O Ses Türkiye’ye gelen en iyi ses; Elnur Huseynov!

O Ses Türkiye’nin dün geceki bölümüne katılan Elnur Huseynov isimli Azeri yarışmacı tüm jüri üyeleri tarafından ayakta alkışlandı!..

O Ses Türkiye‘de dün akşam Elnur Huseynov fırtınası esti. Yapımcılığını ve sunuculuğunu Acun Ilıcalı’nın, jüri üyeliğini ise Ebru Gündeş, Hadise, Gökhan Özoğuz ve Mazhar Alanson & Özkan Uğur’un yaptığı yarışma programı dün akşam yeni bölümü ile ekranlara geldi.

Yarışmada aileden müzisyen olan Elnur Huseynov sahneye çıkana kadar her şey olağan ilerliyordu. O sahneye çıkıp ‘Lutch’ isimli İngilizce şarkıyı söylemeye başlar başlamaz hem stüdyodaki hem de ekran başındaki izleyiciler nefeslerini tuttu. Huseynov’a ilk dönen Hadise oldu ve diğer jüri üyeleri de ardı ardına büyük bir şaşkınlıkla sahneye döndüler. Performans sonunda Huseynov, jüri tarafından bile ayakta alkışlandı.

Elnur Huseynov istek üzerine üç şarkı daha seslendirdi. Türkçe olarak söylediği Sertap Erener’den ‘Aşk’ ve İlhan Şeşen’den ‘Ellerimde Çiçekler’ şarkıları ile stüdyoyu ayağa kaldırdı.

Elnur ‘Aşk’ şarkısını öyle bir söyledi ki stüdyo yıkıldı. Hem jüriye hem de izleyicilere göre O Ses Türkiye yarışması bugüne kadar böyle bir ses duymamıştı. Özkan Uğur ‘bu sese şapka çıkarılır” derken, Gökhan “bitirmiş bu” diyerek hayranlığını dile getirdi.

Yarışmacı için herkes yarıştı ve ona tekliflerde bulundular. Hadise yabancı şarkılar için söz verirken, Mazhar & Özkan albüm ve final teklifi yaptı.

Gökhan en iyi yarışmacı olduğunu iddia ederken şakınlığını gizleyemiyordu. Ebru Gündeş ise her şey için söz verdi. Seçim anında kalbinin sesini dinlediğini belirten Elnur Huseynov, sonunda Ebru Gündeş’i seçti. Bu seçimi hiç beklemeyen Ebru Gündeş, şaşkınlığını gizleyemedi ve çılgına döndü.

Aileden müzisyen olan Elnur, Rusya’daki O Ses yarışmasından da davet aldığı halde reddederek Türkiye’ye gelmeyi seçmiş. “Burası canımdan” diyen Azerbaycanlı genç yarışmacı, öyle bir müzik şovu sundu ki bütün stüdyo ayağa kalktı. Elnur Huseynov, 2008 yılında ülkesi Azerbaycan’ı ilk kez Eurovision’da temsil eden isim olmuştu. Elnur Hüseynov, 2008 yılında Samir Cevadzade ile “Day After Day” şarkısını seslendirmiş, 132 puan alarak yarışmayı sekizinci sırada tamamlamıştı.

elnur-huseynov_0212

Elnur Hüseynov Kimdir?

Elnur Huseynov, 1992′de konservatuara girerek piyano eğitimi almaya başladı. 1999′da Bakü’ye taşındıktan sonra, tıp okumaya başlayan Elnur, bir yıl sonra tekrar müzik eğitimine döndü. Şu anda eğitimine hala devam ediyor. Bu süre içinde Azerbaycan Devlet Opera ve Bale Tiyatrosu’nda çalıştı. 2001 yılında Şarkını Söyle yarışmasında birincilik ödülü aldı ve 2004 yılında imaj ve stil üzerine eğitim almaya başladı.

İskelet Sistemi, İskelet Sisteminin Özellikleri ve Görevleri

İskelet sistemi nedir? Vücuttaki görevi ve özellikleri nelerdir?

mega man

Mega Man mobil cihazlara geliyor!

Herkesin severek oynadığı Mega Man, mobil cihazlardaki yerini alıyor. Peki Mega Man nedir?

Pokemon Go için yeni Pokemonlar geliyor!

Günümüzde oldukça popüler olan Pokemon Go oyunu için yeni Pokemonlar geliyor. Peki Pokemon Go nedir, nasıl oynanır?

Tiftik keçisi

Tiftik keçisi ve özellikleri

Tiftik keçisi nasıl bir hayvan türüdür? Türkiye’de tiftik keçisi yetiştiriciliği nerelerde yapılır?

ekvatoral iklim

Ekvatoral iklim ve özellikleri!

Ekvatoral iklim nedir, özellikleri nelerdir? Ekvatoral iklim nerelerde görünür?

süper mario run

Süper Mario Run geliyor!..

Süper Mario Run Iphone ve İpad kullanıcılarıyla buluşuyor!.. Peki Süper Mario nedir?

En son baktıklarımız

Gökkuşağı Dağları

Gökkuşağı Dağları nerede?

Görenlerin ilk bakışta gözlerine inanamadığı ve insana gerçek olmadığı izlenimi veren Gökkuşağı Dağları hangi ülkede?

ilginç bilgiler

Nadir bilinen ilginç bilgiler

Hayatınızda birçoğunu belki de ilk defa duyacağınız ilginç bilgileri sizin için bir araya getirdik…

hindistan cevizi

Neden hindistan cevizi yemeliyiz?

Hindistan cevizinin birçok faydası vardır. Peki faydaları nelerdir ve hindistan cevizi nasıl yenir?

Einstein’dan altın öğütler!

Albert Einstein’ın sözleri ve görüşlerinden, girişimcilik ile ilgili uygulanabilir çıkarımlar! 

ejder meyvesi

Ejder meyvesi nedir?

Ejder meyvesi ilginç yiyecekler arasında yer alıyor. Peki, bu meyvenin yararlarını biliyor musunuz?..

Çınar Ağacı ve özellikleri

Uzun ömürleri ve heybetli görünüşleri ile bilinen çınar ağaçlarının özellikleri nelerdir? Nerelerde yetişir? Kaç türü bulunur?