rihanna

Rihanna köpekbalıklarıyla yüzdü!

Rihanna bir dergi için köpekbalıklarıyla kamera karşısına geçti. Çekimler sırasında ünlü şarkıcı köpekbalıkları arasında yüzdü. İşte, o etkileyici görüntüler…

Harper’s Bazaar adlı aylık dergi için Norman Jean Roy’un objektifine sıradışı pozlar veren Barbadoslu genç şarkıcı Rihanna, köpekbalıklarıyla birlikte yüzdü.

Çekimin ardından kişisel Twitter hesabından paylaşımda bulunan Rihanna, köpekbalıklarıyla çektirdiği karelerden birkaçını hayranlarıyla paylaştı. Çekim sırasında köpekbalıklarıyla dalış yapan Barbadoslu şarkıcının su altının en yırtıcı hayvanlarıyla çektirdiği fotoğraflar, derginin Mart sayısının kapağını süsleyecek.

Daha önce de GQ için kamera karşısına geçen Rihanna, bir yılanla poz vermiş, genç şarkıcının bu pozu uzun süre konuşulmuştu. Şimdi de Harper’s Bazaar için objektif karşısına geçen Rihanna, adından bir hayli söz ettireceğe benziyor.

Rihanna Kimdir?

Robyn Rihanna Fenty, 20 Şubat 1988’de küçük bir ada ülkesi olan Barbados’ta Ronald Fenty adındaki beyaz bir babanın ve Monice Fenty isimli Guyanalı siyah bir annenin en büyük kızları olarak dünyaya geldi. Rorrey ve Rajad adında iki erkek kardeşi olan Rihanna, ilkokulu kendi ülkesinde, Charles F. Broome Memorial Okulu’nda tamamladı. 2004 yılında 16 yaşındayken Miss Combermere güzellik yarışmasında birinci oldu ve “Combermere Okulu’nun Renkleri” gösterisinde sahne alarak izleyici karşısındaki ilk deneyiminde Mariah Carey‘nin “Hero” adlı şarkısını seslendirdi.

15 yaşındayken, bir arkadaşı aracılığıyla başarılı yapımcı Evan Rogers ve ortağı Carl Sturken ile tanışan Rihanna, ilk ses kayıtlarına destek buldu. Amerika’da gerçekleşen örnek kayıtlar, çok sayıda kayıt şirketine gönderildi. Söz konusu kayıtlardan biri de Jay-Z’ye ulaştırılmıştı. Jay-Z, Rihanna’yı, sözleşmesine imza atacağı ilk şirket olan Def Jam Records’la bir araya getirdi. 2005 yılında New York’a taşınan Rihanna albümünde birçok parçayı kendi yazdı ve yetenekli bir söz-müzik yazarı olduğunu da kanıtladı.

rihannaHayatını Külkedisi masalına benzeten Rihanna; “Eğer Evan ve Carl ile tanışmasaydım benim için tüm bunlar hayal olacaktı. Bana verdikleri fırsat ve destekten dolayı onlara çok teşekkür ederim” diyor.

Los Angeles‘da magazin dergilerine poz veren şarkıcı ilk rolünü “Gençlik Ateşi: Hep ya da Hiç (Bring It On Yet Again)” filminde sergiledi.

İlk albümü “Music of the Sun”ı 30 Ağustos 2005 tarihinde çıkardı ve Amerika başta olmak üzere bütün dünyada ses getirdi. Single!ı “Pon De Replay” Amerika ve İngiltere listelerinde 2 numaraya kadar çıktı. Tüm dünyada 2 milyon satan albüm, Amerika’da 500,000 satarak Rhianna’ya platin plak kazandırdı.

2. albümü “A Girl Like Me”yi 2006 senesinin Nisan ayında çıkartan Rihanna, bu albümle Amerika listelerinde 5 numara olurken, İngiltere listelerinde 6 numaraya yükseldi. Albümden çıkan single “S.O.S.”, Rihanna’nın Amerikan listelerindeki ilk 1 numarası oldu ve albümden 2. single olarak “Unfaithful” parçası yayınlandı. “Unfaithful”, Amerika listelerinde 6 numaraya ulaşırken, albümden ayrıca “We Ride” single olarak piyasaya sürüldü.

3. stüdyo albümü “Good Girl Gone Bad” 5 haziran günü piyasaya sürüldü. Albüm çıktığı ilk gün Amerika başta olmak üzere tüm dünya listelerine 1 numaradan giriş yaptı. “Umbrella” şarkısıyla kariyerinin doruğuna ulaşan sanatçı Umbrella ile listelere 1 numaradan giriş yapmakla kalmayıp daha önce Whitney Houston‘ın “I will Always Love You” şarkısıyla listelerde en uzun süre 1 numarada kalan kadın şarkıcı rekorunu egale etti.

Sanatçının 7 stüdyo albümü bulunuyor. 2010’un Nisan ayında 5 kıtayı kapsayan “Dünyadaki Son Kız” isimli en büyük turnesine çıktı. 19 Kasım 2012 tarihinde Unapologetic adlı albümü çıktı.

Rihanna, 2006 senesinde ölümcül hastalıklarla uğraşan çocuklar için “Believe Foundation” adını verdiği vakfı kurdu.

Barbados’lu olduğu için Eylül 2007 yılında “Barbados Turizmi”nin resmi yüzü oldu. Barbados’ta, Rihanna’nın doğum gününden bir gün sonrası “Rihanna Günü” olarak kutlanmaktadır ve o gün Barbados’un resmi tatil günüdür. 2008 yılında Birleşmiş Milletler Çocuk Fonu’nda Gucci ile 4 yıllık bir anlaşma yaptı ve kampanyanın reklam yüzü oldu. “Reb’l Fleur” adını verdiği parfümünü 2011’de piyasaya sürdü. Rihanna, 2012 yılında Battleship adlı filmde de rol aldı.

Albümleri:
2005 – Music of the Sun
2006 – A Girl Like Me
2007 – Good Girl Gone Bad
rihanna2009 – Rated R 23
2010 – Loud
2011 – Talk That Talk
2012 – Unapologetic

Filmleri:
2006 – Bring It On: All or Nothing
2008 – Good Girl Gone Bad Live
2012 – Battleship
2012 – Katy Perry: Part of Me
2005 – Las Vegas
2006 – My Super Sweet 16
2006 – Punk’d
2009 – 2012 – Saturday Night Live
2011 – Extreme Makeover: Home Edition
2011 – The X Factor

İskelet Sistemi, İskelet Sisteminin Özellikleri ve Görevleri

İskelet sistemi nedir? Vücuttaki görevi ve özellikleri nelerdir?

mega man

Mega Man mobil cihazlara geliyor!

Herkesin severek oynadığı Mega Man, mobil cihazlardaki yerini alıyor. Peki Mega Man nedir?

Pokemon Go için yeni Pokemonlar geliyor!

Günümüzde oldukça popüler olan Pokemon Go oyunu için yeni Pokemonlar geliyor. Peki Pokemon Go nedir, nasıl oynanır?

Tiftik keçisi

Tiftik keçisi ve özellikleri

Tiftik keçisi nasıl bir hayvan türüdür? Türkiye’de tiftik keçisi yetiştiriciliği nerelerde yapılır?

ekvatoral iklim

Ekvatoral iklim ve özellikleri!

Ekvatoral iklim nedir, özellikleri nelerdir? Ekvatoral iklim nerelerde görünür?

süper mario run

Süper Mario Run geliyor!..

Süper Mario Run Iphone ve İpad kullanıcılarıyla buluşuyor!.. Peki Süper Mario nedir?

En son baktıklarımız

Gökkuşağı Dağları

Gökkuşağı Dağları nerede?

Görenlerin ilk bakışta gözlerine inanamadığı ve insana gerçek olmadığı izlenimi veren Gökkuşağı Dağları hangi ülkede?

ilginç bilgiler

Nadir bilinen ilginç bilgiler

Hayatınızda birçoğunu belki de ilk defa duyacağınız ilginç bilgileri sizin için bir araya getirdik…

hindistan cevizi

Neden hindistan cevizi yemeliyiz?

Hindistan cevizinin birçok faydası vardır. Peki faydaları nelerdir ve hindistan cevizi nasıl yenir?

Einstein’dan altın öğütler!

Albert Einstein’ın sözleri ve görüşlerinden, girişimcilik ile ilgili uygulanabilir çıkarımlar! 

ejder meyvesi

Ejder meyvesi nedir?

Ejder meyvesi ilginç yiyecekler arasında yer alıyor. Peki, bu meyvenin yararlarını biliyor musunuz?..

Çınar Ağacı ve özellikleri

Uzun ömürleri ve heybetli görünüşleri ile bilinen çınar ağaçlarının özellikleri nelerdir? Nerelerde yetişir? Kaç türü bulunur?