Şehir Tiyatroları’nda 16 oyun sahneleniyor!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nda 16 oyun sahnelenecek. İşte, o oyunlar…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları tarafından hazırlanan oyunlar 17-21 Aralık 2014 tarihleri arasında sahnelenecek.

İstanbul Şehir Tiyatroları’nda sahnelenecek oyunlar;

“Shakespeare, Vakti Geldi, Cibali Karakolu, Yolcu, Ölü Adamın Cep Telefonu, Komşum Hitler, Kerbela, Harikalar Mutfağı, Balon, Islık Sever Max, Edi’nin Annesi Nerede?, Üç Kardeş ve Muhteşem Kurt, Damlaların Dansı, Pırtlatan Bal, Karagöz Balıkçı, Boncuk.”

Harikalar Mutfağı (7 + Yaş)

Haluk Işık ve Ege Işık’ın yazdığı Uğur Arda Aydın’ın yönettiği Harikalar Mutfağı’nda Papatya Sokağı’nda lokantaları olan iki aşçı Gümüşkepçe ve Kırıkçatal’ın yemek pişirme macerası anlatılıyor.

Oyunun önemli kahramanları, kedi Yorgunpençe, fare Kazmadiş ve bayan Gülücük’tür. Oyunda ustalığın, bir işi yaparken gösterilen özen, sevgi ve dikkatle ortaya çıkabileceği düşüncesi işleniyor.

Özgür Dereli, Ertan Kılıç, Güzin Alkan, Gözde İpek Köse, Nilay Bağ’ın rol aldığı oyun, 21 Aralık 2014 tarihinde Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde.cocuk-tiyatrosu-3110--

Balon (7+ Yaş)

Şehir Tiyatroları’nın yeni çocuk oyunu Balon, dünden bugüne sosyal hayatın siyahlarını ve beyazlarını bir balon metaforu ile seyirciye ulaştırıyor.

Güzelliklerin gittikçe azaldığı mahalle hayatında, kötülüklerin ortaya çıkması, sorunların kar topu gibi büyümesi ve bununla beraber çözümsüz bir hal almasına sebep oluyor.

Murat Karahüseyinoğlu’nun yazdığı Murat Ozan’ın yönettiği oyun, 21 Aralık 2014 tarihinde Fatih Reşat Nuri Sahnesi’nde…

Oyunda; Arda Alpkıray, Tuğçe Açıkgöz, Berk Samur, Müge Çiçek, Nagehan Erbaşı, Hüseyin Kefeli, Çağlar, Polat, Eylül Soğukçay, Doğan Şirin, Nazan Yatgın rol alıyor.

Islık Sever Max (5+ Yaş)

Bir çocuk düşünün, ailesi onunla oyun oynamıyor. Koşması, resim yapması, ses çıkarması yasak. Herkesin hor gördüğü, kimsenin anlamadığı bu çocuğun hayatında bir gün bir mucize gerçekleşir.

Diş boşluğundan çıkan muazzam bir ıslık, küçük Maximillian’ın hayatında bir dönüm noktası olacaktır.

Volker Ludwig ve Carsten Krüger’in yazdığı Kubilay Penbeklioğlu’nun yönettiği oyunda; Emrah Can Yaylı, Zeynep Çelik Küreş/Ceylan Çete, İrem Erkaya, Nurdan Kalınağa, Ozan Tura, Özgür Dağ, Tankut Yıldız rol alıyor. Oyun; 21 Aralık 2014 tarihinde Kağıthane Sadabad Sahnesi’nde.

Edi’nin Annesi Nerede? (7+ Yaş)

Pınar Yaygel ve Raşel Meseri’nin yazdığı Emre Narcı’nın yönettiği “Edi’nin Annesi Nerede?” oyununda annesinin okuduğu kitabın etkisiyle uyuyakalan Can, rüyasında Edi adlı yavru bir ayı ile tanışır.

Edi ve Can, ayağı kayıp dereye yuvarlanan Edi’nin annesini aramaya başlar.

Oyunda insan ve hayvan dostluğu ekseninde aile ilişkileri ve dayanışma duygusu işleniyor.??????????????????????????

Oyunda; Aslı Nimet Altaylar, Samet Hafızoğlu, Selin İşcan, Cemal Ahhan Şener, Selim Can Yalçın, Derya Yıldırım, Ezgi Sümer Yolcu rol alıyor. Oyun; 21 Aralık 2014 tarihinde Gaziosmanpaşa Sahnesi’nde sevenleriyle buluşacak.

Üç Kardeş ve Muhteşem Kurt (3+ Yaş)

Okan Karaca’nın yazıp yönettiği Üç Kardeş ve Muhteşem Kurt, çocuk seyirci için oldukça eğlenceli bir el kuklası oyunudur.

Oyun, üç afacan kardeşin yaramazlıklarını ve herkesin korktuğu Muhteşem Kurt ile tanışıp arkadaş olmalarını mümkün olduğunca yalın biçimde çocukların gözünden anlatıyor.

Okan Karaca, Okan Patırer, Betül Kızılok, Pınar Aygün’ün rol aldığı oyun, 21 Aralık 2014 tarihinde Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde oynanacak.

Damlaların Dansı (5+ Yaş)

Sema Ergenekon-Gökhan Aktemur’un yazdığı Cengiz Özek’in yönettiği Damlaların Dansı’nda, doğadaki en güzel canlılardan biri olan Nadide Çiçek solmak üzeredir. Su Damlaları ise ona yardım edebilmek için yer altından yola çıkar.

Nadide Çiçek’e ulaşmak hiç de kolay olmayacaktır. Suyun oluşum evrelerinin bir serüven hikayesiyle canlandırıldığı oyunda “yardımlaşma, dayanışma ve ortaklık” duygusu vurgulanıyor.

Oyunda; Nihat Alptekin, Hülya Arslan, Volkan Ayhan, Seza Güneş, Nurdan Gür, Çağrı Hün, Emre Şen rol alıyor. Oyun; 21 Aralık 2014 tarihinde Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi’nde oynanacak.

Pırtlatan Bal (7+ Yaş)

Türk ve Dünya Edebiyatı’nın önemli isimlerinden Aziz Nesin’in yazdığı Pırtlatan Bal, çocuk klasikleri arasında hala vazgeçilmez bir yerde duruyor.

Oyunda; Mert Aykul, Nur Saçbüker Otan, M. Soner Dinç, Derya Keykubat, Serkan Bacak, Şeyda Arslan, Hamit Erentürk, Mana Alkoy, Zeynep Göktay Dilbaz, Cihan Kurtaran, Murat Güreç, Murat Üzen, Uğur Dilbaz rol alıyor.

Oyun; 21 Aralık 2014 tarihinde Ümraniye Sahnesi’nde oynanacak.sehir-tiyatrosu-2210

Karagöz Balıkçı (7+ Yaş)

Özgür Atkın-Ceren Hacımuratoğlu’nun yazdığı Özgür Atkın’ın yönettiği Karagöz Balıkçı’da; Hacivat, işsiz Karagöz’e balık tutması aklını verir.

Kendi yaptığı sandalla denize açılan Karagöz, türlü türlü deniz canlıları ile karşılaşır.

“Karagöz Balıkçı”, 7’den 77’ye tüm izleyicileri kendi öz tiyatromuzun temeli ile tanıştırmak için yola çıkıyor.

Oyunda; Can Alibeyoğlu, Destan Batmaz, Özgür Atkın, Uğur Dilbaz rol alıyor. Oyun; 18 Aralık 2014 tarihinde Gaziosmanpaşa Ferih Egemen Çocuk Tiyatrosu Sahnesi’nde oynanacak.

Boncuk (2-5 Yaş)

Güneş Han’ın yazdığı Sibel Topaloğlu’nun yönettiği Boncuk, bir ev köpeğidir ve sahibiyle birlikte yaşamaktadır. Sabahları sahibinin gazetesini vermek ve eski gazeteleri bahçeye çıkarmak onun görevidir. Boncuğun hiç arkadaşı yoktur. Sahibi onun yabancılarla konuşmasını istememektedir.

Boncuğun oturduğu mahalleye bir sokak kedisi taşınır. Yeni taşındığı için onun da arkadaşı yoktur. Boncuk ile arkadaş olmak ister, birlikte oyun oynamayı teklif eder.

Boncuk sahibinden izin alır ve birlikte oyun oynarlar. Farklı hayatlarına rağmen birbirleriyle arkadaş olmuşlardır, çok mutlu olurlar.

Oyunda; İbrahim Ulutaş, Deniz Yeşil Mavi rol alıyor. Oyun; 18 Aralık 2014 tarihinde Kağıthane Küçük Kemal Çocuk Tiyatrosu Sahnesi’nde oynanacak.

İskelet Sistemi, İskelet Sisteminin Özellikleri ve Görevleri

İskelet sistemi nedir? Vücuttaki görevi ve özellikleri nelerdir?

mega man

Mega Man mobil cihazlara geliyor!

Herkesin severek oynadığı Mega Man, mobil cihazlardaki yerini alıyor. Peki Mega Man nedir?

Pokemon Go için yeni Pokemonlar geliyor!

Günümüzde oldukça popüler olan Pokemon Go oyunu için yeni Pokemonlar geliyor. Peki Pokemon Go nedir, nasıl oynanır?

Tiftik keçisi

Tiftik keçisi ve özellikleri

Tiftik keçisi nasıl bir hayvan türüdür? Türkiye’de tiftik keçisi yetiştiriciliği nerelerde yapılır?

ekvatoral iklim

Ekvatoral iklim ve özellikleri!

Ekvatoral iklim nedir, özellikleri nelerdir? Ekvatoral iklim nerelerde görünür?

süper mario run

Süper Mario Run geliyor!..

Süper Mario Run Iphone ve İpad kullanıcılarıyla buluşuyor!.. Peki Süper Mario nedir?

En son baktıklarımız

Gökkuşağı Dağları

Gökkuşağı Dağları nerede?

Görenlerin ilk bakışta gözlerine inanamadığı ve insana gerçek olmadığı izlenimi veren Gökkuşağı Dağları hangi ülkede?

ilginç bilgiler

Nadir bilinen ilginç bilgiler

Hayatınızda birçoğunu belki de ilk defa duyacağınız ilginç bilgileri sizin için bir araya getirdik…

hindistan cevizi

Neden hindistan cevizi yemeliyiz?

Hindistan cevizinin birçok faydası vardır. Peki faydaları nelerdir ve hindistan cevizi nasıl yenir?

Einstein’dan altın öğütler!

Albert Einstein’ın sözleri ve görüşlerinden, girişimcilik ile ilgili uygulanabilir çıkarımlar! 

ejder meyvesi

Ejder meyvesi nedir?

Ejder meyvesi ilginç yiyecekler arasında yer alıyor. Peki, bu meyvenin yararlarını biliyor musunuz?..

Çınar Ağacı ve özellikleri

Uzun ömürleri ve heybetli görünüşleri ile bilinen çınar ağaçlarının özellikleri nelerdir? Nerelerde yetişir? Kaç türü bulunur?