Küçük Köpek Cinsleri

Köpekler, insanoğlun duygusal değişimlerini en hızlı şekilde anlayabilen canlılar arasındalar. Moraliniz bozuk olduğu zaman içinizdeki o negatif enerjiyi almayı başarabilecek birilerine ihtiyaç duyarsınız ya, işte bu ihtiyacınızı edineceğiniz bir köpeğin şefkat dolu gözlerine bakarak giderebilirsiniz. Canınız sıkkın olduğu süre çevrenizde kimseleri görmek istemezsiniz. Çünkü insanoğlu moralinizi düzeltip size ” benimle hiç ilgilenmiyor ” psikolojisini yaşatmamak için hep iletişime geçip tembih verirler. Fakat genel olarak sizin bir tek kalma isteğiniz daha yoğun olur.  En küçük köpek cinsleri, ünlüler için popüler bir moda aksesuarı olsa da çocuklar için mükemmel bir ev hayvanı. Birden fazla küçük köpek cinsel var ve her biri bir kaç iyi ve kötü yana haizdir.

  1. Jack Russell

Tüylü yapılı süs köpeklerini çağrıştıran küçük köpeklerin yanında daha olgun bir köpek cinsel olarak kalan Jack Russell cinsindeki köpekler, özellikle parçası oldukları aileye duydukları aidiyetle bilinirler. Bununla beraber insanlarla etkileşime girme konusunda da oldukça istekli olan cavalier king eşeysel köpekler, çocuklarına hayvan sevgisi aşılamak isteyen anne babalar için eğer eğer olmazsa olmaz konumdalar.

Jack Russell 1

  1. Amerikan Cocker

Küçük ırk köpek cinsleri arasında yer alan ve uzun tüylerinin yanı sıra aynı zamanda büyük kulaklara da sahip olması sebebi ile, Amerikan Cocker cinsi köpekler aileler tarafından oldukça yoğun bir ilgi görmektedir. Küçük yaşta sahiplenildiklerinde eğitilmek için gayet uygun durumdadırlar. Fazla evcil olduğundan öteki hayvanlarla yaşamayı pek sevmez, sadece evin tek hayvanı olacaksa çocuklar için en iyi seçimlerden biridir.

Jack Russell 2

  1. Maltese

Maltese, diğer köpek cinslerine nazaran tüy dökmemesi sebebi ile hayvan tüyüne alerjisi olan kişiler tarafından büyük bir keyif ile bakılmaya devam etmektedir. Arkadaş canlısı köpeklerdir. Öteki köpek ve kedilerle iyi anlaşırlar. Malta Köpeklerinizi yakınınızda tutun fakat çok fazla ilgi göstermeyin çünkü bu davranış bozukluklarına sebebiyet verebilir.

Maltese

  1. Boston Terrier

Boston terrierler, çocuklarla çok iyi bağ kurdukları için görkemli bir aile köpeği olurlar. Tüy dökmesini azaltmak için haftada birkaç kez tımarlama işlemi yapabilirsiniz. Köpeğinizin mobilyalarınızı, ayakkabılarınızı ve başka kıymetli eşyalarınızı çiğneme eğilimi var ise eğitim lüzumlu olabilir.

Boston Terrier

  1. Pug

Pug cinsi köpekler, kısa bacaklar buruşuk suratlara sahip olan ve çok fazla sayda kişi tarafından da büyük bir keyif ile bakılan köpek cinslerinden biridir. İnatçı yapısı olması sebebi ile bazen çok daha fazla ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz. Yüzlerinin şekli hırıltı ve horlamaya eğilimliler anlamına gelir.

Pug

  1. Pomeranya

yavru almış olduğunuz sürece çocuklu evlere görkemli bir katkı sağlarlar. Büyük negatif yönüyse çok fazla tüy döküyorlar. Bu yüzden eğer evde yeni bir yavrunuz var ise almayın.

Pomeranya

  1. Chihuahua

Chihuahua’nın minicik görünümüne kanmayın. Arsız ve kestirilemezler, rahatsız edildiklerinde çocukları ısırırlar. Bundan dolayı evde ufak çocuğunuz var ise bu köpekten almayın. Binada yeni bir köpek bulunmuş olduğunu sezinlerlerse devamlı havlarlar ve sizin dikkatinizi çekmek isterler. İyi taraflarıysa sahiplerine şiddetli sadakatleri ve kedilerle iyi anlaşabilmeleri – muntazam bir tanıştırma sonrası.

Chihuahua

  1. Shih Tzu

Evde küçük çocuklarınız var ise nazik ve arkadaşça tavırları onlarla görkemli uyum sağlar çünkü bu köpekler dostluk için yetiştirilmişlerdir. Fazla tüy dökmezler, ama kalın derileri matlaşmaması için tertipli tımara ihtiyaç duymaktadır. Asil ve sevecen bir arkadaş istiyorsanız bir Shih Tzu almayı aklınızda bulundurun. Küçük ırk köpek cinsleri, hem apartmanda bakmak için uygun olmakta hem de aileler tarafından çocukları için çok daha uygun olmaktadır.

Shih Tzu

İskelet Sistemi, İskelet Sisteminin Özellikleri ve Görevleri

İskelet sistemi nedir? Vücuttaki görevi ve özellikleri nelerdir?

mega man

Mega Man mobil cihazlara geliyor!

Herkesin severek oynadığı Mega Man, mobil cihazlardaki yerini alıyor. Peki Mega Man nedir?

Pokemon Go için yeni Pokemonlar geliyor!

Günümüzde oldukça popüler olan Pokemon Go oyunu için yeni Pokemonlar geliyor. Peki Pokemon Go nedir, nasıl oynanır?

Tiftik keçisi

Tiftik keçisi ve özellikleri

Tiftik keçisi nasıl bir hayvan türüdür? Türkiye’de tiftik keçisi yetiştiriciliği nerelerde yapılır?

ekvatoral iklim

Ekvatoral iklim ve özellikleri!

Ekvatoral iklim nedir, özellikleri nelerdir? Ekvatoral iklim nerelerde görünür?

süper mario run

Süper Mario Run geliyor!..

Süper Mario Run Iphone ve İpad kullanıcılarıyla buluşuyor!.. Peki Süper Mario nedir?

En son baktıklarımız

Gökkuşağı Dağları

Gökkuşağı Dağları nerede?

Görenlerin ilk bakışta gözlerine inanamadığı ve insana gerçek olmadığı izlenimi veren Gökkuşağı Dağları hangi ülkede?

ilginç bilgiler

Nadir bilinen ilginç bilgiler

Hayatınızda birçoğunu belki de ilk defa duyacağınız ilginç bilgileri sizin için bir araya getirdik…

hindistan cevizi

Neden hindistan cevizi yemeliyiz?

Hindistan cevizinin birçok faydası vardır. Peki faydaları nelerdir ve hindistan cevizi nasıl yenir?

Einstein’dan altın öğütler!

Albert Einstein’ın sözleri ve görüşlerinden, girişimcilik ile ilgili uygulanabilir çıkarımlar! 

ejder meyvesi

Ejder meyvesi nedir?

Ejder meyvesi ilginç yiyecekler arasında yer alıyor. Peki, bu meyvenin yararlarını biliyor musunuz?..

Çınar Ağacı ve özellikleri

Uzun ömürleri ve heybetli görünüşleri ile bilinen çınar ağaçlarının özellikleri nelerdir? Nerelerde yetişir? Kaç türü bulunur?