saçlar

Saçları hızlı uzatmanın yöntemleri neler?

Saçlarımızın daha hızlı uzamasını hepimiz isteriz. Bunu yaparken sağlıklı yöntemler kullanmalıyız. Saçları daha hızlı uzatmanın yolları neler?..

Sağlıklı, parlak ve uzun saçlara sahip olmanın birçok yöntemi vardır. Bakım yağları, besleyici maskeler ve sağlıklı beslenme ile saçlarınızı uzatabilirsiniz. İnsan saçı ay bazında ortalama 0,5-2 cm arasında uzamaktadır. Bu süreçte saçlara bakım yaparak ve sağlıklı beslenme faktörlerini de ekleyerek, hem daha hızlı uzamasını sağlar hem de sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz. Öncelikle doğal yağlar ile saçlarınızı besleyebilirsiniz.

Argan yağı: Saç diplerini besleyerek saçın yıpranmasını engelleyen argan yağı, E vitamini açısından oldukça zengindir. Bu sayede saçları doğal bir biçimde nemlendirir, saçı güçlendirerek yıpranan saçları da onarır.

Yılan yağı: Saçların onarılması, güçlenmesi ve beslenmesini sağlayan yılan yağı, saç dökülmesine de iyi gelir. Saçlara canlılık verir, hızlı uzamasına ve beslenmesine yardımcı olur.

Hint yağı: Saç tellerini kalınlaştırarak saça hacim sağlayan Hint yağı yüksek düzeyde omega içermektedir. Bu açıdan saçı fazlasıyla besler ve hızlı uzamasını sağlar.

saçlarTatlı badem yağı: Saçları besleyen, saç tellerinin doğal bir parlaklığa kavuşmasını sağlayan tatlı badem yağı, saçların hızlı uzamasına da yardımcıdır.

Ylang ylang yağı: Mineraller ve proteinler açısından oldukça zengin olan Ylang Ylang yağı A, C, B1 ve B2 vitaminleri yönünden de oldukça zengin bir yağdır.

Zeytinyağı: Saçları besleyerek parlaklık kazandıran ve uzamasına yardımcı olan saf zeytinyağı E vitamini bakımından da oldukça zengin bir üründür.

Keten tohumu yağı: Saç uzamasına yardımcı olan keten tohumu yağı aynı zamanda saç dökülmesine karşı da etkilidir. Saçlara haricen uygulanabildiği gibi düzenli olarak tüketildiğinde de oldukça yararlıdır.

Bu doğal yağları tek tek kullanabileceğiniz gibi, az miktarda olmak şartıyla birbiriyle de karıştırabilirsiniz. Haftada en az 1 kere uygulamanız gerekmektedir. Doğal yağlar 45 gün içinde saçlardaki etkisini gösterir. Bunun yanı sıra, saç derinizin hava alması için saçlarınızı düzenli olarak yıkayarak temiz tutun. Böylece saçlarınız daha canlı kalacaktır.

Saçlarınıza dışarıdan uyguladığınız yöntemlerin dışında, tükettiklerinize dikkat ederek de saçları hızlı uzatabiliriz. İçinde A, C, D ve K vitaminlerinin ve omega yağ asidinin ve folik asidin yer aldığı besinleri tüketmek gerekir. Özellikle folik asit, saç için gerekli olan keratinin oluşmasını sağlar. Fındık, badem, somon balığı, havuç, yumurta sarısı, yoğurt ve ıspanak saçların hızlı uzamasını sağlayan besinlerdendir.

 

 

İskelet Sistemi, İskelet Sisteminin Özellikleri ve Görevleri

İskelet sistemi nedir? Vücuttaki görevi ve özellikleri nelerdir?

mega man

Mega Man mobil cihazlara geliyor!

Herkesin severek oynadığı Mega Man, mobil cihazlardaki yerini alıyor. Peki Mega Man nedir?

Pokemon Go için yeni Pokemonlar geliyor!

Günümüzde oldukça popüler olan Pokemon Go oyunu için yeni Pokemonlar geliyor. Peki Pokemon Go nedir, nasıl oynanır?

Tiftik keçisi

Tiftik keçisi ve özellikleri

Tiftik keçisi nasıl bir hayvan türüdür? Türkiye’de tiftik keçisi yetiştiriciliği nerelerde yapılır?

ekvatoral iklim

Ekvatoral iklim ve özellikleri!

Ekvatoral iklim nedir, özellikleri nelerdir? Ekvatoral iklim nerelerde görünür?

süper mario run

Süper Mario Run geliyor!..

Süper Mario Run Iphone ve İpad kullanıcılarıyla buluşuyor!.. Peki Süper Mario nedir?

En son baktıklarımız

Gökkuşağı Dağları

Gökkuşağı Dağları nerede?

Görenlerin ilk bakışta gözlerine inanamadığı ve insana gerçek olmadığı izlenimi veren Gökkuşağı Dağları hangi ülkede?

ilginç bilgiler

Nadir bilinen ilginç bilgiler

Hayatınızda birçoğunu belki de ilk defa duyacağınız ilginç bilgileri sizin için bir araya getirdik…

hindistan cevizi

Neden hindistan cevizi yemeliyiz?

Hindistan cevizinin birçok faydası vardır. Peki faydaları nelerdir ve hindistan cevizi nasıl yenir?

Einstein’dan altın öğütler!

Albert Einstein’ın sözleri ve görüşlerinden, girişimcilik ile ilgili uygulanabilir çıkarımlar! 

ejder meyvesi

Ejder meyvesi nedir?

Ejder meyvesi ilginç yiyecekler arasında yer alıyor. Peki, bu meyvenin yararlarını biliyor musunuz?..

Çınar Ağacı ve özellikleri

Uzun ömürleri ve heybetli görünüşleri ile bilinen çınar ağaçlarının özellikleri nelerdir? Nerelerde yetişir? Kaç türü bulunur?