Kristal çocuklar

Kristal çocuklarda fark edeceğiniz ilk şey onların gözleridir. Onlar, iri, ışıl ışıl ve yaşlarının ötesinde bir bilgelikle bakan gözlere sahiptirler… 

Yeni bin yılın çocukları…

Çoğunlukla 1995 ve sonrasında doğan çocuklardır.

Bu çocuklar hem bize unuttuğumuz şeyleri hatırlatıp öğretmek hem de bizi kendimizden korumak için buradadırlar. Onlar bize sezgisel düşüncelerimize ve hislerimize güvenmeyi öğretecekler. Ancak biz de Kristal Çocukların bu misyonuna yardımcı olmalıyız. Bunun için de ilk adım onların özgün ve olağanüstü niteliklerini anlamaktır.

Kristal çocuklarda farkedeceğiniz ilk şey onların gözleridir. Onlar, iri, ışıl ışıl ve yaşlarının ötesinde bir bilgelikle bakan gözlere sahiptirler. Bazen bu bakışlar karşısındaki kişilere ruhlarının okunduğunu hissettirir. Çocuklarla arası iyi olmayan yetişkinleri bile etkileyebilecek bir manyetik enerjiye sahiptirler. Çünkü onlardan yayılan sevgi enerjisi karşı konulamazdır.

Hepsi çok mutlu ve sakin yaradılışlıdırlar. Kuşkusuz onlar da, kendi karakterleri ile çok ters düşen dünyanın mevcut yaşam biçimi karşısında zaman zaman öfke ile bağırıp tepinebilirler. Ama bu çocuklar büyüklerinin aksine büyük ölçüde bağışlayıcı ve yumuşak başlıdırlar.

Çoğunlukla geç konuşmaya başlarlar. Erken yaşlarda iletişim kurmak için telepatiyi ve kendi yarattıkları işaret dillerini kullanabilirler. Bunu yaparken tek amaçları doğuştan sahip oldukları yeteneklerini mümkün olduğunca uzun süre kullanarak, dünya şartlarına uygun hale getirmektir. Ancak ne yazık ki bu durumdan dolayı pek çok Kristal Çocuğa otistik tanısı bile konulabilmektedir. Halbuki otistik insanlar diğer insanları fark etmedikleri için konuşmazlar. Oysa Kristaller sadece geç konuşabilirler ve sonrasında iletişimleri son derece yüksek kişiler olurlar. Hatta iyi bir Kristal Çocuk ebeveyni olmak iyi bir dinleyici olmayı gerektirecektir.

Kristal Çocuklar bir şeyin hayal ürünü mü yoksa gerçek mi olduğunu umursamazlar. Onlar için hepsi gerçektir! Bu yüzden de çok kolay transa geçerler. Bu sırada anne ve babalarını duymaz görünürler ve çok kolay dikkat eksikliği ya da duyma problemi teşhisi ile karşı karşıya kalabilirler. Oysa onların tek yaptığı bizim öğrenmemek için direndiğimiz özelliklerimizi kullanabiliyor olmaktır.

Burada çok kritik olan nokta, onların doğuştan sahip olduğu telepati yetenekleri büyüdükçe iyice gelişebilir ya da bastırılabilir. Anne ve babalar çocuklarının bu yeteneklerini över ve kendileri de bu yeteneği geliştirirse, onların telepati yeteneği iyice gelişir. Ama anne ve babalar tam tersi bir tutum sergileyip, çocuklarının yeteneklerine korku ya da endişe göstererek karşılık verirlerse bu yetenek bastırılacaktır. Halbuki onlar hep birlikte bu dünyanın insanlarını dürüstçe yaşamaya zorlamak için geldiler.

Kristal çocuklar son derece duyarlı ve empatiktirler. Insanlar ve durumlar hakkındaki gerçeği doğrulukla ayırt etmek için, fiziksel görünüşe ve yargılara dayanan değerlendirmeler yerine, kendi sezgilerine güvenirler. Hiç kimse gerçek düşüncelerini, hislerini ya da niyetlerini bu çocukların kesin farkındalığından gizleyemez. Bu çocuklar da, onu bilmemeyi tercih etseler bile, gerçeğin farkına varmaktan kaçınamazlar.

İnsan kitleleri korktuklarında ya da dünyayı değiştirecek bir olay meydana gelirken, Kristallerin moralleri bozulabilir ya da aşırı heyecanlanabilirler. Bazen gazete ve televizyonda gördükleri bir haber bile onları derinden etkiler. Çünkü onlar huzur ve barış koruyucuları olarak geldiler ve birisi huzur içinde olmadığında bunu hissederler.

Doğaya, hayvanlara, müziğe, sanata ve Kristallere karşı aşırı ilgilidirler. Bir çiçek yaprağını saatlerce seyredebilir, bir hayvanla oynarken kendinden geçebilirler. Konuşmadan önce şarkı söyleyebilir ve aklınıza gelmeyecek yaratıcılıkları ile sanatın her dalında aktif olabilirler.

Kristallere olan özel ilgilerini ise siz ancak onları bir Kristal dükkanına götürdüğünüzde fark edersiniz. Çocuğunuzu bir kristal dükkanına götürün ve bırakın kendi kristalini kendi seçsin.

Kristaller uyku sırasında çok şey kaçıracaklarını düşündüklerinden uyumayı sevmezler. Eğer kabuslar ve uyku ile ilgili sorunları olan bir Kristal Çoğunuz varsa onun başucuna ya da yastığının altına ametist kristali koyun.

Kristal çocuklar kalplerinde o kadar çok sevgi taşırlar ki sırf mevcudiyetleri bile şifa verici bir etki yaratır. Ancak onlar şifa alanında doğuştan gelen şaşırtıcı bir beceriye de sahiptirler. Bu yüzden çocuklarınız size ellerinin şifalı olduğunu söylediğinde ya da bir şifa tekniği ile ilgilendiğinde lütfen şaşırmayın ve ona cesaret verin.

Kristal çocukların anlattıkları hikayelere dikkat verin. Onları susturmak ve ne saçma şeyler anlattığını söylemek sadece çocuklarınızın yeteneklerini bastırmanızı sağlayacaktır. Anlattıkları her şey, içinde sizin için bir mesaj barındırıyor olabilirJ

Yeni bin yılın çocukları olan Kristallerden birinin ebeveynleri iseniz:

– Onların kaynak ile bağlantısını kesmeyin. Dua’nın gücüne inanıyor olmalarını destekleyin ve meleklerini yanlarına çağırmalarına izin verip, teşvik edin.

– Onların görsel olduklarını unutmayın. Sağ beyinleri daha baskın olduğundan, dile dayalı bellek yerine görsel belleğe sahip olduklarını hatırlayın. Lütfen onları sözel olmaya zorlamayın.

Bir Kristal Çocuğu zorlamak sadece bir güç mücadelesine yol açacaktır. Her zaman istediğinizin ardındaki mantıksal sebebi açıklayın ve kendi kendine bunu düşünmesi için ona zaman tanıyın.

– Onlara dokunan ve zaman ayıran ebeveynler olun. Yumuşak bir ev ortamı bu çocukları duygusal olarak besleyecektir.

– Size göre yaramazlık olarak nitelendirilebilecek bir şey yaptıklarında onlara “kediler (köpekler) seni izliyorlar“ diyebilirsiniz.
Hayvanları çok sevdiklerinden onların saygısını yitirmek istemeyeceklerdir.

Siz yaşayın ve bırakın yaşasınlar! Onların oldukları gibi olmasına izin verin. Onlara karşı dürüst ve içten davranın. Unutmayın bir Kristal kendisine söylenen yalanı hemen hissedecektir.

– Onların yoga, meditasyon, karate, tai chi gibi enerjisel çalışmalar yapma isteklerini garip karşılamak yerine siz de tekamülünüzü geliştirmek için yoga ve meditasyon yapın. Tanrısal rehberliklerin farkına varın ve kişisel gelişim tekniklerini yaşamınıza dahil edin.

Onlara yüksekten bakan bir tavırla konuşmayın. Çok sevdiğiniz bir arkadaşınıza gösterdiğiniz saygı ile konuşun ve sesinizi melodik olarak kullanmaya özen gösterin.

– Daima sabırlı olun. Bu durumda size sunacak çok daha fazla şeye sahip olduklarını göreceksiniz.
Kristal Çocuklar son derece görsel olduklarından, siz onların imgeleme (hayalinde canlandırma) alıştırmaları yaparak ruh hallerini düzeltmelerine ve isteklerini tezahür ettirmelerine yardımcı olabilirsiniz.

– Onları sadece sevin. Bırakın sizin düşüncelerinizden özgür olsunlar ki siz onlardan öğrenin.

Kalplerindeki koşulsuz sevgi enerjisini sunmak Kristal Çocukların ortak misyonudur. Onlar bize sevgiyi alıp, kabul etmeyi öğretiyorlar. Onların bu dünyadaki yetişkin rehberleri olarak, bizim asıl görevimiz onları sevmekten korkmayacak şekilde ruhen beslemek, derin duygular hakkında konuşmanın ve onları hissetmenin güvenli olduğunu bilmelerine yardımcı olmaktır. Biz onlara özellikle ergenlik çağlarında, içlerinde barındırdıkları doğal sevecen benliklerinin olduğu gibi kalması için rehberlik etmeliyiz.

Sevgi ve Işık ile…………

Servet Yıldız – Sandalfon Kişisel Gelişim Merkezi Kurucusu

 http://www.sandalfon.com.tr/

 

İskelet Sistemi, İskelet Sisteminin Özellikleri ve Görevleri

İskelet sistemi nedir? Vücuttaki görevi ve özellikleri nelerdir?

mega man

Mega Man mobil cihazlara geliyor!

Herkesin severek oynadığı Mega Man, mobil cihazlardaki yerini alıyor. Peki Mega Man nedir?

Pokemon Go için yeni Pokemonlar geliyor!

Günümüzde oldukça popüler olan Pokemon Go oyunu için yeni Pokemonlar geliyor. Peki Pokemon Go nedir, nasıl oynanır?

Tiftik keçisi

Tiftik keçisi ve özellikleri

Tiftik keçisi nasıl bir hayvan türüdür? Türkiye’de tiftik keçisi yetiştiriciliği nerelerde yapılır?

ekvatoral iklim

Ekvatoral iklim ve özellikleri!

Ekvatoral iklim nedir, özellikleri nelerdir? Ekvatoral iklim nerelerde görünür?

süper mario run

Süper Mario Run geliyor!..

Süper Mario Run Iphone ve İpad kullanıcılarıyla buluşuyor!.. Peki Süper Mario nedir?

En son baktıklarımız

Gökkuşağı Dağları

Gökkuşağı Dağları nerede?

Görenlerin ilk bakışta gözlerine inanamadığı ve insana gerçek olmadığı izlenimi veren Gökkuşağı Dağları hangi ülkede?

ilginç bilgiler

Nadir bilinen ilginç bilgiler

Hayatınızda birçoğunu belki de ilk defa duyacağınız ilginç bilgileri sizin için bir araya getirdik…

hindistan cevizi

Neden hindistan cevizi yemeliyiz?

Hindistan cevizinin birçok faydası vardır. Peki faydaları nelerdir ve hindistan cevizi nasıl yenir?

Einstein’dan altın öğütler!

Albert Einstein’ın sözleri ve görüşlerinden, girişimcilik ile ilgili uygulanabilir çıkarımlar! 

ejder meyvesi

Ejder meyvesi nedir?

Ejder meyvesi ilginç yiyecekler arasında yer alıyor. Peki, bu meyvenin yararlarını biliyor musunuz?..

Çınar Ağacı ve özellikleri

Uzun ömürleri ve heybetli görünüşleri ile bilinen çınar ağaçlarının özellikleri nelerdir? Nerelerde yetişir? Kaç türü bulunur?