twitter

Twitter’a yeni özellik

Twitter, gündemden ve ilgi alanlarından kopmamanız için “Siz burada yokken” özelliğini geliştirdi…

Twitter, “Siz burada yokken” özelliğini bir süredir deniyordu. Ancak Twitter’dan resmi bir açıklama gelmemişti. Yeni servis, Twitter’ı seyrek kullananları hedefliyor ve popüler başlıkları kullanıcılara sunuyor.

Günlük koşuşturmalar sırasında Twitter‘a çok sık giremeyenler için Twitter, kullanıcılarının gündemden ve ilgi alanlarından kopmamalarını sağlamak üzere yepyeni bir özellik daha geliştirdi. Kullanıcıların Twitter’a giriş yapmadıkları süre zarfında kaçırmış olmaları muhtemel bazı “Top Tweet” leri gün yüzüne çıkartan ‘Siz burada yokken’ yani ‘While you were away’ özelliği sayesinde zaman tünelinizde, siz yokken Twitter’da yazılanların bir özetini görebiliyorsunuz.

twitter 240115iPhone’lara bugün gelen özellikle artık Twitter’a uzun süre girmeseniz de popüler tweet’leri kaçırmamış olacaksınız. Twitter bu özelliği, ara sıra Twitter’a girip neler olduğunu hızlıca görmek isteyen kullanıcılara yönelik olarak tasarladı. Çünkü bu özet onların zaman tünelinde, Twitter’da fazla zaman geçirenlerden daha sık yer alacak. ‘Siz burada yokken’ başlıklı özetler iOS kullanıcıları için kullanıma sunuldu. Yeni özelliğin Android ve web sürümü de önümüzdeki günlerde aktif hale gelecek.

Twitter bu yeni özellikle birlikte, kullanıcıların Twitter’da ne kadar zaman harcadıklarına takılmadan, dünyada olup bitenlerden geri kalmamalarına yardımcı olmak. Bu amaç, blogda şu sözlerle yer aldı: “Anasayfa zaman tünelinde yapılan bir kaç yenilikle Twitter’ın gerçek zamanlı doğasını bozmadan bu sözümüzü daha iyi tutacağımıza inanıyoruz.”

Twitter, 2014’ün sonlarında 5 yenilik duyurmuştu. “Siz burada yokken” bu yeniliklerden bir tanesiydi. Diğer 4 yenilik de şöyle;

Anlık zaman akışları

Daha önce konuşulan Twitter’ın anasayfasını 125 milyon kişinin ziyaret ettiği ama bunların içerde yer alan paylaşımları görememesininden dolayı Twitter yeniliğe gidiyor. Dick Costolo’nun Twitter’a gelen herkesin bu dünyayı anında yaşaması sözünden de hareketle yakın zamanda üye olmayanların da Twitter’da Zaman Akışları’na ulaşabileceğini söyleyebiliriz.

Son dakika haber bildirimleri

Türkiye’de henüz faaliyet göstermese de @eventparrot hesabından son dakika haberlerini mesaj olarak gönderen Twitter, buradaki faaliyetlerini artırarak anlık haberleri özel bildirimle ön plana çıkarmayı planlıyor. Bu özelliğin sınırlı ülkede aktif olacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Video düzenlemesi ve paylaşımı

Video paylaşım platformu Vine‘a sahip olan Twitter, buna rağmen video çekip, anlık düzenleme ve paylaşım yapabilen bir özellik üzerinde çalışıyor. 2015’in ikinci çeyreğinde çıkması beklenen özellikle ilgili Dick Costolo’nun etkinliklerin büyük bir fırsat oluşturduğunu belirtmesi ve buradan kullanıcıların anlık yayın yapmasının önemine dikkat çekmesi bu alanda gelecek yeniliklerin habercisi olduğunu söylememiz mümkün.

Mesajlaşma özelliklerinin geliştirilmesi

Direkt mesaj (DM) özelliklerini geliştiren Twitter, daha büyük değişiklerle kullanıcılarına hizmet vermeye hazırlanıyor. Facebook’un 600 milyon kullanıcıya sahip WhatsApp’a sahip olması ve Messenger’ın aylık aktif 500 milyon kullancıya ulaşması karşısında geç kalan Twitter mesajlaşmaya da el atacak. Mesajlaşmada kısa zamanda gelecek özelliklerden biriyse tweet’lerin mesaj olarak kişilere gönderilebilmesi olarak belirtiliyor.

İskelet Sistemi, İskelet Sisteminin Özellikleri ve Görevleri

İskelet sistemi nedir? Vücuttaki görevi ve özellikleri nelerdir?

mega man

Mega Man mobil cihazlara geliyor!

Herkesin severek oynadığı Mega Man, mobil cihazlardaki yerini alıyor. Peki Mega Man nedir?

Pokemon Go için yeni Pokemonlar geliyor!

Günümüzde oldukça popüler olan Pokemon Go oyunu için yeni Pokemonlar geliyor. Peki Pokemon Go nedir, nasıl oynanır?

Tiftik keçisi

Tiftik keçisi ve özellikleri

Tiftik keçisi nasıl bir hayvan türüdür? Türkiye’de tiftik keçisi yetiştiriciliği nerelerde yapılır?

ekvatoral iklim

Ekvatoral iklim ve özellikleri!

Ekvatoral iklim nedir, özellikleri nelerdir? Ekvatoral iklim nerelerde görünür?

süper mario run

Süper Mario Run geliyor!..

Süper Mario Run Iphone ve İpad kullanıcılarıyla buluşuyor!.. Peki Süper Mario nedir?

En son baktıklarımız

Gökkuşağı Dağları

Gökkuşağı Dağları nerede?

Görenlerin ilk bakışta gözlerine inanamadığı ve insana gerçek olmadığı izlenimi veren Gökkuşağı Dağları hangi ülkede?

ilginç bilgiler

Nadir bilinen ilginç bilgiler

Hayatınızda birçoğunu belki de ilk defa duyacağınız ilginç bilgileri sizin için bir araya getirdik…

hindistan cevizi

Neden hindistan cevizi yemeliyiz?

Hindistan cevizinin birçok faydası vardır. Peki faydaları nelerdir ve hindistan cevizi nasıl yenir?

Einstein’dan altın öğütler!

Albert Einstein’ın sözleri ve görüşlerinden, girişimcilik ile ilgili uygulanabilir çıkarımlar! 

ejder meyvesi

Ejder meyvesi nedir?

Ejder meyvesi ilginç yiyecekler arasında yer alıyor. Peki, bu meyvenin yararlarını biliyor musunuz?..

Çınar Ağacı ve özellikleri

Uzun ömürleri ve heybetli görünüşleri ile bilinen çınar ağaçlarının özellikleri nelerdir? Nerelerde yetişir? Kaç türü bulunur?