Singapur Gezilecek Yerler: Singapur’da Mutlaka Görülmesi Gereken 10 Yer

Singapur, Güney Doğu Asya’nın küçük şehir ülkelerinden birisidir. Önemli iş, tatil ve eğlence yerlerinden birisi olması, bu ülkeyi popüler hale getirmiştir. Gezilecek görülecek ve eğlenilecek mekanlarının sayısı fazla olan bu küçük ülke hakkında merak edilenler ve özel yerleri hakkında detayları yazımızın devamında sizlerle paylaşıyoruz.

Singapur Turu

Singapur, tur faaliyetleri ile çok rahat bir şekilde gezilebilecek küçük bir ülkedir. Ülkemizde de çoğu tur firmaları bu sevimli ülkeye özel turlar düzenlemektedir. Singapur turetkinliklerinde ülkenin en fazla merak edilen noktaları ve en görülesi yerlerine geziler düzenlenir. Genel olarak 5 gün ile 10 gün arasında süresi değişen bu turlarda gece konaklaması, yemek ve gezi sırasında gereken harcamalar tur kapmasımında alınır. Yine de bir tura katılmadan önce tur kapsamındaki harcamaları incelemek gerekir.

Singapurda gezilecek noktalarve yerlerin başında renkli evleri bulunan sokaklar geliyor. singapur’un kendine has mimarisi ve renkli desenlerini yansıtan bu sokaklarda yürüyerek bol bol hatıra fotografı çektirmek mümkün. Bu sokaklarda yer alan Chinese Heritage Centre, Sri Mariamma, Buddha Tooth Relic ve Thian Hock Keng Tapınakları da mutlaka görülmesi ve ziyaret edilmesi gereken yerler arasındadır.

Küçük adalardan oluşan Singapur’un her bir adası kendine has özelliklerdedir. Bu adalardan birisi olan Sentosa Adası’nda bulunan mimari yapılar tamamen insan yapısıdır. Birbirinden farklı eğlence ve aktivitelerin olduğu bu ada mutlaka ziyaret edilmeli ve eğlenceli aktivitelerde bulunulmalıdır. Singapur’a gelmişken sevdiklerinize hediye almak isterseniz mutlaka Bugis ve Kampong Glam bölgelerine uğramalısınız. Bu bölgeler, çarşı ve pazarın en fazla olduğu bölgelerdir ve turistlerin en fazla hatıra eşyası satın aldığı yerlerdir.

 Singapur Gezilecek Yerler: Singapur'da Mutlaka Görülmesi Gereken 10 Yer 1

Kısa bilgilerden sonra Singapur’da mutlaka ziyaret edilmesi gereken 10 yeri sıralayabiliriz.

  • Orchard Caddesi
  • Botanik Bahçe
  • Sentosa Adası
  • Küçük Hindistan Bölgesi
  • Çin Mahallesi
  • Marina Bölgesi
  • Clarke Quay
  • Singapore Art Museum
  • Gardens by the Bay
  • Kampong Glam

Singapur Vize

Sİngapur’a seyahet edecek olan Türk vatandaşları, 30 gün süre ile vizeden muaftır. 30 gün vizesiz olarak bu ülkede istenilen yerler ziyaret edilebilir. Ancak gezi 30 günden fazla sürecekse ilgili makamlara bildirim yapılarak süre uzatılabilir.

Singapur Gece Hayatı

Küçük adalardan oluşan Singapur’un gece hayatı son derece renklidir. Özellikle sahil kesimlerinde yer alan eğlence mekanlarında renkli eğlenceler yaşanabilir. Düzenli bir kent olan Singapur’a çok sayıda turist gelir. Bu turistlerin en çok hoşuna gidense eğlence mekanlarıdır. Bu nedenle geziniz sırasında sizin gibi yabancı turistlere en fazla bu gece eğlence mekanlarında rastlayabilirsiniz.

Singapur Gece Hayatı

Singapur Hava Durumu

Singapur’a gezi planlıyorsanız mutlaka hava durumu hakkında bilginiz olmalı. Dört mevsimin yaşandığı ülkemize göre Singapur’da daha sıcak bir iklim söz konusudur. Tropikal iklime sahip olan bu sevimli ülkede yılın her döneminde sıcaklık aynı derecelerdedir. Ancak bazı dönemlerde şiddetli mason yağmurları görülür. Kasım ayı ile Ocak ayı arasında daha fazla görülen bu mason yağmurları hafif sıcaklık düşmesine neden olsa da genel olarak sıcak iklimlidir. Yıl boyunca gece ısısı 23-26 derece gündüz ise 30-32 derece arasındadır.

Singapur Hava Durumu

Singapur Hava Yolları

Singapur gezi planlarınız arasında mutlaka yer alması gereken alanlardan birisi, Changi Uluslararası Havalimanı’dır. Bir hava yolundan daha fazlasını ziyaretçilerine veren uluslararası hava yolunda terminaller arası geçiş özel trenler ile yapılıyor. Özel tasarımlı bir hava yolu olan bu ulaşım noktasını mutlaka Singapur turlarınıza dahil etmenizi öneririz.

Singapur Hava Yolları

Günlük hayatta düzenli bir yapısı olan şehirde gezmek için yürümeyi tercih edebilirsiniz. Küçük bir yerleşim alanı olduğu için yürüyerek istediğiniz bölgelere gidebilirsiniz.

İskelet Sistemi, İskelet Sisteminin Özellikleri ve Görevleri

İskelet sistemi nedir? Vücuttaki görevi ve özellikleri nelerdir?

mega man

Mega Man mobil cihazlara geliyor!

Herkesin severek oynadığı Mega Man, mobil cihazlardaki yerini alıyor. Peki Mega Man nedir?

Pokemon Go için yeni Pokemonlar geliyor!

Günümüzde oldukça popüler olan Pokemon Go oyunu için yeni Pokemonlar geliyor. Peki Pokemon Go nedir, nasıl oynanır?

Tiftik keçisi

Tiftik keçisi ve özellikleri

Tiftik keçisi nasıl bir hayvan türüdür? Türkiye’de tiftik keçisi yetiştiriciliği nerelerde yapılır?

ekvatoral iklim

Ekvatoral iklim ve özellikleri!

Ekvatoral iklim nedir, özellikleri nelerdir? Ekvatoral iklim nerelerde görünür?

süper mario run

Süper Mario Run geliyor!..

Süper Mario Run Iphone ve İpad kullanıcılarıyla buluşuyor!.. Peki Süper Mario nedir?

En son baktıklarımız

Gökkuşağı Dağları

Gökkuşağı Dağları nerede?

Görenlerin ilk bakışta gözlerine inanamadığı ve insana gerçek olmadığı izlenimi veren Gökkuşağı Dağları hangi ülkede?

ilginç bilgiler

Nadir bilinen ilginç bilgiler

Hayatınızda birçoğunu belki de ilk defa duyacağınız ilginç bilgileri sizin için bir araya getirdik…

hindistan cevizi

Neden hindistan cevizi yemeliyiz?

Hindistan cevizinin birçok faydası vardır. Peki faydaları nelerdir ve hindistan cevizi nasıl yenir?

Einstein’dan altın öğütler!

Albert Einstein’ın sözleri ve görüşlerinden, girişimcilik ile ilgili uygulanabilir çıkarımlar! 

ejder meyvesi

Ejder meyvesi nedir?

Ejder meyvesi ilginç yiyecekler arasında yer alıyor. Peki, bu meyvenin yararlarını biliyor musunuz?..

Çınar Ağacı ve özellikleri

Uzun ömürleri ve heybetli görünüşleri ile bilinen çınar ağaçlarının özellikleri nelerdir? Nerelerde yetişir? Kaç türü bulunur?