Üniversite Taban Puanları ve Bölümleri Başarı Sıralaması 2017-2018

Bireysel olarak yapılan üniversite bölüm seçimlerinde lütfen doğru seçimler yapınız. Bu yıl okullarda alternatif bölümler bulunuyor. Önümüzdeki yıl yani 2018’de mekatronik ve mühendislik alanında yenilenen önemli üniversiteler bulunuyor. Üniversite bölümleri için başarı sıralaması çok önemlidir. Bilinçli bireylerve akılcı insanlar olarak yetişmenize yardımcı olan kaliteli okullar için başarı sıralaması kontrolü yapınız.

Bu süreçte alternatif bölümler seçebiliriz. Üniversite taban puanları  her geçen yıl değişebilir. Herkesin eğitim alması ve cahil kalmaması için mühendislik alanında yenilenen taban puanları 2017 – 2018 sıralamasında ciddi derece değişiklik var. Son dönemlerde taban puanları sıralaması çok memnun edicidir. Öğrenciler için üniversitelertopluma yararlı bireyler olmayı yetiştirecek kurum olarak bilinirler. Kaliteli olan öğrencileri almak içinde biraz sıralama önemlidir.

Üniversite taban puanları başarı sıralaması için kesinlikle işi bilen danışman hocalarınızdan yardım alınız. Tercihleri yapmadan önce okulların başarı durumuile kalitesi muhakkak araştırmalıdır. İlgili okulların başarı sıralamasını hocalarınızdan öğrenebilirsiniz. Şimdiki yazımızda üniversite taban puanları 2016 konusu anlatmaya çalışacağız. Ülkemizden de çok rağbet gören gören okulların başarı sıralamasını internetten öğrenebiliriz.

2016 Üniversite Taban Puanları

Üniversite bölümleri listesi 2016 yılında 2017 yılına göre çok daha fazla yüksektir. Uçak mühendisliği, fizik, kimya, bilgisayar gibi farklı alanlarda seçimlere ayrılan üniversite taban puanları 2017 yılında biraz düştü. Makalemiz, 2016 üniversite taban puanları hakkında bilgi vericidir. Birçok bölüm için değişiklik gösteren  2016 üniversite taban puanları öğrencileri de memnun ediyor. Güzel sanatlar, mühendislik, spor gibi alanlarda 2016 taban puanları biraz yüksekti. Eğitim  hayatınızda seçtiğiniz sevecek bölüm olması gerekir. Makine, bilgisayar, ekonomi, fizik gibi bölümlerin taban puanları 2016 yılında çok yüksekti.

2016 Üniversite Taban Puanları

Üniversite Taban Puanları 2017

Uzun araştırmalarımıza göre üniversite taban puanları 2017 yılında olan taban puanlar 2016 yılına göre çok önemli derece değişiklik gösterdi. Üniversitede seçtiğiniz bölümden memnun değilseniz değişiklik yapabileceksiniz. 2017 – 2018 yılında fizik, kimya, bilgisayar gibi farklı alanlarda seçimlere ayrılan ünüversiteler bulunur. Ülkemizde olan üniversitelerde, fizik, kimya, bilgisayar gibi alanlarda başarı sıralaması gerçekten kontrol edilmelidir.  Birçok üniversitede oluşan farklı puanlar her yıl değişm gösterebilir. Özellikle 2017 yılında kimya, biyoloji ve bilişim teknolojisi adına farklı bölümlerde olan taban puanları yüksekti.

Üniversite Taban Puanları 2017

Üniversite Taban Puanları 2018

Uzun araştırmalarımıza göre üniversite taban puanları 2017 yılında olan taban puanlar 2018 yılına göre çok önemli derece değişiklik gösterdi. 2018 yılında bölümler artacak ve doğal olarak taban puanlarıda düşüş gösterecektir. Öğrenciler üniversite içinde memnun kalırsa gerekirse geçişlerde değişikliklerde yapılacaktır. Öğrencilerin 2018 yılında seçim yaparken kolay seçim yapacağını hatırlatmak isteriz. 2018’e göre üniversite taban puanları 2017 listesi çok memnun edicidir. Almanya, Fransa, İngiltere, Yunanistan gibi okullarda da 2018 taban puanları değişim gösterir.

Üniversite Taban Puanları 2018

2015 Üniversite Taban Puanları

Üniversite için seçim şansını arttıracak farklı bölümler olması avantajdır. Geçmişe bakıldığında özellikle 2015 yılındaki taban puanların çok yüksek olduğunu görüyoruz. 2015’de çok yüksek olan taban puanları en fazla artış olarak mühendislik bölümlerindedir. Hiç olmadığı kadar yüksek olan 2015 taban puanları ilerleyen yıllarda değişti. Topluma yararlı bireyler olmak için uğraşan öğrenciler 2015’de seçim yaparken çok zorlandılar. Çok başarılı olan bir üniversitede öğrencilik hayatı sürmek için araştırmanızı asla acele etmeden yapınız. Bu süreçte aydınlık gelecek sizlerin olması için sıralamayı kontrol ettrimek gerekir. Bölümlere göre de sıralama değişir. Seçim yaparken aceleye gerek yoktur.

Üniversite Taban Puanları 2015

İskelet Sistemi, İskelet Sisteminin Özellikleri ve Görevleri

İskelet sistemi nedir? Vücuttaki görevi ve özellikleri nelerdir?

mega man

Mega Man mobil cihazlara geliyor!

Herkesin severek oynadığı Mega Man, mobil cihazlardaki yerini alıyor. Peki Mega Man nedir?

Pokemon Go için yeni Pokemonlar geliyor!

Günümüzde oldukça popüler olan Pokemon Go oyunu için yeni Pokemonlar geliyor. Peki Pokemon Go nedir, nasıl oynanır?

Tiftik keçisi

Tiftik keçisi ve özellikleri

Tiftik keçisi nasıl bir hayvan türüdür? Türkiye’de tiftik keçisi yetiştiriciliği nerelerde yapılır?

ekvatoral iklim

Ekvatoral iklim ve özellikleri!

Ekvatoral iklim nedir, özellikleri nelerdir? Ekvatoral iklim nerelerde görünür?

süper mario run

Süper Mario Run geliyor!..

Süper Mario Run Iphone ve İpad kullanıcılarıyla buluşuyor!.. Peki Süper Mario nedir?

En son baktıklarımız

Gökkuşağı Dağları

Gökkuşağı Dağları nerede?

Görenlerin ilk bakışta gözlerine inanamadığı ve insana gerçek olmadığı izlenimi veren Gökkuşağı Dağları hangi ülkede?

ilginç bilgiler

Nadir bilinen ilginç bilgiler

Hayatınızda birçoğunu belki de ilk defa duyacağınız ilginç bilgileri sizin için bir araya getirdik…

hindistan cevizi

Neden hindistan cevizi yemeliyiz?

Hindistan cevizinin birçok faydası vardır. Peki faydaları nelerdir ve hindistan cevizi nasıl yenir?

Einstein’dan altın öğütler!

Albert Einstein’ın sözleri ve görüşlerinden, girişimcilik ile ilgili uygulanabilir çıkarımlar! 

ejder meyvesi

Ejder meyvesi nedir?

Ejder meyvesi ilginç yiyecekler arasında yer alıyor. Peki, bu meyvenin yararlarını biliyor musunuz?..

Çınar Ağacı ve özellikleri

Uzun ömürleri ve heybetli görünüşleri ile bilinen çınar ağaçlarının özellikleri nelerdir? Nerelerde yetişir? Kaç türü bulunur?