kıvanç tatlıtuğ

Kıvanç Tatlıtuğ Hollywood’da oynayacak!

Kıvanç Tatlıtuğ, senarist Ömer Sarıkaya’nın Hollywood’daki yapım şirketi tarafından yapılacak olan filmde başrol oynayacak…

Tatlıtuğ, Hollywood’da bir yapım şirketi bulunan senarist Ömer Sarıkaya’nın yeni filminde başrolde oynamak için anlaştı. Ünlü oyuncu, ilk olarak ABD’de gösterime girecek olan “Edict of Expulsion 1492” isimli filmde rol alacak. Kıvanç Tatlıtuğ’un ‘Benjamin’ isimli bir İspanyol Yahudisi’ni oynayacağı filmde Wilma Elles de ‘Leyla’ isimli bir Türk kızını canlandıracak. Filmin kadrosunda Robert Maillet ve Harry Eden gibi Hollywood filmlerinin aranılan aktörleri de rol alıyor. ‘Edict of Expulsion 1492’de, Sultan Beyazıd’ı dünyaca ünlü Hint aktör Kabir Bedi ve Oruç Reis’i ise İspanyol oyuncu Juan Carlos Vellido oynayacak.

1492’de İspanya’da yaşayan Yahudiler’in göç ettirilme sürecini anlatacak olan film , İspanya ve Türkiye’de çekilecek. Bütçesi 20 milyon dolar olarak açıklanan film, Türkiye’de ‘Ferman’ adıyla gösterime girecek. Film; 1492’de İspanya’dan kovulan Yahudiler’in Sultan 2. Beyazıd tarafından Osmanlı topraklarına kabul edilmesini, bu süreçte ve sonrasında yaşanan olayları beyazperdeye aktaracak.

Pek çok Hollywood yıldızıyla aynı filmde rol alacak Tatlıtuğ’un filmi hayranları tarafından sabırsızlıkla bekleniyor.

Kıvanç Tatlıtuğ kimdir?kıvanç tatlıtuğ

27 Ekim 1983 tarihinde, beş çocuklu bir ailenin ferdi olarak Adana’da doğan Kıvanç Tatlıtuğ, ortaöğrenimini Yenice Özel Çağ Lisesi’nde tamamladıktan sonra pastahane işleten babası Erdem Tatlıtuğ’un geçirdiği ciddi bir kalp ameliyatının ardından ailesi ile birlikte 1997 yılında İstanbul’a yerleşti.

İstanbul Kalamış Lisesi’nden mezun olan Tatlıtuğ, aktörlük ve mankenlik yapmadan önce uzun süre basketbol ile uğraştı. Adana’da Fiskobirlik, Çukurova ve Tarsus Amerikan kulüplerinde başladığı amatör basketbol kariyerini İstanbul’a yerleştikten sonra profesyonel seviyeye taşıdı. Ülkerspor (2 yıl) ile başlayan birinci lig macerası, Beşiktaş (1 yıl) ve Fenerbahçe (1 yıl) basketbol kulüplerinde devam etti.

Antrenman çalışmaları yaptığı sırada sakatlanarak basketbol hayatını noktalamak zorunda kalan ünlü yıldız, annesinin teşvikleriyle başladığı mankenlik kariyeri, iki yıl kadar sürdü. Tatlıtuğ, 2002 yılında düzenlenen Best Model yarışmasını kazanarak Türkiye birincisi oldu ve Best Model of the World’e katılmaya hak kazandı. 2002 yılında katıldığı Best Model of the World yarışmasını kazanmasıyla beraber uluslararası arenada da kendini gösterme fırsatı yakalayan Tatlıtuğ, modellik yapmak üzere Paris’e yerleşti ve orada 1.5 yıl yaşadı.

kıvanç tatlıtuğ2005 yılında, Songül Öden ile başrollerini paylaştığı Gümüş adlı diziyle oyunculuk kariyerine başladı. Gümüş, Türkiye ve Arap ülkelerinde çok popüler oldu. 2007 yılında Gümüş’ün bitmesinin ardından Menekşe ile Halil dizisinde ve Amerikalılar Karadeniz’de 2 adlı filmde rol aldı. 2008 yılında, başrollerini Beren Saat ile paylaştığı ve Halit Ziya Uşaklıgil’in aynı adlı eserinden uyarlanan Aşk-ı Memnu dizisine başladı. Bu dizide canlandırdığı Behlül Haznedar karakteri, Tatlıtuğ’a Altın Kelebek Ödülleri’nde “En iyi erkek oyuncu” ödülünü kazandırdı. Devlet Tiyatrosu oyuncusu Laçin Ceylan’dan bir süre oyunculuk dersleri alan Kıvanç Tatlıtuğ, 2010 yılında “Ezel” dizisinde, dizinin bitmesine doğru kadroya katıldı ve “Sekiz” adlı yan karakteri canlandırdı.

Birkaç reklam filminde de yer alan oyuncu, 2013 yılında yayına giren Yılmaz Erdoğan’ın çektiği “Kelebeğin Rüyası” adlı filmde rol almıştır. Kıvanç Tatlıtuğ’un, veremli bir genci canlandırmak için 20 kilo verdiği filmde Yılmaz Erdoğan da o dönem iki şairin hocalığını yapan ünlü şair Behçet Necatigil’i canlandırdı.

Ailesine çok düşkün olan Kıvanç Tatlıtuğ, iyi derecede İngilizce bilmektedir. Kıvanç Tatlıtuğ, 2014’ün Şubat ayında Nermin Bezmen’in romanından uyarlanan Kurt Seyit ve Şura adlı dizi ile televizyon ekranlarına geri döndü.

Ödülleri:
*2009 – 36. Altın Kelebek Tv Yıldızları Ödülleri, En İyi Erkek Oyuncu (Dram) (Aşk-ı Memnu)
kıvanç tatlıtuğ*2012 – 39. Altın Kelebek Tv Yıldızları Ödülleri, En İyi Erkek Oyuncu (Dram) (Kuzey Güney 1. Sezon)
*2013 – Yılın Yıldızları, En Beğenilen Erkek Dizi Oyuncusu (Kuzey Güney)

Film ve Diziler:
* 2005 – Gümüş
* 2007 – Amerikalılar Karadeniz´de 2
* 2008 – Menekşe ile Halil (Dizi)
* 2008 – 2009 – Aşk-ı Memnu (Dizi)
* 2010 – Ezel
* 2010 – Oyuncak Hikayesi 3 (Seslendirme)
* 2011 – Kuzey Güney (Dizi)
* 2012 – Kuzey Güney Sezon 2 (Dizi)
* 2013 – Kelebeğin Rüyası
* 2014 – Kurt Seyit ve Şura (Dizi)

İskelet Sistemi, İskelet Sisteminin Özellikleri ve Görevleri

İskelet sistemi nedir? Vücuttaki görevi ve özellikleri nelerdir?

mega man

Mega Man mobil cihazlara geliyor!

Herkesin severek oynadığı Mega Man, mobil cihazlardaki yerini alıyor. Peki Mega Man nedir?

Pokemon Go için yeni Pokemonlar geliyor!

Günümüzde oldukça popüler olan Pokemon Go oyunu için yeni Pokemonlar geliyor. Peki Pokemon Go nedir, nasıl oynanır?

Tiftik keçisi

Tiftik keçisi ve özellikleri

Tiftik keçisi nasıl bir hayvan türüdür? Türkiye’de tiftik keçisi yetiştiriciliği nerelerde yapılır?

ekvatoral iklim

Ekvatoral iklim ve özellikleri!

Ekvatoral iklim nedir, özellikleri nelerdir? Ekvatoral iklim nerelerde görünür?

süper mario run

Süper Mario Run geliyor!..

Süper Mario Run Iphone ve İpad kullanıcılarıyla buluşuyor!.. Peki Süper Mario nedir?

En son baktıklarımız

Gökkuşağı Dağları

Gökkuşağı Dağları nerede?

Görenlerin ilk bakışta gözlerine inanamadığı ve insana gerçek olmadığı izlenimi veren Gökkuşağı Dağları hangi ülkede?

ilginç bilgiler

Nadir bilinen ilginç bilgiler

Hayatınızda birçoğunu belki de ilk defa duyacağınız ilginç bilgileri sizin için bir araya getirdik…

hindistan cevizi

Neden hindistan cevizi yemeliyiz?

Hindistan cevizinin birçok faydası vardır. Peki faydaları nelerdir ve hindistan cevizi nasıl yenir?

Einstein’dan altın öğütler!

Albert Einstein’ın sözleri ve görüşlerinden, girişimcilik ile ilgili uygulanabilir çıkarımlar! 

ejder meyvesi

Ejder meyvesi nedir?

Ejder meyvesi ilginç yiyecekler arasında yer alıyor. Peki, bu meyvenin yararlarını biliyor musunuz?..

Çınar Ağacı ve özellikleri

Uzun ömürleri ve heybetli görünüşleri ile bilinen çınar ağaçlarının özellikleri nelerdir? Nerelerde yetişir? Kaç türü bulunur?