Oje sürerken bunlara dikkat!

Oje, tıpkı makyaj gibi giyimin önemli tamamlayıcısıdır. Bakımlı bayanın güçlü silahlarından biri olan ojeyi sürerken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar var…

Evet, en başta söylediğimiz gibi oje kıyafetlerimizin en büyük tamamlayıcılarından. Kıyafetimizi gün içerisinde değiştirme şansımız olabiliyor fakat ojemizi o kadar sık değiştirmek pek de kolay olmuyor. Bu yüzden dikkat edilecek ilk konu ojenin renginin seçimi. Bu konuda en büyük kurtarıcılar French oje ya da beyaz ve ten renginin tonları oluyor. Eğer birkaç günlük kıyafetinizi önceden belirleyebiliyorsanız kullanacağınız renklerle en uyumlu olacak ortak rengi de seçebilirsiniz.

oje-1_190415Oje renginiz belli ise sıra elinizin bakımında. Tırnaklarınız temiz ve doğru kesimli olmalı. Tırnaklarınızı kenar etlerinden kurtarmalı doğru şekilde törpülemelisiniz. Tırnak törpülerken törpüyü tek tarafa hareket ettirerek kullanmaya dikkat edilmeli. Aksi takdirde tırnak uçları zarar görür. Tek renk oje sürülecekse tırnaklar kısa olabilir fakat French oje sürülecekse biraz uzun olmasında fayda var.

Ojenizi kullanmadan önce dik tutarak ellerinizin arasında öne ve arkaya yuvarlayın. Bu sayede homojen hale getirirken ojenizin içinde herhangi bir hava kabarcığı olmasını da engellersiniz.

Ojeniz için baz kullanın. Mesela; ojenizin ilk katı parlatıcı olursa daha uzun süre dayanır. Aynı şekilde üst kata da parlatıcı sürerek rengi daha parlaklaştırabilirsiniz.

oje-5_190415İnce bir tabaka aldığınız öjeyi önce uçlara daha sonra sol ve sağ tarafa vuracağınız kısa fırça darbeleriyle tamamlayın. Kenarlara taşarsa yardımınıza eski bir ruj fırçası yetişir. Ruj fırçanızı asetona batırıp hafifçe tırnak kenarlarınızı temizleyebilirsiniz.

Ojenizi kurutucu ile kurutmaktansa soğuk suyun altında bir süre bekleterek kurutabilirsiniz. Dikkat, sıcak ojenin en büyük düşmanlarından. Bu yüzden ojelerinizi buzdolabında saklayarak kullanım süresini uzatabilirsiniz.

Oje sürmeden önce asla nemlendirici kullanmayın. Ojeyi sürdükten sonra ellerinize nemlendirici sürüp tırnak kenarlarını da yağlayabilirsiniz.oje-6_190415

Ojenizi çıkarırken de dikkat etmeniz gereken hususlar var. Mümkünse aseton içermeyen oje çıkarıcılarını kullanarak tırnak sağlığınızı koruyabilirsiniz.

Eğer ojeniz koyu renkte ise tırnak kenarına süreceğiniz az bir vazelin ya da krem, tırnak kenarlarınızın boyanmasının önüne geçebilir. Tırnaklarınızı fazla bastırmadan temizledikten sonra bakım yağı sürüp mümkünse bir süre ojesiz bırakmanız yararlı olacaktır. Tırnaklarınız hava alacaktır.

İskelet Sistemi, İskelet Sisteminin Özellikleri ve Görevleri

İskelet sistemi nedir? Vücuttaki görevi ve özellikleri nelerdir?

mega man

Mega Man mobil cihazlara geliyor!

Herkesin severek oynadığı Mega Man, mobil cihazlardaki yerini alıyor. Peki Mega Man nedir?

Pokemon Go için yeni Pokemonlar geliyor!

Günümüzde oldukça popüler olan Pokemon Go oyunu için yeni Pokemonlar geliyor. Peki Pokemon Go nedir, nasıl oynanır?

Tiftik keçisi

Tiftik keçisi ve özellikleri

Tiftik keçisi nasıl bir hayvan türüdür? Türkiye’de tiftik keçisi yetiştiriciliği nerelerde yapılır?

ekvatoral iklim

Ekvatoral iklim ve özellikleri!

Ekvatoral iklim nedir, özellikleri nelerdir? Ekvatoral iklim nerelerde görünür?

süper mario run

Süper Mario Run geliyor!..

Süper Mario Run Iphone ve İpad kullanıcılarıyla buluşuyor!.. Peki Süper Mario nedir?

En son baktıklarımız

Gökkuşağı Dağları

Gökkuşağı Dağları nerede?

Görenlerin ilk bakışta gözlerine inanamadığı ve insana gerçek olmadığı izlenimi veren Gökkuşağı Dağları hangi ülkede?

ilginç bilgiler

Nadir bilinen ilginç bilgiler

Hayatınızda birçoğunu belki de ilk defa duyacağınız ilginç bilgileri sizin için bir araya getirdik…

hindistan cevizi

Neden hindistan cevizi yemeliyiz?

Hindistan cevizinin birçok faydası vardır. Peki faydaları nelerdir ve hindistan cevizi nasıl yenir?

Einstein’dan altın öğütler!

Albert Einstein’ın sözleri ve görüşlerinden, girişimcilik ile ilgili uygulanabilir çıkarımlar! 

ejder meyvesi

Ejder meyvesi nedir?

Ejder meyvesi ilginç yiyecekler arasında yer alıyor. Peki, bu meyvenin yararlarını biliyor musunuz?..

Çınar Ağacı ve özellikleri

Uzun ömürleri ve heybetli görünüşleri ile bilinen çınar ağaçlarının özellikleri nelerdir? Nerelerde yetişir? Kaç türü bulunur?