SSM Yaz Okulu dopdolu!

SSM Yaz Okulu bu tatili çocukların eşsiz deneyimler ve sanatsal etkinliklerle dopdolu geçirmesini sağlayacak gibi görünüyor… 

Sakıp Sabancı Müzesi (SSM), Haziran sonunda sanatsal yönünü geliştirmek isteyen çocukları ağırlamaya başlayacak. Yaz boyunca sanatsever çocukların buluşma noktası haline gelecek müzede gerçekleşecek eğitimler, görsel ve işitsel anlamda çocukların gelişimine katkıda bulunacak.

Resim, müzik, edebiyat ve doğa konularını kapsayan eğitimler, alanında uzman isimler tarafından yönlendirilecek. 29 Haziran Pazartesi günü Resim Okulu ile başlayacak SSM Yaz Okulu, 28 Ağustos Cuma gününe kadar devam edecek. Yaz okulu boyunca Resim Okulu, Botanik Sanatı, Masal Sanatı, Işık Oyunları, Müzede Çocuklar ile Müzik ve Müzede Kamp eğitimleri yer alacak.

Çocuklar, müze ortamında heyecanlı, eğitici ve eğlenceli yepyeni maceralar yaşayacak… İşte, haftalık olarak gerçekleştirilecek programlar;

RESİM OKULU
Okul dönemi boyunca çocukları teknik, renk ve malzemeyle tanıştıran Resim Okulu yaz tatilinde de devam ediyor. Denenmemişi denemek, yaratıcılığın sınırlarını zorlamak, ünlü ressamların ilginç dünyalarına misafir olup şaşırtıcı şeyler öğrenmek isteyen tüm resim meraklısı çocukların çok seveceği bu atölye çalışmasında çocuklara Ressam ve Sanat Eğitimcisi Nihal Türk rehberlik edecek.

FOTOĞRAF ATÖLYESİ: IŞIK OYUNLARI
Bu yaz Sakıp Sabancı Müzesi’nde çocuklar, çimeni, ağacı, gökyüzünü ya da bahçedeki eserleri çizim ve fotoğraf yoluyla yorumlayabilecekleri çılgın bir atölye çalışmasına katılacaklar. Çizim ve dijital fotoğraf pratikleri ile eğlenceli üretimler yapacak olan çocuklar, ışıkla portreler yaratacakları “Photogram” tekniği ile de tanışacaklar. Çocuklar, Picasso’nun da vazgeçilmezlerinden biri olan “ışıkla boyama” tekniği ile fotoğraf üretecek ve eserlerini yaratıcı bir sergi ile aileleri ile paylaşacaklar. Küçük sanatçıların ışığın peşine düştüğü bu heyecanlı süreçte çocuklara Sanat Eğitimcisi Elvan Ekren ve sanatçı Volkan Kızıltunç yol gösterecek.

ssm-yaz-okulu-1_120615MASAL SANATI
Çocuklara masal sembolleri yoluyla ulaşarak iletişimlerini güçlendirmeyi hedefleyen etkinlikte çocuklar, yaratıcı okuma, yaratıcı yazma ve bedensel farkındalık çalışmaları ile buluşturulacak. Çocuklar, Kaf Dağı’nın ardındaki hayal diyarı için sanat eserleri yaratacaklar. Dünya masallarının bilindik öğelerini, kendi renkli düşleriyle yeniden tasarlayıp, müzenin belki de en genç ve masalsı sergisini hazırlayacaklar. Bu çalışmayı, Pedagog Sibel Şengül ve Akademisyen Eğitimci Suzan Tokgöz yönlendirecek.

MÜZEDE KAMP
Bu etkinlikte sanatla macera iç içe geçiyor, çocuklar Sakıp Sabancı Müzesi’nin bahçesinde çadır kurup, kamp ritüelleri gerçekleştiriyor. Takım çalışmaları ile farklı bir deneyimin içinde aktif rol alacak çocuklar, temsili kamp ateşi etrafında hikâyeler dinleyecek, farkındalık oyunları oynayacaklar. Yön bulma, düğüm atma gibi beceriler geliştirecek, sanat çalışmaları ile kampı daha renkli hale getirecekler. Kamp deneyimi boyunca çocuklara Doğa Eğitmeni Erol Benjamin Scott eşlik edecek.

BOTANİK SANATI
Çocuklar, Sakıp Sabancı Müzesi’nin eşsiz bahçesinin yemyeşil sakinleriyle tanışıp, bir botanikçi olmayı deneyimleyecekler. Ağacı tanımak, çiçekle arının ilişkisini takip etmek, tohuma yakından bakmak ve bir doğa gözlemcisi olmak isteyen çocukların katılacağı bu atölye çalışmasında çocuklara Doğa Eğitimi Uzmanı Hayri Dağlı eşlik edecek.

MÜZEDE ÇOCUKLAR İLE MÜZİK
Çocukların müzik ile olan bağlarını kuvvetlendirmek ve çocuklara genel bir müzik kültürü aşılamak üzere düzenlenen bu etkinlik, klasik batı müziği eğitimini Amerika Birleşik Devletleri’nde tamamlamış olan keman sanatçısı ve akademisyen Dr. Erman Türkili tarafından sunulacak… Çocuklara enstrümanları, çok sesli müziği ve bestecileri tanıtmayı konu edinen bu programda bir de mini resital sahnelenecek. Çalışmalar sırasında Dr. Türkili tarafından piyano, keman, gitar, arp, flüt ve viyolonsel gibi çok sesli müziğin temel çalgılarının görsel tanıtımı da yapılacak.

DÖNEMLER 11.00 – 13.00 14.00 – 16.00
29 Haziran – 03 Temmuz RESİM OKULU RESİM OKULU
(2003-2005) (2006-2009)
06 – 10 Temmuz MÜZEDE KAMP MÜZEDE KAMP
(2003-2005) (2006-2008)
20 – 24 Temmuz BOTANİK SANATI BOTANİK SANATI
(2003-2005) (2006-2009)
27 – 31 Temmuz MASAL SANATI MASAL SANATI
(2006-2009) (2003-2005)
03 – 07 Ağustos

 

RESİM OKULU RESİM OKULU
(2006-2009) (2003-2005)
10 – 14 Ağustos MÜZEDE ÇOCUKLAR İLE MÜZİK
(2006-2009)
17 – 21 Ağustos FOTOĞRAF ATÖLYESİ:

IŞIK OYUNLARI

FOTOĞRAF ATÖLYESİ:

IŞIK OYUNLARI

(2006 – 2009) (2003 -2005)
24 – 28 Ağustos MÜZEDE KAMP MÜZEDE KAMP
(2006-2008) (2003-2005)

 

Beşer günlük yaz etkinliklerine katılım 300 TL’dir.
Çalışmalara 2003 – 2009 yılları arasında doğan çocuklar kabul edilecektir.
Kayıt için lütfen tıklayınız.
Detaylı bilgi için 0216 550 97 62

İskelet Sistemi, İskelet Sisteminin Özellikleri ve Görevleri

İskelet sistemi nedir? Vücuttaki görevi ve özellikleri nelerdir?

mega man

Mega Man mobil cihazlara geliyor!

Herkesin severek oynadığı Mega Man, mobil cihazlardaki yerini alıyor. Peki Mega Man nedir?

Pokemon Go için yeni Pokemonlar geliyor!

Günümüzde oldukça popüler olan Pokemon Go oyunu için yeni Pokemonlar geliyor. Peki Pokemon Go nedir, nasıl oynanır?

Tiftik keçisi

Tiftik keçisi ve özellikleri

Tiftik keçisi nasıl bir hayvan türüdür? Türkiye’de tiftik keçisi yetiştiriciliği nerelerde yapılır?

ekvatoral iklim

Ekvatoral iklim ve özellikleri!

Ekvatoral iklim nedir, özellikleri nelerdir? Ekvatoral iklim nerelerde görünür?

süper mario run

Süper Mario Run geliyor!..

Süper Mario Run Iphone ve İpad kullanıcılarıyla buluşuyor!.. Peki Süper Mario nedir?

En son baktıklarımız

Gökkuşağı Dağları

Gökkuşağı Dağları nerede?

Görenlerin ilk bakışta gözlerine inanamadığı ve insana gerçek olmadığı izlenimi veren Gökkuşağı Dağları hangi ülkede?

ilginç bilgiler

Nadir bilinen ilginç bilgiler

Hayatınızda birçoğunu belki de ilk defa duyacağınız ilginç bilgileri sizin için bir araya getirdik…

hindistan cevizi

Neden hindistan cevizi yemeliyiz?

Hindistan cevizinin birçok faydası vardır. Peki faydaları nelerdir ve hindistan cevizi nasıl yenir?

Einstein’dan altın öğütler!

Albert Einstein’ın sözleri ve görüşlerinden, girişimcilik ile ilgili uygulanabilir çıkarımlar! 

ejder meyvesi

Ejder meyvesi nedir?

Ejder meyvesi ilginç yiyecekler arasında yer alıyor. Peki, bu meyvenin yararlarını biliyor musunuz?..

Çınar Ağacı ve özellikleri

Uzun ömürleri ve heybetli görünüşleri ile bilinen çınar ağaçlarının özellikleri nelerdir? Nerelerde yetişir? Kaç türü bulunur?