Tiyatroya gitmeye ne dersin?

Bu ay değişik bir etkinliğe katılmak istersen senin için hazırlanan birçok tiyatro oyunu var. Haydi gel neler izleyebileceğine bir göz atalım…

Seyredebileceğin tiyatrolardan önce tiyatronun ne demek olduğundan başlayarak sana kısaca tiyatro hakkında bilgi verelim. Tiyatro, bir sahnede, seyirciler önünde oyuncuların sergilenmesi amacıyla hazırlanmış gösteriye denir. Bir sahne sanatı olan tiyatro, senin kendini νe başkalarını doğru algılayabilmeni, başkaları ile daha iyi geçinmeni, dikkat toplama yeteneğinin geliştirilmesini ѕağlar ve öğrenmeni kolaylaştırır. Bundan başka daha birçok yararı olan tiyatro hakkında, (tarihi, türleri ya da terimleri) daha ayrıntılı bilgiye ulaşmak istiyorsan yandaki linki tıklayabilirsin. http://tr.wikipedia.org/wiki/Tiyatro. Şimdi gelelim bu ay gidebileceğin tiyatrolara. İşte izleyebileceğin o oyunlar;

Doğanın Büyüsü

Tarih: 14 Eylül Cumartesi 13.00
Yer: Akatlar Kültür Merkezi
Bilgi ve İletişim:0 212 351 93 82

Oyunun konusu; En muhteşem güzellikleri içinde barındıran hayatınızı yaşanır bir hale getiren harikulade varlıktır doğa. Elbette ki her zaman onu yok etmek isteyenler ve koruyanlar olacaktır. Kah bir izci kah bir uzaylı kah bir orman perisi koruyacaktır doğayı. İşte bunların hepsine şahit olacağınız masal gerçek karşımı bir dünyada. Bakalım doğa koruyucuları bizimle beraber kazanabilecek mi bu kavgayı… Yoksa solup gidecek mi kötülerin avuçlarında. En ufak umutlarda bile yeşerir bir çiçek…

Neşe Bahçesi

Tarih: 15 Eylül Pazar 13.00
Yer: Akatlar Kültür Merkezi
Bilgi ve iletişim: 0 212 351 93 82

Oyunun konusu; Doğa harika, bakıcısı tombul ve tatlı, güzeller güzeli, pırlanta yürekli, aydınlık düşünceli Zümrüt Hanım. Bu çiftlik onun çiftliği cıvıldayan kuşlarıyla kendi şarkılarını söyleyen çiçekleri ve susamış ağaçlarıyla.. Yazın sonunu müjdeleyen bu mutlu günlerden birinde hiçte beklenmeyen bir sorun çıktı. Bu mutlu insanların tüm huzuru kaçtı bu yüzden. Peki, böyle büyük bir sorun dünyanın en büyük mutluluğuna dönüşebilir mi… İzleyelim ve hep beraber görelim.

Tom ve Jerry

Tarih: 21 Eylül 2013 Cumartesi 13.00
Yer: Kadıköy Halk Eğitim Merkezi
Bilgi ve iletişim: www.kadikoyhem.k12.tr/ 0216 450 36 01

Oyunun konusu; Jerry uzun zamandır kimsenin oturmadığı bir evde hayatını sürdüren bir faredir. Fakat evin yeni sahiplerinin bugün geleceğinden haberi yoktur. Evi, tek başına yaşayan bir kadın kiralamıştır. Jerry’yi asıl ilgilendiren ise bu kadının Tom adında kedisinin olmasıdır. Tom uyumayı ve yemek yemeyi seven uyuşuk bir kedidir. Bu evde rahat olacağını düşünse de işler istediği gibi gitmez. Jerry ile karşılaşan evin sahibi farelerden hoşlanmamaktadır. Jerry’yi evden çıkartma işini Tom’a bırakır. Eğer 1 saat içerisinde bu fareden kurtulmazsa Tom’u evden göndereceğini söyler. Tom başlarda bu işin kolay olacağını düşünse de Jerry hiç düşünmediği kadar zeki ve kurnaz çıkmıştır. Artık 2 seçenek kalmıştır. Bu evden ya Jerry gidecektir ya da Tom?

Elma Kurdu Nanu

Tarih: 21 Eylül 2013 Cumartesi 12.00
Yer : Nurettin Topçu Kültür Merkezi
Bilgi ve iletişim: 0 212 484 38 21

Oyunun konusu; Tembel elma kurdu Nanu, hiç spor yapmamakta ve doğal besinler yerine sürekli zararlı yiyecekler tüketmektedir. Ormandaki kötü kalpli karga ise onun bu durumundan faydalanmaktadır. Nanu arkadaşları tavşan, sincap ve tilkinin sözlerini dinlemektedir. Sonunda Nanu yediği yemekler yüzünden maalesef hasta olmuştur. Onu kurtaracak ve ormandan kötü kalpli kargayı gönderecek olan da yine arkadaşları olacaktır.

Bulutlar Bize Kalsın

Tarih: 22 Eylül Pazar 13.00
Yer: Akatlar Kültür Merkezi
Bilgi ve iletişim: 0 212 351 93 82

Oyunun konusu; Bir çöpçü tüm dünyayı temizleyebilir mi… Elinden ne kadarı gelir… Acaba etrafımızdaki çöplerin içinde kirden pislikten oluşan canavarlar mı yaşıyor… Çevreyi kirletenlerin aklına onlar mı giriyor… Dünyamızın dışında yaşayanlar kirlilikle ilgili ne düşünüyorlar… Ormanlarımızın sonumu geliyor… Bunun nedeni cahillik mi… Doğamız yeterince korunuyor mu?… Peki, ormanlarımızın faydalarını biliyor muyuz?… Bir gemi ise dünyamız, hepimiz aynı gemideyiz ve gemi yara aldı. Gelin beraber onaralım.

Findirella’nın Sürprizi

Tarih: 25 Eylül 2013 Çarşamba 14.00
Yer: Abdurrahim Karakoç Kültür Merkezi
Bilgi ve iletişim: 0 212 503 67 45

Oyunun konusu; Çok eskiden, uzak ülkelerin birinde Ali Baba adında bir adam yaşarmış. Ali Baba bulduğu hazine sayesinde kızı Findirella ile birlikte çok zengin ve mutlu bir hayat sürmekteymiş. Ancak Ali Baba’ nın zenginliğinden faydalanmak isteyen kötü niyetli kişiler, söyledikleri yalanlar üzerine kurmak hayatlarla; yalanı örtbas etmek isteyerek, suçların en büyüğünü meşru kılmaya çalışmışlardır. Ancak Findirella’nın onlara bir sürprizi vardır.

Barış Adası

Tarih: 28 Eylül Cumartesi 13.00
Yer: Akatlar Kültür Merkezi
Bilgi ve iletişim: 0 212 351 93 82

Oyunun konusu; Bitmez tükenmez dediğimiz medeniyet ile geri kalmışlık savaşının sonu gelmiş olabilir. Çünkü bu sefer geri kalmışlığın karşısında tertemiz yüreği, mükemmel zekâsıyla pırıl pırıl bir çocuk var. Kahramanımız medeniyetin sadece teknoloji olmadığını, sevgi, kardeşlik ve paylaşım olmadan asıl medeniyetin gerçekleşmeyeceğini anlattığı, sevecen, eğlenceli, müzikli bir komedi. Akarsular önüne çıkan tüm kayalara rağmen yoluna devam eder, medeniyet bir akarsudur.

Benim Uzayım

Tarih : 28 Eylül 2013 Cumartesi 12.00
Yer : Abdurrahim Karakoç Kültür Merkezi
Bilgi ve iletişim: 0 212 503 67 45

Oyunun konusu; Soner yaramazlıklarıyla çevresindekileri kendinden usandırmıştır. Her defasında bir yalan bularak kendini kurtarmayı başarır. O gün öğretmenleri ödevlerini yapan herkesi Uzay Müzesine götüreceğini söyler. Eğer arkadaşlarına ve çevresindekilere zarar vermezse babasının ona aldığı hediyeye de kavuşacaktır. Ama Soner ödevini yapmaz. Öğretmenine yalan söyler. Arkadaşları öğretmenlerine gerçeği anlatır. Soner Uzay Müzesi’ ne gidemez fakat gittim diye babasına da yalan söyleyerek hediyesini alır. Bir de arkadaşlarına kendi uzayım var diye yalan söyler. Arkadaşları da Soner’in uzayını görmek ister. Soner sıkışır ve arkadaşlarını eve davet eder. İşin içinden çıkamayınca arkadaşlarına ve babasına yalan söylediğini itiraf eder. Arkadaşları ve babası Soner’e yalan söylediği sürece ona olan güvenlerinin azalacağını bu nedenle yalan söylemenin güzel olmadığını anlatırlar.

Rüya Hırsızı

Tarih: 28 Eylül 2013 Cumartesi 12.00
Yer: Nurettin Topçu Kültür Merkezi
Bilgi ve iletişim: 0 212 484 38 21

Oyunun konusu; Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde kalbur saman içinde deve tellal iken pire berber iken böyle başlarmış masal ülkesindeki bütün masallar durmadan dinlenmeden masal üretir, masal anlatırlarmış dünyadaki çocukların kulaklarına. Her şey yolundaymış kısacası. Rüya hırsızı ortaya çıkana kadarmış mutluluk ve neşeleri ne olduysa ondan sonra olmuş çok büyük felaketler gelmiş dayanmış kapılarına, hiçbir şey gelmemiş akıllarına, son çare olarak düşmüşler dünya yollarına küçük bir çocuk nasıl kurtarabilir ülkelerini…
begenfbtwittakip

İskelet Sistemi, İskelet Sisteminin Özellikleri ve Görevleri

İskelet sistemi nedir? Vücuttaki görevi ve özellikleri nelerdir?

mega man

Mega Man mobil cihazlara geliyor!

Herkesin severek oynadığı Mega Man, mobil cihazlardaki yerini alıyor. Peki Mega Man nedir?

Pokemon Go için yeni Pokemonlar geliyor!

Günümüzde oldukça popüler olan Pokemon Go oyunu için yeni Pokemonlar geliyor. Peki Pokemon Go nedir, nasıl oynanır?

Tiftik keçisi

Tiftik keçisi ve özellikleri

Tiftik keçisi nasıl bir hayvan türüdür? Türkiye’de tiftik keçisi yetiştiriciliği nerelerde yapılır?

ekvatoral iklim

Ekvatoral iklim ve özellikleri!

Ekvatoral iklim nedir, özellikleri nelerdir? Ekvatoral iklim nerelerde görünür?

süper mario run

Süper Mario Run geliyor!..

Süper Mario Run Iphone ve İpad kullanıcılarıyla buluşuyor!.. Peki Süper Mario nedir?

En son baktıklarımız

Gökkuşağı Dağları

Gökkuşağı Dağları nerede?

Görenlerin ilk bakışta gözlerine inanamadığı ve insana gerçek olmadığı izlenimi veren Gökkuşağı Dağları hangi ülkede?

ilginç bilgiler

Nadir bilinen ilginç bilgiler

Hayatınızda birçoğunu belki de ilk defa duyacağınız ilginç bilgileri sizin için bir araya getirdik…

hindistan cevizi

Neden hindistan cevizi yemeliyiz?

Hindistan cevizinin birçok faydası vardır. Peki faydaları nelerdir ve hindistan cevizi nasıl yenir?

Einstein’dan altın öğütler!

Albert Einstein’ın sözleri ve görüşlerinden, girişimcilik ile ilgili uygulanabilir çıkarımlar! 

ejder meyvesi

Ejder meyvesi nedir?

Ejder meyvesi ilginç yiyecekler arasında yer alıyor. Peki, bu meyvenin yararlarını biliyor musunuz?..

Çınar Ağacı ve özellikleri

Uzun ömürleri ve heybetli görünüşleri ile bilinen çınar ağaçlarının özellikleri nelerdir? Nerelerde yetişir? Kaç türü bulunur?