Pokemon Go için yeni Pokemonlar geliyor!

Günümüzde oldukça popüler olan Pokemon Go oyunu için yeni Pokemonlar geliyor. Peki Pokemon Go nedir, nasıl oynanır?

Pokemon GO için yeni Pokemonlar bugün duyuruldu. Yeni Pokemonlar arasında Togepi ve Pichu gibi merakla beklenen Pokemonlar yer alıyor. Peki Pokemon Go nedir ve nasıl oynanır?

Nintendo ve Niantic’in ortak yapımı olan Pokemon GO, şimdilik Yeni Zelanda, Avustralya ve ABD’de indirilebilir durumda olan oyundur.

Ücretsiz oyunda 722 Pokemon karakteri, telefonların kameraları ile yakalanmaya çalışılıyor. Ancak farklı bölgelerdeki Pokemonlar’ı yakalayabilmek ya da rakiplerle mücadele edebilmek için oyuncuların bazen kilometrelerce yol kat edilmesi gerekiyor.

Oyuncular önceki oyunlardaki gibi Pokemon eğiticisi durumunda yer alıyor. Farklı olarak bu sefer oyun dünyasında değil, gerçek dünyada dolaşarak Pokemon yakalanıyor.

Pokemon Go, sizin konumunuzla birlikte gerçek dünyanın bir haritasını gösterir. Siz dolaştıkça Pokemonlar’a rastlarsınız, bunları da Poke Topu fırlatarak yakalayabilirsiniz.

Pokemon Go bedava olarak  iOS ile Android telefonlarda oynanabiliyor. Bu kadar yaygın şekilde oynanmasının nedeni bu diyebiliriz. Çünkü önceki Pokemon oyunları sadece Nintendo konsollarında oynanabiliyordu ve ücretleri biraz fazla olarak görünüyordu. Bu nedenle bu kadar fazla oyuncu bulamıyordu.

Pokemon Go ve önceki Pokemon oyunlarının diğer bir farkı ise, Pokemon Go’nun artırılmış pokemon gogerçeklik oyunu olması. Yürürken bir Pokemon’a rastladığınızda, telefonunuzun kamerasını açıp o Pokemon’u gerçek dünyadaymış gibi görüyorsunuz.

Pokemon nedir?

Pokemon, Japon oyun yapımcısı Satoshi Tajiri tarafından yapılan, hayali canlıları konu alan oyun, anime, manga ve kart oyunu serisi.

Video oyun şirketi Nintendo’nun kurduğu The Pokémon Company tarafından yönetilir. İlk olarak Game Freak tarafından 1996’da rol yapma oyunu (RPG) olarak Game Boy için çıkmıştır.

Amerika’da ise 1998 yılında piyasaya sürülmüştür. Yine Nintendo’nun sahibi olduğu Mario serisinden sonra dünyadaki en başarılı video oyunu tabanlı medya ürünüdür. Pokémon; anime, manga, kart oyunu, oyuncak, kitap ve daha birçok ürün olarak karşımıza çıkmaktadır.

Pokemon dünyasındaki canlılara da yine “Pokemon” adı verilir. İlk jenerasyon 151 Pokemon’dan oluşmaktaydı. Günümüzde 6 jenerasyon ve resmi Pokemon sitesinde 721 Pokemon bulunmaktadır.

2016 itibariyle Pokemon 19. sezonda 900’den fazla bölümü ile devam eden anime, 19 sinema filmi, 9 kısa film, 12 seride 27 oyun ve 80’den fazla yan oyundan oluşmaktadır.

İskelet Sistemi, İskelet Sisteminin Özellikleri ve Görevleri

İskelet sistemi nedir? Vücuttaki görevi ve özellikleri nelerdir?

mega man

Mega Man mobil cihazlara geliyor!

Herkesin severek oynadığı Mega Man, mobil cihazlardaki yerini alıyor. Peki Mega Man nedir?

Pokemon Go için yeni Pokemonlar geliyor!

Günümüzde oldukça popüler olan Pokemon Go oyunu için yeni Pokemonlar geliyor. Peki Pokemon Go nedir, nasıl oynanır? Pokemon GO için yeni Pokemonlar bugün duyuruldu. Yeni Pokemonlar arasında Togepi ve Pichu gibi merakla beklenen Pokemonlar yer alıyor. Peki Pokemon Go nedir…

Tiftik keçisi

Tiftik keçisi ve özellikleri

Tiftik keçisi nasıl bir hayvan türüdür? Türkiye’de tiftik keçisi yetiştiriciliği nerelerde yapılır?

ekvatoral iklim

Ekvatoral iklim ve özellikleri!

Ekvatoral iklim nedir, özellikleri nelerdir? Ekvatoral iklim nerelerde görünür?

süper mario run

Süper Mario Run geliyor!..

Süper Mario Run Iphone ve İpad kullanıcılarıyla buluşuyor!.. Peki Süper Mario nedir?

En son baktıklarımız

Gökkuşağı Dağları

Gökkuşağı Dağları nerede?

Görenlerin ilk bakışta gözlerine inanamadığı ve insana gerçek olmadığı izlenimi veren Gökkuşağı Dağları hangi ülkede?

ilginç bilgiler

Nadir bilinen ilginç bilgiler

Hayatınızda birçoğunu belki de ilk defa duyacağınız ilginç bilgileri sizin için bir araya getirdik…

hindistan cevizi

Neden hindistan cevizi yemeliyiz?

Hindistan cevizinin birçok faydası vardır. Peki faydaları nelerdir ve hindistan cevizi nasıl yenir?

Einstein’dan altın öğütler!

Albert Einstein’ın sözleri ve görüşlerinden, girişimcilik ile ilgili uygulanabilir çıkarımlar! 

ejder meyvesi

Ejder meyvesi nedir?

Ejder meyvesi ilginç yiyecekler arasında yer alıyor. Peki, bu meyvenin yararlarını biliyor musunuz?..

Çınar Ağacı ve özellikleri

Uzun ömürleri ve heybetli görünüşleri ile bilinen çınar ağaçlarının özellikleri nelerdir? Nerelerde yetişir? Kaç türü bulunur?