Skype Translator çeviri yapacak! 

İlk görüntülü konuşma platformlarından biri olan Skype, anlık çeviri özelliği ile kullanıcıları için yine gözde olacaktır. İşte, Skype Translator…

Görüntülü konuşmanın ilklerinden olan Skype bir süredir çaptan düşmüştü. Bunun sebebi mobil cihazlarda sürekli kullanıma açılan benzer özellikli farklı uygulamalar oldu. Microsoft tarafından bir süre önce satın alınan Skype yepyeni bir özellikle yine tahtına oturacağa benzer… Skype Translator hangi dillerin çevirisini yapacak?

Farklı dilleri konuşan kullanıcıların konuşmalarını eş zamanlı olarak çeviren Skype Translator yazılımını geliştiren Skype, bu hizmeti ilk etapta İngilizce ve İspanyolca için kullanıma sokacak.

İnternet üzerinden kişilerin sesli ve görüntülü iletişim kurmasını sağlayan Skype, yeni özelliği ile insanlar arasındaki dil engelini kaldırmaya hazırlanıyor. Kullanıcılarına çeviri hizmeti sunmaya hazırlanan Skype’ın bu özelliği devreye girdiğinde farklı dilleri konuşan kişiler, Skype Translator sayesinde iletişim kurabilecek.

skypeceviri2_2812

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft tarafından 2011 yılında 8,5 milyar dolar karşılığında satın alınan Skype’ın kısa süre içinde söz konusu yeni özelliği İngilizce ve İspanyolca haricindeki diller için de kullanılabilir hale getirmesi bekleniyor.

Skype Translator’ın ön seyretme sürümü şu an için yalnız Windows 8.1 ve Windows 10’un ön seyretme sürümlerinde çalışıyor. Serviste İngilizce ya da İspanyolca konuşan kişinin kelimeleri sesli ve yazılı şekilde karşı tarafa aktarılıyor.

ABD ve Meksika’da sınıflarda kontrol edilen Skype Translator ön izlemesinin özellikle video konferanslar konusundaki açığı kapatması bekleniyor. Skype Translator ile 40’ı aşkın lisan için yazılı ileti desteği de sunuluyor. Skype Translator’ın ön izlemesinden yararlanmak için Skype’ın web sitesi vasıtasıyla bir davetiye talebinde bulunmak gerekiyor.

Skype’ın kullanıma sunmaya hazırlandığı yeni özelliğinin okullar ve çok uluslu şirketler tarafından rağbet görmesi bekleniyor.

skypeceviri1_2812Skype nedir?

Skype; anlık mesajlaşma, sesli ve görüntülü çağrı özellikleri sayesinde uzaktakileri yakınlaştırır. Nerede olurlarsa olsunlar sevdiklerinizle her yerde iletişimde olabilirsiniz.

Yaşadığınız bir olayı anlatmak, özel günlerini kutlamak, dil öğrenmek, hasret gidermek ve arkadaşlarınızla ortak çalışmak gibi her gün başkalarıyla birlikte yaptığınız şeyleri Skype üzerinden yapabilirsiniz. Skype’ı telefonunuzda, bilgisayarınızda ya da Skype özellikli bir televizyonda kullanabilirsiniz. Skype’ın en son sürümünde görüntülü grup çağrısı özelliğini de deneyebilirsiniz. Skype’ta, uygulamayı kullanan diğer kişilerle konuşmak onları görmek ve anlık mesajlarla görüşmek ücretsizdir.

Düşük bir ücret ödediğiniz takdirde daha fazlasını, daha farklı yollarla, daha çok kişiyle yapabilirsiniz. Örneğin; telefon numaralarını arayabilir, WiFi ağlara erişebilir ya da SMS gönderebilirsiniz. Bunun için kullandığınız kadarını ödeyebilir ya da bir abonelik satın alabilirsiniz, tercih sizin.

İskelet Sistemi, İskelet Sisteminin Özellikleri ve Görevleri

İskelet sistemi nedir? Vücuttaki görevi ve özellikleri nelerdir?

mega man

Mega Man mobil cihazlara geliyor!

Herkesin severek oynadığı Mega Man, mobil cihazlardaki yerini alıyor. Peki Mega Man nedir?

Pokemon Go için yeni Pokemonlar geliyor!

Günümüzde oldukça popüler olan Pokemon Go oyunu için yeni Pokemonlar geliyor. Peki Pokemon Go nedir, nasıl oynanır?

Tiftik keçisi

Tiftik keçisi ve özellikleri

Tiftik keçisi nasıl bir hayvan türüdür? Türkiye’de tiftik keçisi yetiştiriciliği nerelerde yapılır?

ekvatoral iklim

Ekvatoral iklim ve özellikleri!

Ekvatoral iklim nedir, özellikleri nelerdir? Ekvatoral iklim nerelerde görünür?

süper mario run

Süper Mario Run geliyor!..

Süper Mario Run Iphone ve İpad kullanıcılarıyla buluşuyor!.. Peki Süper Mario nedir?

En son baktıklarımız

Gökkuşağı Dağları

Gökkuşağı Dağları nerede?

Görenlerin ilk bakışta gözlerine inanamadığı ve insana gerçek olmadığı izlenimi veren Gökkuşağı Dağları hangi ülkede?

ilginç bilgiler

Nadir bilinen ilginç bilgiler

Hayatınızda birçoğunu belki de ilk defa duyacağınız ilginç bilgileri sizin için bir araya getirdik…

hindistan cevizi

Neden hindistan cevizi yemeliyiz?

Hindistan cevizinin birçok faydası vardır. Peki faydaları nelerdir ve hindistan cevizi nasıl yenir?

Einstein’dan altın öğütler!

Albert Einstein’ın sözleri ve görüşlerinden, girişimcilik ile ilgili uygulanabilir çıkarımlar! 

ejder meyvesi

Ejder meyvesi nedir?

Ejder meyvesi ilginç yiyecekler arasında yer alıyor. Peki, bu meyvenin yararlarını biliyor musunuz?..

Çınar Ağacı ve özellikleri

Uzun ömürleri ve heybetli görünüşleri ile bilinen çınar ağaçlarının özellikleri nelerdir? Nerelerde yetişir? Kaç türü bulunur?