızı tavsiye ederiz. Koku alma duyusu gelişmiş kullanıcılar için ideal olan koku testi de, gerçek kehribarı kopalden ayırma mevzusunda yardımcı olacaktır. Gerçek Baltık kehribarının kokusu, kopalle karşılaştırıldığında çok daha güçlü bir natürel reçine aromasına haizdir.

Kehribar Nasıl Anlaşılır? 3

Kopal haricindeki maddelerden yapılmış boncukları kokladığınızda ise plastik vb. Kokular alırsınız. Kehribar takınızın gerçekliğini denetim etmek amacıyla kullanacağınız şekilleri dikkatle seçmek, ürünün görünüşünü korumak açısından önemlidir. Uygulayacağınız bazı testler, sahici kehribar boncuklara geri dönüşü olmayan zararlar verebilir. Satın almış olduğunuz ürünün sertifikalı olmasına dikkat etmek ve güvenilirliği çoğumuzca malum satıcılardan temin etmek, bu mevzuda yaşayabileceğiniz sorunların önüne geçmek için en etkili yoldur. Böylelikle kişiler bu konuda sıkıntı yaşamadan, dilediği takısını takabilme imkânına sahip olabilmektedir.

İskelet Sistemi, İskelet Sisteminin Özellikleri ve Görevleri

İskelet sistemi nedir? Vücuttaki görevi ve özellikleri nelerdir?

mega man

Mega Man mobil cihazlara geliyor!

Herkesin severek oynadığı Mega Man, mobil cihazlardaki yerini alıyor. Peki Mega Man nedir?

Pokemon Go için yeni Pokemonlar geliyor!

Günümüzde oldukça popüler olan Pokemon Go oyunu için yeni Pokemonlar geliyor. Peki Pokemon Go nedir, nasıl oynanır?

Tiftik keçisi

Tiftik keçisi ve özellikleri

Tiftik keçisi nasıl bir hayvan türüdür? Türkiye’de tiftik keçisi yetiştiriciliği nerelerde yapılır?

ekvatoral iklim

Ekvatoral iklim ve özellikleri!

Ekvatoral iklim nedir, özellikleri nelerdir? Ekvatoral iklim nerelerde görünür?

süper mario run

Süper Mario Run geliyor!..

Süper Mario Run Iphone ve İpad kullanıcılarıyla buluşuyor!.. Peki Süper Mario nedir?

En son baktıklarımız

Gökkuşağı Dağları

Gökkuşağı Dağları nerede?

Görenlerin ilk bakışta gözlerine inanamadığı ve insana gerçek olmadığı izlenimi veren Gökkuşağı Dağları hangi ülkede?

ilginç bilgiler

Nadir bilinen ilginç bilgiler

Hayatınızda birçoğunu belki de ilk defa duyacağınız ilginç bilgileri sizin için bir araya getirdik…

hindistan cevizi

Neden hindistan cevizi yemeliyiz?

Hindistan cevizinin birçok faydası vardır. Peki faydaları nelerdir ve hindistan cevizi nasıl yenir?

Einstein’dan altın öğütler!

Albert Einstein’ın sözleri ve görüşlerinden, girişimcilik ile ilgili uygulanabilir çıkarımlar! 

ejder meyvesi

Ejder meyvesi nedir?

Ejder meyvesi ilginç yiyecekler arasında yer alıyor. Peki, bu meyvenin yararlarını biliyor musunuz?..

Çınar Ağacı ve özellikleri

Uzun ömürleri ve heybetli görünüşleri ile bilinen çınar ağaçlarının özellikleri nelerdir? Nerelerde yetişir? Kaç türü bulunur?