Uludağ’daki kayak merkezleri…

Sömestir tatili yaklaşıyor. Uludağ’daki kayak kamplarını sizler için araştırdık.

Geleceğin Yıldızları:

20012014GYGeleceğin Yıldızları, 1997 yılından bu yana kesintisiz olarak Uludağ 1. Oteller Bölgesi’nde sömestir  kampları düzenliyor.

Bu kamplarda her 4 kampçı için 1 koçun görev yapıyor. Konaklama Beceren Otel’de gerçekleştiriliyor. Kampçılar 4-5-6 kişilik odalarda kalıyorlar. Ayrıca, Genç Yıldız diye adlandırılan gruplar Beceren kafenin üstündeki suit odalarda 6-7 kişi olarak konaklama yapıyorlar. Koçlar ve yöneticiler küçük kampçılarla aynı odada, tüm kampçılarla aynı katta kalıyor.

Kampçılar oluşturulacak başlangıç, orta, ileri ve yarışmacı düzeydeki eğitim gruplarında eğitim görüyorlar. Her 10 kişilik gruba 1 eğitmenin ders verdiği ve 2 Geleceğin Yıldızları koçunun da her anında yer aldığı eğitimler sırasında koç – kampçı oranı 1:3 e kadar yükseliyor. 12-16 yaş grubunun snowboard da yapabildiği kamp sırasında günde 4 saat / toplam 16 saat ders yapmaları planlanmıştır. Hava şartları uygun gidip planlanan 16 saatlik ders programı gerçekleştiği taktirde, kampçılar kampın son günü koçlarıyla birlikte fazladan 2 saat serbest kayış yapabiliyorlar.

Detaylı bilgi için: http://www.geleceginyildizlari.com/

 

Akademi İstanbul:

20012014AI

Akademi İstanbul, 2003 yılından bugüne, 6-16 yaş arası çocuklara ve gençlere yönelik sportif çalışmalar yapan, bireysel gelişimlerine olumlu yönde katkı sağlayan, güvenilir ve tecrübeli, hayat boyu unutulmayacak deneyimler sunan büyük bir ailedir.

Konaklama Uludağ 1.Oteller Bölgesinde yer alan Alkoçlar Otel’de yapılmaktadır. Kamp odaları 3’er kişilik oluşturulacak, kampçılar odalarında kendi yaşıtları olan arkadaşları ile kalacaklardır. Konaklama tam pansiyon plus konseptinde olacak, sabah, öğle ve akşam açık büfe servisi yapılacaktır. Ayrıca öğleden sonra kampçılar ara öğün alacaklar.

Kampçılarımız, ilk gün organize edilecek başlangıç, orta ve ileri seviye eğitim gruplarında, kayak eğitimi göreceklerdir. Her 8 kişilik gruba 1 eğitmenin ders verdiği ve 1 Akademi İstanbul koçunun da her an grubun yanında yer aldığı eğitimler sırasında güvenlik ön planda tutulur.. 12-16 yaş kampçıların snowboard da yapabildiği kamp sırasında, günde 4 saat / toplamda 12 saat ders planlanmakta. Hava şartları uygunluğuna göre ve planlanan eğitim programının tamamlanması halinde kampçılar, kampın son günü koçları ve kayak eğitmenleri ile birlikte serbest kayış yapabilecekler.

 

Detaylı bilgi için: http://www.akademist.org/

 

 

Caddebostan Gençlik Kampları:

20012014CBCaddebostan Gençlik Kampları 1997 yılından bu yana yurt içinde ve yurt dışında düzenlediği yaz kampları ve kış kampları ile 7-17 yaş arası gençlerin; sosyalleşmesine, liderlik yönlerinin gelişmesine ve kendi ayakları üzerinde durabilen bireyler olmasına destek olmaktadır.

Kayak Kampının amacı yoğun ders temposundan yorulan gençlere, eğlenceli ve sıra dışı bir sömestir tatili yaşatmak ve moral depolamalarını sağlamaktır. Kampçılar, ailelerinden uzakta kaldığı kamp ortamında kendi ayakları üzerinde durma ve özgüvenlerini güçlendirme fırsatı bulur, yeni dostluklar kurarak sosyal açıdan güçlenir. Kayak eğitimlerinde; yeni başlayacak kampçıların, kayak sporunu doğru bir sistemle ve güvenli koşullarda öğrenmesi, daha önce kayak yapmış kampçıların tekniklerini ve performanslarını geliştirmesi hedeflenir. Kampın bir diğer hedefi de kayak sporuna yeteneği olan gençleri keşfetmek ve onları lisanslı sporcu olarak yetiştirmektir.

Kayak ve snowboard kampında konaklama, Uludağ 2.gelişim bölgesinde yer alan 5 yıldızlı Karinna Otel’ de yapılır. Kampta, 7-13 yaş grubu kampçılar, 4 kampçı 1 koç şeklinde 14-17 yaş grubu kampçılar ise 5 kişilik gruplar halinde koçsuz konaklar. Program direktörleri, kampçılara 24 saat gözetmenlik ve rehberlik yapar. Kampçılar yemeklere, eğitimlere, gece eğlencelerine ve diğer aktivitelere koçları ile birlikte katılır.

Detaylı bilgi için: http://www.caddebostan.com

 

Kamp Dünyası:

20012014KDKamp Dünyası, çocukların ve gençlerin tatil dönemlerinde yorgunluklarını atmaları, tatillerini en iyi şekilde ve verimli geçirmeleri, öğrenmeleri ve eğlenmeleri amacıyla yaz kampları ve kış kampları organize eden bir kuruluştur.

Sömestir kayak kampı ve snowboard kampı , kayak – snowboard sporunu öğrenmek isteyen veya bu spordaki bilgi ve becerilerini geliştirmek isteyen 9-14 ve 15-17 yaş grubu çocuklar ve gençler için düzenlenmektedir. Kampçı, Kamp Dünyası grup lideri oranı 5/1 dir.

Öğrenciler kayak bilgi seviyelerine göre gruplandırılır, yeni başlayan, az bilen, orta seviye, ileri seviye gibi gruplar halinde farklı kayak programlarına dahil olurlar. Kamp Dünyası Öğretmenleri ve grup liderleri kayak ve snowboard dersleri esnasında da her gruba yardımcı olarak eşlik etmektedir.

Konaklama Uludağ 2. Gelişim Bölgesinde bulunan Hotel Monte Baia’da sağlanmaktadır.

Detaylı bilgi için: http://www.kampdunyasi.com.tr

 

İskelet Sistemi, İskelet Sisteminin Özellikleri ve Görevleri

İskelet sistemi nedir? Vücuttaki görevi ve özellikleri nelerdir?

mega man

Mega Man mobil cihazlara geliyor!

Herkesin severek oynadığı Mega Man, mobil cihazlardaki yerini alıyor. Peki Mega Man nedir?

Pokemon Go için yeni Pokemonlar geliyor!

Günümüzde oldukça popüler olan Pokemon Go oyunu için yeni Pokemonlar geliyor. Peki Pokemon Go nedir, nasıl oynanır?

Tiftik keçisi

Tiftik keçisi ve özellikleri

Tiftik keçisi nasıl bir hayvan türüdür? Türkiye’de tiftik keçisi yetiştiriciliği nerelerde yapılır?

ekvatoral iklim

Ekvatoral iklim ve özellikleri!

Ekvatoral iklim nedir, özellikleri nelerdir? Ekvatoral iklim nerelerde görünür?

süper mario run

Süper Mario Run geliyor!..

Süper Mario Run Iphone ve İpad kullanıcılarıyla buluşuyor!.. Peki Süper Mario nedir?

En son baktıklarımız

Gökkuşağı Dağları

Gökkuşağı Dağları nerede?

Görenlerin ilk bakışta gözlerine inanamadığı ve insana gerçek olmadığı izlenimi veren Gökkuşağı Dağları hangi ülkede?

ilginç bilgiler

Nadir bilinen ilginç bilgiler

Hayatınızda birçoğunu belki de ilk defa duyacağınız ilginç bilgileri sizin için bir araya getirdik…

hindistan cevizi

Neden hindistan cevizi yemeliyiz?

Hindistan cevizinin birçok faydası vardır. Peki faydaları nelerdir ve hindistan cevizi nasıl yenir?

Einstein’dan altın öğütler!

Albert Einstein’ın sözleri ve görüşlerinden, girişimcilik ile ilgili uygulanabilir çıkarımlar! 

ejder meyvesi

Ejder meyvesi nedir?

Ejder meyvesi ilginç yiyecekler arasında yer alıyor. Peki, bu meyvenin yararlarını biliyor musunuz?..

Çınar Ağacı ve özellikleri

Uzun ömürleri ve heybetli görünüşleri ile bilinen çınar ağaçlarının özellikleri nelerdir? Nerelerde yetişir? Kaç türü bulunur?