Kıvanç Tatlıtuğ kimdir?

Kıvanç Tatlıtuğ 27 Ekim 1983’te Adana’da beş çocuklu ailenin son ferdi olarak dünyaya geldi… 

Ortaokulu Yenice Özel Çağ Lisesi’nde bitirdi ve şu an Kültür Üniversitesi Tiyatro Bölümü nde okumaktadır. Adana’dayken Fiskobirlik Güney Sanayii Çukurova Kulübü Devlet Su İşleri ve Tarsus Amerikan Kulübü’nde basketbol oynamış.

1997’de babasının ciddi bir kalp ameliyatı geçirmesinin ardından ailesiyle birlikte İstanbul’a taşınmışlar. İstanbul Kalamış Lisesi’nden mezun olan Kıvanç’ın aklı fikri basketboldaymış. Tek hayali NBA’de basketbol oynamak olduğu için Ülkerspor’dan gelen cazip teklifi hemen kabul etmiş ve orada iki yıl forma giymiş. Ancak dönüş yaptığı Beşiktaş takımında sakatlanması tüm hayallerini suya düşürmüş ve profesyonel basketbol hayatına son verdi. Geçirdiği bu sakatlık sonucu mankenliğe yöneldi.

kivanc2_0304O dönemlerde yakın çevresinin sürekli fiziğine iltifatlarda bulunduğunu model olması için kendisini yönlendirmeye çalıştığını söylüyor Kıvanç Tatlıtuğ. O ise bunlara hiç kulak asmamış. Ta ki annesinin yaptığı sürprize kadar. İlan verilen şirketten kendisini aradıklarında şaşkına dönmüş ama teklifi de kabul etmiş. Ben sporcuyum ne işim olur mankenlikle derken bir anda kendini defilede bulmuş. Daha sonra gelen teklifleri değerlendiren Kıvanç işin hoşuna gitmesiyle bu mesleğe profesyonel olarak başlamış.

Annemin beni model yapma hayali hep vardı, diyor. İki yıl ajanslarla birlikte çalıştıktan sonra 2002 Best Model of Turkey manken yarışmasına katıldı ve birinci oldu. Böylece aynı yıl içerisinde Best Model of the World’e katılmaya hak kazandı. Ardından katıldığı Best Model of the World yarışmasını da kazanan Tatlıtuğ artık uluslararası camiada da tanınan bir isim oldu.

 

 

kivanc1_0304

 

 

 

 

Fransız mankenlik ajansı Success’ten gelen teklifle Paris’e yerleşti ve 1,5 yıl orada yaşadı. Okan Bayülgen’den ve Devlet Tiyatrosu oyuncusu Laçin Ceylan’dan oyunculuk eğitimi aldı. Oyunculuğa ilk adımını 2005 yılında Gümüş dizisiyle attı. Songül Öden ile başrolü paylaştığı dizi Türkiye ile birlikte Arap ülkelerinde çok beğenildi. Hatta bu popülerliği bazı ülkelerde dizinin genel ahlaka aykırı bulunması gerekçesiyle yayından kaldırılmasını gündeme getirdi fakat bu durum hiç gerçekleşmedi.

 

 

 

 

kivanc3_0304Gümüş’ün ardından Menekşe ile Halil’de Halil karakterini canlandırdı. Amerikalılar Karadeniz’de 2 adlı filmde oynadı. Kariyerindeki en büyük adım ise 2008’de Beren Saat ile başrolünü paylaştığı Halit Ziya Uşaklıgil’in aynı adlı romanından uyarlanan Aşk-ı Memnu dizisinde canlandırdığı Behlül Haznedar karakteri oldu. Behlül ile yengesi Bihter’in yaşadıkları yasak aşkı konu alan dizi adından oldukça söz ettirdi. Dizide canlandırdığı Behlül Haznedar karakteri Tatlıtuğ’a Altın Kelebek Ödülleri’nde En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazandırdı. 2010’da Ezel dizisinde dizinin bitmesine yakın Sekiz adlı yan karakteri canlandırdı. Bunun dışında birkaç reklam filminde de yer aldı.

 

 

 

 

İskelet Sistemi, İskelet Sisteminin Özellikleri ve Görevleri

İskelet sistemi nedir? Vücuttaki görevi ve özellikleri nelerdir?

mega man

Mega Man mobil cihazlara geliyor!

Herkesin severek oynadığı Mega Man, mobil cihazlardaki yerini alıyor. Peki Mega Man nedir?

Pokemon Go için yeni Pokemonlar geliyor!

Günümüzde oldukça popüler olan Pokemon Go oyunu için yeni Pokemonlar geliyor. Peki Pokemon Go nedir, nasıl oynanır?

Tiftik keçisi

Tiftik keçisi ve özellikleri

Tiftik keçisi nasıl bir hayvan türüdür? Türkiye’de tiftik keçisi yetiştiriciliği nerelerde yapılır?

ekvatoral iklim

Ekvatoral iklim ve özellikleri!

Ekvatoral iklim nedir, özellikleri nelerdir? Ekvatoral iklim nerelerde görünür?

süper mario run

Süper Mario Run geliyor!..

Süper Mario Run Iphone ve İpad kullanıcılarıyla buluşuyor!.. Peki Süper Mario nedir?

En son baktıklarımız

Gökkuşağı Dağları

Gökkuşağı Dağları nerede?

Görenlerin ilk bakışta gözlerine inanamadığı ve insana gerçek olmadığı izlenimi veren Gökkuşağı Dağları hangi ülkede?

ilginç bilgiler

Nadir bilinen ilginç bilgiler

Hayatınızda birçoğunu belki de ilk defa duyacağınız ilginç bilgileri sizin için bir araya getirdik…

hindistan cevizi

Neden hindistan cevizi yemeliyiz?

Hindistan cevizinin birçok faydası vardır. Peki faydaları nelerdir ve hindistan cevizi nasıl yenir?

Einstein’dan altın öğütler!

Albert Einstein’ın sözleri ve görüşlerinden, girişimcilik ile ilgili uygulanabilir çıkarımlar! 

ejder meyvesi

Ejder meyvesi nedir?

Ejder meyvesi ilginç yiyecekler arasında yer alıyor. Peki, bu meyvenin yararlarını biliyor musunuz?..

Çınar Ağacı ve özellikleri

Uzun ömürleri ve heybetli görünüşleri ile bilinen çınar ağaçlarının özellikleri nelerdir? Nerelerde yetişir? Kaç türü bulunur?