‘Tek Teker’ pek yakında Türkiye’de!

İngiltere merkezli bir firmanın Türkiye’de satışa sunmaya hazırlandığı “Tek Teker” Airwheel, İTÜ Maslak kampüsünde düzenlenen fuarda meraklılarıyla buluştu.

Şehir trafiğine alternatif çözüm olarak üretilen ve tüm dünyada çıktığı günden bu yana büyük ilgi uyandıran kendinden dengeli elektrikli ‘Tek Teker’ Airwheel, İTÜ Maslak kampüsünde düzenlenen fuarda görücüye çıktı. Çeşitli aktivitelerin ve gösterilerin sergilendiği fuarda gençlerin ilgi odağı haline gelen Tek Teker’i meraklılar denemek için sıraya girdi.

 

tekteker1_2012Tek Teker, hareketli cihazların yönünün dengelenmesinde kullanılan jiroskop sayesinde, hareket halindeyken kesinlikle öne ve arkaya devrilmiyor ve binicisinin vücut hareketlerinden komut alarak kolayca hızlanabiliyor ya da yavaşlayabiliyor. Jiroskop teknolojisi, uçak ve helikopterlerin havada sarsılmasını engellemek için kullanılmasının yanı sıra şimdi akıllı cep telefonlarında da yatay ve düşey dengeyi sağlamada kullanılıyor. Şehir trafiğinden bunalan ve yürüme mesafelerinde özgürlük ve konfor sağlayan Tek Teker, hızlı şarj edilmesi, uzun mesafeleri katedebilmesi ve bisiklet hızına çıkabilmesi gibi özellikleri ile de dikkat çekerken, sıfır emisyon ve çevre dostu olma özelliği ile de tercih ediliyor.

Yer kaplamadığı için kullanılmadığı zamanlarda bagajda, otobüste, metroda, yaya alt geçidinde elde rahatlıkla taşınabilen Tek Teker asfalt, kilit taşı, parke, kaldırım ve toprak yol dahil hemen her türlü yol şartlarına göre tasarlandı. Çok yakında farklı modelleriyle Türk tüketicisine sunulacak olan Tek Teker’in fiyat aralığı ise 1.000 TL ile 2.000 TL arasında değişiklik gösterecek.

Tek Tekerler’in, modeline göre ortalama 300-400 Watt motoru gücü bulunuyor. Kenarlarında açılır katlanır iki pedalı bulunan Tek Teker, binicisinin vücut hareketlerini komut olarak algılıyor ve öne eğildiğinde hızlanıyor, topuklara ağırlık verince yavaşlayıp duruyor. Modeline göre ortalama bir saatte şarj oluyor, tek şarj ile lityum pilleri sayesinde modeline göre 10-20 km arasında mesafeyi katedebiliyor ve 18 km hıza ulaşabiliyor. İçindeki Jiroskop teknolojisi ile çalıştığı ve hızlandığı sürece kendisini dengede tutuyor. Tek Teker’in, Q1,Q3, X3, X5, X6 ve X8 olmak üzere hem tek tekerlekli hem de çift tekerlekli modelleri bulunuyor.

Tüm dünyada hızla yayılan bir akım haline gelen Tek Teker, Türkiye’de de genç ve dinamik nüfusla bu akıma ayak uyduracağa benzer. Ne dersiniz?..

İskelet Sistemi, İskelet Sisteminin Özellikleri ve Görevleri

İskelet sistemi nedir? Vücuttaki görevi ve özellikleri nelerdir?

mega man

Mega Man mobil cihazlara geliyor!

Herkesin severek oynadığı Mega Man, mobil cihazlardaki yerini alıyor. Peki Mega Man nedir?

Pokemon Go için yeni Pokemonlar geliyor!

Günümüzde oldukça popüler olan Pokemon Go oyunu için yeni Pokemonlar geliyor. Peki Pokemon Go nedir, nasıl oynanır?

Tiftik keçisi

Tiftik keçisi ve özellikleri

Tiftik keçisi nasıl bir hayvan türüdür? Türkiye’de tiftik keçisi yetiştiriciliği nerelerde yapılır?

ekvatoral iklim

Ekvatoral iklim ve özellikleri!

Ekvatoral iklim nedir, özellikleri nelerdir? Ekvatoral iklim nerelerde görünür?

süper mario run

Süper Mario Run geliyor!..

Süper Mario Run Iphone ve İpad kullanıcılarıyla buluşuyor!.. Peki Süper Mario nedir?

En son baktıklarımız

Gökkuşağı Dağları

Gökkuşağı Dağları nerede?

Görenlerin ilk bakışta gözlerine inanamadığı ve insana gerçek olmadığı izlenimi veren Gökkuşağı Dağları hangi ülkede?

ilginç bilgiler

Nadir bilinen ilginç bilgiler

Hayatınızda birçoğunu belki de ilk defa duyacağınız ilginç bilgileri sizin için bir araya getirdik…

hindistan cevizi

Neden hindistan cevizi yemeliyiz?

Hindistan cevizinin birçok faydası vardır. Peki faydaları nelerdir ve hindistan cevizi nasıl yenir?

Einstein’dan altın öğütler!

Albert Einstein’ın sözleri ve görüşlerinden, girişimcilik ile ilgili uygulanabilir çıkarımlar! 

ejder meyvesi

Ejder meyvesi nedir?

Ejder meyvesi ilginç yiyecekler arasında yer alıyor. Peki, bu meyvenin yararlarını biliyor musunuz?..

Çınar Ağacı ve özellikleri

Uzun ömürleri ve heybetli görünüşleri ile bilinen çınar ağaçlarının özellikleri nelerdir? Nerelerde yetişir? Kaç türü bulunur?