Tarihin En Büyük Gizemlerinden Olan Bermuda Şeytan Üçgeni Sırrı Nedir? Efsane mi, Gerçek mi?

Yüzyıllar boyunca dünya üzerinde birçok esrarengiz olay yaşanmış ve günümüzde hala sırrı açıklanamamıştır. Bu esrarengiz olaylar üzerinde ne kadar çalışma yapılırsa yapılsın, insanlar üzerinde ne kadar çok konuşursa konuşsun sırları hala ilk gün ki gizemini korumaya devam etmektedir. Bütün insanlar tarafından yakın bir ilgi odağı haline gelen Bermuda şeytan üçgeni ise, bu gizemli olaylar arasında yer almaktadır. Bermuda Şeytan Üçgeni uydu görüntüleri de, herhangi bir gizemin habercisi niteliğinde değildir.

Bermuda Şeytan Üçgeni Nedir?

Bermuda şeytan üçgeni hakkında bilgi vermek gerekirse, ilk olarak gizem bölgesi olarak adlandırılan bu alanda meydana gelen birbirinden esrarengiz olaylar, birçok kişi tarafından farklı nedenlere bağlanmıştır. Bu bölgede meydana gelen gemilerin batması, uçakların batması ya da çok fazla sayıda kişinin aniden kaybolması durumunun suyun çok altında bir manyetik alanın neden olduğu söylenmektedir. Fakat böyle bir manyetik alanda elektrik güçlerinin bir gemiyi batırabileceği konusu doğru olmamaktadır. Günümüz koşullarında doğruya en yakın teorinin bu bölgedeki denizin altında güçlü bir doğalgaz kaynağından çıkan gazların suyun üzerine çıkması ve yüksek bir basınç oluşturmasıdır. Bu doğalgaz kaynağından çıkan gazın suyun soğukluğu ile birlikte hidrat parçalarına bölünmesi gerçekleşmektedir. Aynı zamanda bu bölgede olan sıcak su akıntısı ile birlikte birleştiğinde suyun kaldırma kuvvetini ve yoğunluğunu düşürmektedir. Bu nedenle de herhangi bir gemi ya da uçak gibi nesnelerin suyun kaldırma kuvvetinin bozulması ile birlikte dibe çöktüğü açıklanmaktadır. Günümüz koşullarında Bermuda şeytan üçgeninin sırrı çözülmüş olsa dahi henüz her şey tam anlamı ile aydınlatılmamıştır.

Bermuda Şeytan Üçgeni Nerede?

Bir haritaya bakıldığında ne kadar çok açıklanamayan durum yaşanmışsa, bu bölgeye olan merak da beraberinde artmıştır. Atlantik okyanusunun yaklaşık beş yüz mil gibi bir alanını kaplayan bu alanda birbirinden farklı durumlar meydana gelmiştir. Miami, Bermuda ve Puerto Rico sınırlarının bir üçgen halini alması ile birlikte adına Bermuda şeytan üçgeni denmiştir. Bu bölgede birçok gemi batmış, uçak düşmüş ve çok fazla sayıda insan kaybolmuştur. Bütün bu olumsuz durumların ise hangi sebep ile ve neden bu alanda meydana geldiği ise bir sır gibi yüzyıllardır saklanmıştır. Belirtilen bu alanlara günümüzde hala lanetli yer ya da şeytani bölge adı verilmeye devam edilmektedir.

Bermuda Şeytan Üçgeni Nerede?

Bermuda Şeytan Üçgeni Sırrı

Buna o denli uzun seneler inanıldı ki, bazılarına bakılırsa başka bir açıklaması ne olursa olsun olamazdı. Fakat öteki taraftan birazcık düşünürsek, eğer bu şekilde bir şey olsaydı gemiler niye batıyor?

Bermuda Şeytan Üçgeni Sırrı

Bermuda Şeytan Üçgeni Efsanesi

Flight 19, Bermuda Şeytan Üçgeni efsanesinin ilk olaylarından birisidir. Oysa bununla birlikte çok sayıda tayyare kaybolmuştu. Bunlar ikinci dünya harbinde Amerikan birliğine ilişkin bombardıman uçaklarıydı. Bütün bu uçaklar, ismi konulamayan nedenlerden dolayı bir sır gibi de yok oldular.

Fakat daha sonrasında Bermuda Şeytan Üçgeninde birden bire yok oldular. Fakat uçaklara ilişkin tek bir parça bile bulunamadı.

Bermuda Şeytan Üçgeni Efsanesi

Bermuda Şeytan Üçgeni Filmleri

Çok sayıda efsaneye ve söylentiye maruz kalmış olan Bermuda Şeytan Üçgeni, birbirinden farklı filme de konu olmuştur. Bu filmlerin bazıları ise şu şekildedir; Şeytan Üçgeni, Bermuda Şeytan Üçgeni, Bermuda Tentacles, The Triangle gibidir. Bu filmler, çok sayıda kişi tarafından da büyük bir ilgi ile izlenmiştir. Bütün bunların yanı sıra Bermuda Şeytan Üçgeni belgesel olarak da çok defa yayınlanmıştır.

İskelet Sistemi, İskelet Sisteminin Özellikleri ve Görevleri

İskelet sistemi nedir? Vücuttaki görevi ve özellikleri nelerdir?

mega man

Mega Man mobil cihazlara geliyor!

Herkesin severek oynadığı Mega Man, mobil cihazlardaki yerini alıyor. Peki Mega Man nedir?

Pokemon Go için yeni Pokemonlar geliyor!

Günümüzde oldukça popüler olan Pokemon Go oyunu için yeni Pokemonlar geliyor. Peki Pokemon Go nedir, nasıl oynanır?

Tiftik keçisi

Tiftik keçisi ve özellikleri

Tiftik keçisi nasıl bir hayvan türüdür? Türkiye’de tiftik keçisi yetiştiriciliği nerelerde yapılır?

ekvatoral iklim

Ekvatoral iklim ve özellikleri!

Ekvatoral iklim nedir, özellikleri nelerdir? Ekvatoral iklim nerelerde görünür?

süper mario run

Süper Mario Run geliyor!..

Süper Mario Run Iphone ve İpad kullanıcılarıyla buluşuyor!.. Peki Süper Mario nedir?

En son baktıklarımız

Gökkuşağı Dağları

Gökkuşağı Dağları nerede?

Görenlerin ilk bakışta gözlerine inanamadığı ve insana gerçek olmadığı izlenimi veren Gökkuşağı Dağları hangi ülkede?

ilginç bilgiler

Nadir bilinen ilginç bilgiler

Hayatınızda birçoğunu belki de ilk defa duyacağınız ilginç bilgileri sizin için bir araya getirdik…

hindistan cevizi

Neden hindistan cevizi yemeliyiz?

Hindistan cevizinin birçok faydası vardır. Peki faydaları nelerdir ve hindistan cevizi nasıl yenir?

Einstein’dan altın öğütler!

Albert Einstein’ın sözleri ve görüşlerinden, girişimcilik ile ilgili uygulanabilir çıkarımlar! 

ejder meyvesi

Ejder meyvesi nedir?

Ejder meyvesi ilginç yiyecekler arasında yer alıyor. Peki, bu meyvenin yararlarını biliyor musunuz?..

Çınar Ağacı ve özellikleri

Uzun ömürleri ve heybetli görünüşleri ile bilinen çınar ağaçlarının özellikleri nelerdir? Nerelerde yetişir? Kaç türü bulunur?